Sākums Auto, Moto Vai jauna auto iegāde var uzlabot jūsu finansiālo situāciju?

Vai jauna auto iegāde var uzlabot jūsu finansiālo situāciju?

4 minūtes lasīšanai

Daudzi cilvēki, naudas taupīšanas nolūkos izvēlas ļoti ilgu laiku braukt ar vienu un to pašu auto vai pat jau sākotnēji iegādāties vecāku auto, kas izmaksā vien dažus simtus eiro. Šādus auto iegādāties var ikviens, atliek vien paņemt ātro kredītu. Kredits247 salīdzināšanas tabula dod iespēju ikvienam atrast sev izdevīgus kreditēšanas pakalpojumus, taču auto izmaksas neaprobežojas vien ar sākuma summu, kas tiek tērēta par paša transportlīdzekļa iegādi. Ir jāmaksā arī par tā uzturēšanu, apkopi, izmantošanu utt. Šīs izmaksas ir daudz augstākas tieši veciem, ilgi lietotiem auto, tāpēc jauna auto iegādi savā veidā varētu uzskatīt par investīciju, kas ļaus ietaupīt kaudzi naudas nākotnē. Vai auto nomaiņa tiešām varētu uzlabot finansiālo situāciju un ļaut ietaupīt?
Veco auto īpašnieki ļoti labi zina, ka automašīnai kļūstot vecākai, tajā jāiegulda arvien lielākas naudas summas, jo tai nepārtraukti ir nepieciešami dažādi sīki remontdarbi un apkopes darbi. Tāpat, ik pa laikam var rasties kādas lielākas ķibeles, jo neviena no auto detaļām nav mūžīga. Gan sīkie, patstāvīgie remontdarbi, gan arī nopietnie labojumi izmaksā ļoti daudz naudas. Ja labojumi ir visai nopietni un steidzami, tas var pat izjaukt visu naudas plūsmu, jo var nākties ņemt kredītus auto labošanai. Nereti šie labojumi izmaksā pat vairāk nekā šis auto vispār ir vērts. Tā pavisam noteikti ir lieka naudas izšķērdēšana, jo visu remontdarbu kopsumma gadā sastāda vismaz dažus simtus eiro. Tātad, jau pāris gadu laikā, jūs par šo, vecajā auto ieguldīto, naudu, varētu nopirkt, jaunāku, daudz labāku auto, kas tik bieži neplīstu un kam nevajadzētu regulāri veikt dārgus apkopes darbus.
Taču vecie auto bojā jūsu finansiālo situāciju ne tikai šādā veidā. Tie ir arī neekonomiskāki. Pirmkārt, jau jaunie auto paši par sevi kļūst arvien ekonomiskāki. Auto ražotāji domā gan par klientu vajadzībām, gan arī automašīnas izmešu radīto ietekmi uz vidi, tāpēc, izmanto jaunākās inovācijas mašīnbūvē, lai panāktu arvien lielāku degvielas patēriņa efektivitāti. Jo jaunāks būs jūsu auto, jo lielāka iespēja, ka tā degvielas patēriņš būs mazāks. Otrkārt, veciem auto nereti ir dažādi degvielas padeves sistēmas bojājumi un citi defekti, kas negatīvi ietekmē degvielas patēriņu. Tie var izpausties gan kā degvielas nopūdes, gan arī vienkārši lielāks patēriņš neefektīva degvielas izlietojuma dēļ. Ja ar savu auto braucat bieži, tad nomainot auto uz jaunāku, noteikti varēsiet ietaupīt vismaz dažus desmitus eiro katru mēnesi. Gada laikā jau tie būs vairāk nekā 100 eiro.
Jāpiemin arī atšķirības auto nodokļos. Auto ekspluatācijas nodokļi ir viszemākie vidēji vecām automašīnām (aptuveni 8 gadus vecām), bet loti jaunām un ļoti vecām automašīnām šis nodoklis ir augstāks. Tātad, ja jums ir vairāk kā 10 gadus vecs auto, nomainot to uz jaunāku auto, varēsiet ietaupīt diezgan lielu summu par auto nodokli. Nodoklis gan jāmaksā vien reizi gadā, līdz ar to, ietaupījums nebūs lielāks par dažiem desmitiem eiro, taču tas tik un tā ir būtiski.
Ja gribam būt pilnīgi korekti, tad jāpaskatās uz jauna auto iegādi arī no otras puses, proti, izmaksu palielināšanos ilgtermiņā. Kaut gan jaunas automašīnas plīst retāk, tomēr jāņem vērā, ka remonta nepieciešamības gadījumā, tas izmaksās vairāk nekā vecam auto. Jaunu auto daļas ir ievērojami dārgākas, tāpēc jārēķinās arī ar to, ka jauns auto tomēr var mazliet papalielināt izdevumus par personīgo transportu. Šī paša iemesla dēļ, arī KASKO un OCTA polises jauniem auto ir maliet dārgākas.
Protams, ja pirksiet jaunu auto, tas būs jāfinansē. Ja jums pašam nav izveidoti uzkrājumi, būs jāņem auto kredīts. Tas ievērojami palielinās ikmēneša izdevumus, taču labākie auto krediti mūsdienās piedāvā ļoti izdevīgas procentu likmes un atmaksas nosacījumus. Ja atradīsiet sev piemērotu auto kredītu, ikmēneša maksājums varētu būt vien daži desmiti eiro. Ņemot vērā visus augstāk minētos ietaupījumus, šie maksājumi izlīdzināsies un kredīta maksājumus varēsiet kompensēt ar ietaupījumiem par auto uzturēšanu un izmantošanu. Beigās sanāk, ka savu jauno auto dabūsiet par brīvu vai tikai ar nelielu piemaksu, turklāt varēsiet ietaupīt naudu vēl vairākus gadus pēc kredīta atdošanas.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Auto, Moto
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…