31. janvāris, 2017

Pēdējos mēnešos visbiežāk apzagtas "Volvo", "Volkswagen" un "BMW" automašīnas

Pēdējos trīs mēnešos visbiežāk ar apzagšanas gadījumiem nācies saskarties automašīnu “Volvo”, “Volkswagen” un “BMW” īpašniekiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Balta” dati.
No visiem atlīdzību pieteikumiem, ko “Balta” saņēmusi pēdējo trīs mēnešu laikā saistībā ar apzagšanas gadījumiem, visbiežāk reģistrēti “Volvo”, “Volkswagen” un “BMW” zīmolu automašīnu apzagšanas gadījumi – attiecīgi 25%, 21% un 12% no kopējā šādu atlīdzību pieteikumu skaita, savukārt modeļu vidū visbiežāk apzagšanas gadījumi konstatēti “ Passat” (8%), “Volvo V70” (6%) un “Volvo XC90” (6%).
“Baltas” dati liecina: lai gan kopējais apzagšanas gadījumu skaits samazinās, vidējo zaudējumu apmēram ir tendence palielināties – ja 2013.gadā vidējā izmaksātā atlīdzība par šādiem gadījumiem bija 530 eiro, tad 2016. gadā tie bija 780 eiro. Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzībās apdrošinātājs izmaksājis vairāk nekā 2,2 miljonus eiro. Izmaksu pieaugumu apdrošinātājs skaidro ar apstākli, ka jaunākām automašīnām aprīkojums kļūst sarežģītāks, un detaļas ir pat vairāku tūkstošu eiro vērtas. Pēdējo trīs gadu laikā samazinājies spoguļu, automašīnu novietošanas distances sensoru un dažādu uzliku zādzību skaits, kas saistīts arī ar apdrošinātāju aktivitātēm, piemēram, spoguļu marķēšanu. Taču pieaugoša tendence vērojama lukturu un vadības bloku zādzībām.
Tomēr joprojām visbiežāk autovadītāji saskaras ar spoguļu un lukturu zādzībām – šo detaļu veido 62% no visiem automašīnu apzagšanas gadījumiem. Spoguļu un to stikliņu, automašīnu novietošanas distances sensoru un lukturu zādzības visbiežāk reģistrētas “BMW” (5 sērija, X5, X6), “Nissan” (“Qashqai”, “Juke”), “Volvo” (S80,V70, XC60, XC70, XC80) un “ Toureg”. Pieaugoša tendence ir pilnpiedziņas reduktora bloka zādzībām “Volvo” zīmola automašīnām (XC70, XC90).
“Balta” paziņojumā medijiem informē, ka atbilstoši policijas datiem 2016. gadā fiksētas 2237 saistībā ar iekļūšanu automobilī vai detaļu nozagšanu, savukārt šī gada pirmajās nedēļās reģistrētas 104 šādas zādzības.
Avots: BNS

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda