6. jūnijs, 2017

Vai jauna auto iegāde var uzlabot jūsu finansiālo situāciju?

Daudzi cilvēki, naudas taupīšanas nolūkos izvēlas ļoti ilgu laiku braukt ar vienu un to pašu vai pat jau sākotnēji iegādāties vecāku auto, kas izmaksā vien dažus simtus eiro. Šādus auto iegādāties var ikviens, atliek vien paņemt ātro kredītu. Kredits247 salīdzināšanas tabula dod iespēju ikvienam atrast sev izdevīgus kreditēšanas pakalpojumus, taču izmaksas neaprobežojas vien ar sākuma summu, kas tiek tērēta par paša transportlīdzekļa iegādi. Ir jāmaksā arī par tā uzturēšanu, apkopi, izmantošanu utt. Šīs izmaksas ir daudz augstākas tieši veciem, ilgi lietotiem auto, tāpēc jauna auto iegādi savā veidā varētu uzskatīt par investīciju, kas ļaus ietaupīt kaudzi naudas nākotnē. Vai auto nomaiņa tiešām varētu uzlabot finansiālo situāciju un ļaut ietaupīt?
Veco īpašnieki ļoti labi zina, ka automašīnai kļūstot vecākai, tajā jāiegulda arvien lielākas naudas summas, jo tai nepārtraukti ir nepieciešami dažādi sīki remontdarbi un apkopes darbi. Tāpat, ik pa laikam var rasties kādas lielākas ķibeles, jo neviena no auto detaļām nav mūžīga. Gan sīkie, patstāvīgie remontdarbi, gan arī nopietnie labojumi izmaksā ļoti daudz naudas. Ja labojumi ir visai nopietni un steidzami, tas var pat izjaukt visu naudas plūsmu, jo var nākties ņemt kredītus auto labošanai. Nereti šie labojumi izmaksā pat vairāk nekā šis auto vispār ir vērts. Tā pavisam noteikti ir lieka naudas izšķērdēšana, jo visu remontdarbu kopsumma gadā sastāda vismaz dažus simtus eiro. Tātad, jau pāris gadu laikā, jūs par šo, vecajā auto ieguldīto, naudu, varētu nopirkt, jaunāku, daudz labāku auto, kas tik bieži neplīstu un kam nevajadzētu regulāri veikt dārgus apkopes darbus.
Taču vecie bojā jūsu finansiālo situāciju ne tikai šādā veidā. Tie ir arī neekonomiskāki. Pirmkārt, jau jaunie auto paši par sevi kļūst arvien ekonomiskāki. Auto ražotāji domā gan par klientu vajadzībām, gan arī automašīnas izmešu radīto ietekmi uz vidi, tāpēc, izmanto jaunākās mašīnbūvē, lai panāktu arvien lielāku degvielas patēriņa efektivitāti. Jo jaunāks būs jūsu auto, jo lielāka iespēja, ka tā degvielas patēriņš būs mazāks. Otrkārt, veciem nereti ir dažādi degvielas padeves bojājumi un citi defekti, kas negatīvi ietekmē degvielas patēriņu. Tie var izpausties gan kā degvielas nopūdes, gan arī vienkārši lielāks patēriņš neefektīva degvielas izlietojuma dēļ. Ja ar savu braucat bieži, tad nomainot auto uz jaunāku, noteikti varēsiet ietaupīt vismaz dažus desmitus eiro katru mēnesi. Gada laikā jau tie būs vairāk nekā 100 eiro.
Jāpiemin arī atšķirības nodokļos. Auto ekspluatācijas nodokļi ir viszemākie vidēji vecām automašīnām (aptuveni 8 gadus vecām), bet loti jaunām un ļoti vecām automašīnām šis nodoklis ir augstāks. Tātad, ja jums ir vairāk kā 10 gadus vecs auto, nomainot to uz jaunāku auto, varēsiet ietaupīt diezgan lielu summu par auto nodokli. Nodoklis gan jāmaksā vien reizi gadā, līdz ar to, ietaupījums nebūs lielāks par dažiem desmitiem eiro, taču tas tik un tā ir būtiski.
Ja gribam būt pilnīgi korekti, tad jāpaskatās uz jauna auto iegādi arī no otras puses, proti, izmaksu palielināšanos ilgtermiņā. Kaut gan jaunas automašīnas plīst retāk, tomēr jāņem vērā, ka remonta nepieciešamības gadījumā, tas izmaksās vairāk nekā vecam auto. Jaunu auto daļas ir ievērojami dārgākas, tāpēc jārēķinās arī ar to, ka jauns auto tomēr var mazliet papalielināt izdevumus par personīgo transportu. Šī paša iemesla dēļ, arī KASKO un OCTA polises jauniem auto ir maliet dārgākas.
Protams, ja pirksiet jaunu auto, tas būs jāfinansē. Ja jums pašam nav izveidoti uzkrājumi, būs jāņem auto kredīts. Tas ievērojami palielinās ikmēneša izdevumus, taču labākie auto krediti mūsdienās piedāvā ļoti izdevīgas procentu likmes un atmaksas nosacījumus. Ja atradīsiet sev piemērotu auto kredītu, ikmēneša maksājums varētu būt vien daži desmiti eiro. Ņemot vērā visus augstāk minētos ietaupījumus, šie izlīdzināsies un kredīta maksājumus varēsiet kompensēt ar ietaupījumiem par auto uzturēšanu un izmantošanu. Beigās sanāk, ka savu jauno auto dabūsiet par brīvu vai tikai ar nelielu piemaksu, turklāt varēsiet ietaupīt naudu vēl vairākus gadus pēc kredīta atdošanas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda