31. janvāris, 2017

Miris ''Pac-Man'' un ''Namco'' radītājs Nakamura

Pagājušajā nedēļā 91 gada vecumā aizsaulē devās spēļu kompānijas Namco radītājs Masaja Nakamura, kurš savulaik radīja arī spēļu grāvēju ”Pac-Man”. Savu uzņēmēja karjeru viņš sāka, nodibinot Nakamura Manufacturing un ražojot ar naudu darbināmus bērnu braucamrīkus kādā veikalā Jokohamā. Pēc tam tika pārsaukts par Nammco (Nakamura Amusement Machine Manufacturing Company), kas ražoja elektromehāniskas spēļu mašīnas, kā piemēram, Namco F1.
Nakamura pēc dažiem gadiem nopirka Atari Japan par 500 tūkstošiem, kas tobrīd bija milzu summa. Lieki piebilst, ka cits spēļu milzis Sega tobrīd bija spējīgs piedāvāt vien 80 tūkstošus par Atari. Tobrīd Namco ieguva eksluzīvu iespēju 10 gadus izplatīt Atari visā Japānā. Vēlāk tika radīts Pac-Man (oriģināli Puck-Man), kas kļuva par arcade tipa spēļu līderi visā pasaulē. Pac-Man kļuva par popkultūras ikonu, kā arī ieguva Ginesa rekordu kā visveiksmīgākā ar naudu darbināmā arcade spēle.
Nakamura līdz pat savai nāves dienai ieņēma cienījamu lomu Bandai Namco, kas bija bērnu rotaļlietu ražotāja Bandai un viņa radītā Namco apvienojums. Japānas valdība 2007. gadā viņam piešķīra Uzlecošās Saules apbalvojumu par izciliem sasniegumiem.
Resursi: https://arstechnica.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda