6. februāris, 2017

Latvijā notiks divi ''FIA Baltic Rally Trophy'' posmi

  1. gada Baltijas rallija trofejas ( Baltic Rally Trophy) izcīņas kalendārā iekļauti pieci posmi, no kuriem divi notiks Latvijā, vēl divi – Lietuvā, bet viens – Somijā. Pirmais no Latvijā paredzētajiem posmiem norisināsies 19. un 20. maijā Rally Talsi laikā, bet otrais – 22. un 23. jūlijā Latvija ietvaros.

20170206_1_FIABalticRallyTrophy_©RaimondsVolonts
Pirms 2016. gada sezonas Starptautiskā automobiļu federācija () veica izmaiņas Eiropas rallija trofejas ( European Rally Trophy) izcīņā, 14 posmu garo sacensību vietā ieviešot reģionālo trofeju izcīņas. 2017. gadā paredzētas deviņas šādas reģionālās sacensības, pēc kuru noslēguma paredzēts finālposms Eiropas rallija trofejas ieguvēja noskaidrošanai. Pēc sportiskās hierarhijas Baltijas rallija trofeja (tāpat kā pārējās astoņas reģionālās trofeju izcīņas) ierindojama kā pakāpiens starp nacionālo čempionātu un Eiropas rallija čempionātu.
izveidotā reģionālo trofeju sistēma sniedz lielisku iespēju rallija ekipāžām gūt pirmo starptautisko sacensību pieredzi, vienlaicīgi maksimāli samazinot dalībai nepieciešamos finanšu līdzekļus, jo paredzētie posmi notiek pietuvinātā reģionā. Turklāt, diviem posmiem notiekot Latvijā, diviem Lietuvā, un vēl vienam ziemas rallijam Somijā, FIA šogad izdevies rast balansu, kas latviešu ekipāžām ļautu gūt ne vien augstvērtīgu rezultātu kopvērtējuma ieskaitē, bet arī jaunu pieredzi, ko sniegtu dalība kādā no sacensībām, kurā sportisti iepriekš nav startējuši!” LAF Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš.
Norādām, ka dalībnieku pieteikšanās FIA Baltijas rallija trofejas pirmajam posmam Mikkeli Rally noslēdzas 6. februārī plkst. 21.00.

  1. gada FIA Baltijas rallija trofejas kalendārs
 NosaukumsNorises datumsInterneta mājaslapa
1. posmsMikkeli Rally, SOMIJA17.-18. februārishttp://www.vaakunaralli.fi/
2. posmsRally Talsi, LATVIJA19.-20. maijshttp://rallytalsi.lv/
3. posmsRally Latvija, LATVIJA22.-23. jūlijshttp://autorally.lv/
4. posmsLakes Rally Rokiškis, LIETUVA3.-5. augustshttp://lakesrally.lt/
5. posmsDHL Rally Elektrėnai, LIETUVA8.-9. septembrishttp://rallyelektrenai.lt
Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda