31. janvāris, 2017

Miris ''Pac-Man'' un ''Namco'' radītājs Nakamura

Pagājušajā nedēļā 91 gada vecumā aizsaulē devās spēļu kompānijas Namco radītājs Masaja Nakamura, kurš savulaik radīja arī spēļu grāvēju ”Pac-Man”. Savu uzņēmēja karjeru viņš sāka, nodibinot Nakamura Manufacturing un ražojot ar naudu darbināmus bērnu braucamrīkus kādā veikalā Jokohamā. Pēc tam tika pārsaukts par Nammco (Nakamura Amusement Machine Manufacturing Company), kas ražoja elektromehāniskas spēļu mašīnas, kā piemēram, Namco F1.
Nakamura pēc dažiem gadiem nopirka Atari Japan par 500 tūkstošiem, kas tobrīd bija milzu summa. Lieki piebilst, ka cits spēļu milzis Sega tobrīd bija spējīgs piedāvāt vien 80 tūkstošus par Atari. Tobrīd Namco ieguva eksluzīvu iespēju 10 gadus izplatīt Atari visā Japānā. Vēlāk tika radīts Pac-Man (oriģināli Puck-Man), kas kļuva par arcade tipa spēļu līderi visā pasaulē. Pac-Man kļuva par popkultūras ikonu, kā arī ieguva Ginesa rekordu kā visveiksmīgākā ar naudu darbināmā arcade spēle.
Nakamura līdz pat savai nāves dienai ieņēma cienījamu lomu Bandai Namco, kas bija bērnu rotaļlietu ražotāja Bandai un viņa radītā Namco apvienojums. Japānas valdība 2007. gadā viņam piešķīra Uzlecošās Saules apbalvojumu par izciliem sasniegumiem.
Resursi: https://arstechnica.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda