31. janvāris, 2017

Pēdējos mēnešos visbiežāk apzagtas "Volvo", "Volkswagen" un "BMW" automašīnas

Pēdējos trīs mēnešos visbiežāk ar apzagšanas gadījumiem nācies saskarties automašīnu “Volvo”, “Volkswagen” un “BMW” īpašniekiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Balta” dati.
No visiem atlīdzību pieteikumiem, ko “Balta” saņēmusi pēdējo trīs mēnešu laikā saistībā ar apzagšanas gadījumiem, visbiežāk reģistrēti “Volvo”, “Volkswagen” un “BMW” zīmolu automašīnu apzagšanas gadījumi – attiecīgi 25%, 21% un 12% no kopējā šādu atlīdzību pieteikumu skaita, savukārt modeļu vidū visbiežāk apzagšanas gadījumi konstatēti “ Passat” (8%), “Volvo V70” (6%) un “Volvo XC90” (6%).
“Baltas” dati liecina: lai gan kopējais apzagšanas gadījumu skaits samazinās, vidējo zaudējumu apmēram ir tendence palielināties – ja 2013.gadā vidējā izmaksātā atlīdzība par šādiem gadījumiem bija 530 eiro, tad 2016. gadā tie bija 780 eiro. Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzībās apdrošinātājs izmaksājis vairāk nekā 2,2 miljonus eiro. Izmaksu pieaugumu apdrošinātājs skaidro ar apstākli, ka jaunākām automašīnām aprīkojums kļūst sarežģītāks, un detaļas ir pat vairāku tūkstošu eiro vērtas. Pēdējo trīs gadu laikā samazinājies spoguļu, automašīnu novietošanas distances sensoru un dažādu uzliku zādzību skaits, kas saistīts arī ar apdrošinātāju aktivitātēm, piemēram, spoguļu marķēšanu. Taču pieaugoša tendence vērojama lukturu un vadības bloku zādzībām.
Tomēr joprojām visbiežāk autovadītāji saskaras ar spoguļu un lukturu zādzībām – šo detaļu veido 62% no visiem automašīnu apzagšanas gadījumiem. Spoguļu un to stikliņu, automašīnu novietošanas distances sensoru un lukturu zādzības visbiežāk reģistrētas “BMW” (5 sērija, X5, X6), “Nissan” (“Qashqai”, “Juke”), “Volvo” (S80,V70, XC60, XC70, XC80) un “ Toureg”. Pieaugoša tendence ir pilnpiedziņas reduktora bloka zādzībām “Volvo” zīmola automašīnām (XC70, XC90).
“Balta” paziņojumā medijiem informē, ka atbilstoši policijas datiem 2016. gadā fiksētas 2237 saistībā ar iekļūšanu automobilī vai detaļu nozagšanu, savukārt šī gada pirmajās nedēļās reģistrētas 104 šādas zādzības.
Avots: BNS

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda