Sākums Jaunumi Noskaidroti tiešsaistes hakatona “RobotHack 2021” uzvarētāji

Noskaidroti tiešsaistes hakatona “RobotHack 2021” uzvarētāji

4 minūtes lasīšanai
robothack

No 26. līdz 28. novembrim norisinājās tiešsaistes hakatons “RobotHack 2021”, kurā piedalījās vairāk kā 80 dalībnieki gan no Latvijas, gan ārvalstīm un izstrādāja risinājumus robotikas, automatizācijas un mākslīgā intelekta jomā. Komandām labākus rezultātus palīdzēja sasniegt 18 pieredzējuši biznesa, tehnoloģiju un robotikas jomas mentori. Hakatona laikā tika izstrādātas 12 jaunas idejas četrās kategorijās – “Robotika”, “Virtuālie asistenti”, “Viedie algoritmi” un “5G un nākotnes roboti”.

Žūrijas pārstāve profesore Signe Bāliņa uzsver: “Man ir patiess prieks, ka Latvijas Universitātes Inovāciju centrs kā RobotHack 2021 hakatona līdzveidotājs ir veicinājis jaunu, inovatīvu ideju rašanos. Šīs idejas ne tikai nākotnē, bet jau tūlīt var palīdzēt risināt dažādas aktuālās problēmas un izaicinājumus, izmantojot procesu automatizāciju vai robotus. Ikvienam dalībniekam tā bija lieliska iespēja iepazīties ar jauniem, radošiem komandas biedriem, konsultēties pie profesionāliem mentoriem un izpētīt līdz šim nezināmo. Tur, kur satiekas dažādu jomu cilvēki, rodas inovācijas!”

Finālā žūrija noteica 3 labākās komandas, kuras cīnījās par balvu fondu 2000 EUR apmērā. RobotHack 2021 žūriju veidoja akadēmiskās un uzņēmējdarbības vides pārstāvji – Latvijas Universitātes Inovāciju centra LUMIC direktore Signe Bāliņa, Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna, Transporta un sakaru institūta prorektors akadēmiskajā un zinātniskajā darbā Mihails Savrasovs, akselerācijas fonda Buildit vadītājs Matīss Neimanis un LMT Jauno attīstības virzienu daļas projektu vadītājs Kristaps Makbets.

RobotHack 2021 žūrijas loceklis un Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna norāda: “RobotHack 2021 hakatona rezultāti vēlreiz apliecināja, ka 48 stundu laikā ir iespējams radīt risinājumu prototipus ar augstu biznesa potenciālu. Priecē, ka dažādu augstskolu studenti varēja kopā attīstīt tehnoloģiski ietilpīgas idejas klimata, transporta, drošas mācību un darba vides jomā. RTU, kā viena no vadošām tehnoloģiju augstskolām Baltijā, regulāri atbalsta dažādus, ar inovācijām saistītus projektos, iesaistot gan studentus, gan akadēmisko personālu.

Par “RobotHack 2021” hakatona uzvarētāju tika atzīta komanda “Drone Alone”, kura izstrādāja risinājumu, kas novērš autonomi lidojošu dronu sadursmes risku. Pirmās vietas komanda ieguva 1000 EUR naudas balvu. Otro vietu un 600 EUR naudas balvu ieguva komanda “LCinnamon Bun Team”, kura radīja prototipu robotam, kas ūdenstilpnēs autonomi veic atkritumu savākšanu. Trešo vietu un naudas balvu 400 EUR apmērā ieguva komanda “Fish-E”. Šo komandu veidoja studenti no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes. “Fish-E” komanda radīju prototipu risinājumam, kas analizē ūdens akvārija datus un sniedz viegli izpildāmus norādījumus, kā rūpēties par tā iemītniekiem.

“Šī bija lieliska iespēja attīstīt ideju, kā arī pateicoties RobotHack 2021 ieguvu gan jaunus kontaktus, gan vērtīgas zināšanas. Papildus motivāciju turpināt darbu pie projekta sniedz fakts, ka pēc hakatona mūs jau uzrunāja potenciāls investors” saka “Fish-E” komandas pārstāvis Mārtiņš Zemlītis.

Simpātiju balvu no RIMI ieguva komanda “Reciπ”, kura izstrādāja platformu ar interaktīvu asistentu, kas palīdz ērti atrast produktus maltītes pagatavošanai.

Pasākuma sadarbības partneri ir Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, RTU Dizaina fabrika, biedrība “WindHackers”, Ventspils Augstskola, Banku Augstskola, asya.ai, Transporta un sakaru institūts, Unilab, Buildit, LMT, Rīgas Stradiņa universitāte, Elektronikas un datorzinātņu institūts, RIMI un Riga Tech Girls.

RobotHack 2021 tiešsaistes hakatonu organizēja biedrība “WindHackers”, kuras mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi.

RobotHack 2021 hakatons notiek projekta “Inovāciju granti studentiem” ietvaros,  un tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta Nr.1.1.1.3/18/A/007 “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem”.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…