Sākums Internets Lietuvā ir ātrākais publiskais internets pasaulē! Latvija un ASV nestāv līdzās

Lietuvā ir ātrākais publiskais internets pasaulē! Latvija un ASV nestāv līdzās

3 minūtes lasīšanai

Pēdējo gadu laikā pasaulē arvien pieprasītāks kļuvis mobilais internets un bezvadu interneta savienojumi. Publiskais Wi-Fi tīkls šodien atrodams teju katrā tirdzniecības centrā un citās cilvēku drūzmēšanās vietās.

Interneta ātrums un bezvadu tīkla punktu skaits ar katru gadu pieaug. Rottenwifi dati liecina, ka tehnoloģiju zemē ASV ir tikai 19. ātrākais publiskais internets pasaulē, kamēr Latvija ieņem 16. vietu, kas, protams, arī ir atzīstams rādītājs. Tālākajās rindās varat iepazīties ar pirmo piecinieku.

5. Lielbritānija

Valsts, kas visiem spēkiem cenšas izrauties no Eiropas savienības važām, var lepoties ar piekto ātrāko publisko internetu pasaulē. Lielbritānijas valdība vēlas ieguldīt lielus līdzekļus, lai attīstītu galvaspilsētu Londonu. Par to spilgti liecina fakts, ka publiskais internets Londonā ir līdz pat 100 reizēm ātrāks nekā pārējā valstī.

 

4. Dānija

2014. gadā tika izstrādāts plāns Dānijas pilsētvides modernizēšanai. Piemēram, ideja izveidot viedu apgaismojumu pilsētā un uzstādīt pēc iespējas vairāk un kvalitatīvus bezvadu tīkla punktus. Šķiet, ka interneta uzlabošanas ziņā plāns varētu būt nostrādājis, taču, līdzīgi kā Anglijā, neapstrīdami ātrākie publiskā interneta savienojumi ir sastopami galvaspilsētā Kopenhāgenā.

 

3. Šveice

Cilvēki uz Šveici mīl doties, lai atpūstos kalnainā vidē un pavadītu laiku brīvā dabā. Šveices valdība uzskata, ka ir svarīgi tūristiem un valsts iedzīvotājiem nodrošināt kvalitatīvu bezvadu internetu dažādu apskates objektu tuvumā. Piemēram, pavadot laiku slēpojot un atrodoties augstu virs jūras līmeņa. Tas tomēr ir patīkami, ja papildus siltiem pacēlāja krēsliem vairāku minūšu braucienā uz kalna virsotni ir pieejams bezvadu internets.

 

2. Singapūra

Nevienam nav noslēpums, ka Singapūra pēdējo gadu desmitu laikā no neglītā pīlēna ir pārvērtusies par gulbi. Nelielā salu valstiņa starp Malaiziju un Indonēziju ir sasniegusi gan augstu tehnoloģiju, gan ekonomisko līmeni. Wireless@SG programmas ietvaros tika dots rīkojums izvietot bezvadu tīkla savienojumus pilnīgi visā valsts teritorijā. Cerēts, ka 2018. gadā Singapūrā izdosies izveidot 20 tūkstošus bezvadu tīkla savienojumus.

 

1. Lietuva

Lai arī cik dīvaini tas liktos, bet mūsu brāļi lietuvieši var lepoties ar ātrāko publisko internetu pasaulē. Lietuvā bezvadu interneta ātrums sasniedz vidēji 16.6 Mbps, kas ir uz pusi vairāk nekā ASV. Lai arī mums vienmēr interneta un tehnoloģiju ziņā sevi patīk salīdzināt ar Igauniju, kas izveidoja saziņas platformu Skype un virkni dažādu citu start-up projektu, tomēr lieku reizi der atcerēties, ka tepat blakus ir vēl viena attīstīta valsts.

Izmantotie resursi:

http://www.businessinsider.com/

http://blog.rottenwifi.com/

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…