31. janvāris, 2017

“HansaMatrix” Latvijā uzsāk inovatīvu optisko sistēmu ražošanu

Augsto tehnoloģiju uzņēmums “HansaMatrix” janvārī noslēdzis darbu pie trīs jaunu attēlu projekcijas objektīvu izstrādes un izveidojis to ražošanas līniju. Uzņēmumam tas ļaus izstrādāt un ražot virkni sarežģītu elektronisko-optisko produktu.

Šādi produkti plaši tiek izmantoti, piemēram, medicīnas tehnoloģijās, robotikā, autonomi vadāmos automobiļos, kā arī robotizētās ražošanas iekārtās. Par optikas sistēmām nopietnu interesi izrādījuši no un ASV. Jau ir saņemti pirmie optisko sistēmu produktu izstrādes un ražošanas pasūtījumi.

“Augstas izšķirtspējas optikas ražošanas uzsākšana ir nozīmīgs solis uzņēmuma un Latvijas inovāciju vides attīstībā. Augstas kvalitātes attēlu objektīvi Latvijā nav ražoti kopš 1937. gada, kad VEF sāka ražot pasaulē plaši pazīstamos Minox fotoaparātus,” uzsver uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis.

“Uzņēmuma jauno produktu un tehnoloģiju pētniecības laboratorijās strādā 20 pētnieki, kuru vidējais vecums ir mazāks par 30 gadiem. Tajā ir pieci zinātņu doktori un vairāk nekā puse apguvuši inžernierzinības Eiropas vadošajās universitātēs. Būtisku lomu izstrādē sniedza pasaulē modernāko optisko sistēmu rīka “Zemax OpticStudio” programmatūras ieviešana,” skaidro Osmanis.

Līdz ar ražošanas līnijas atvēršanu “HansaMatrix” saviem klientiem piedāvā gan attēlu optiskās projekcijas objektīvus un sistēmas, gan arī pilna spektra opto-mehānikas pakalpojumus – sākot no individualizētas produktu izstrādes un to industrializācijas līdz gala produktu ražošanai.

HansaMatrix” ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus klientiem, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas kotē biržas “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā – HMX1R.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda