Sākums Auto, Moto Līzingā ņemto auto TOP 5: Līderis – “BMW”

Līzingā ņemto auto TOP 5: Līderis – “BMW”

2 minūtes lasīšanai

Latvijā auto līzinga pakalpojuma ņēmēju ū jau trešo gadu pēc kārtas populārākais automobiļu bijis “BMW”, liecina kreditēšanas uzņēmuma SIA “NORD līzings” apkopotā . Tikmēr “Volkswagen”, kas pērn atzīts par pieprasītāko auto Eiropā, ir ceturtais visbiežāk līzingā iegādātais automašīnu zīmols.

  1. ”BMW”

Starp favorītiem vairākus gadus pēc kārtas nemainīgi bijusi automašīnu marka “BMW”. Aizvadītajā gadā, izmantojot “NORD līzings” pakalpojumus, šīs markas auto savā īpašumā iegūt izvēlējās lielākā daļa jeb 14 % auto līzinga pakalpojuma saņēmēju. Arī 2015. un 2014. gadā “BMW” saglabāja līdera pozīcijas – šo zīmolu izvēlējās attiecīgi 17 % un 14 % pakalpojuma saņēmēju.
2. 
“Volvo” ar auto līzinga palīdzību savā īpašumā pērn izvēlējās iegūt kopumā 13 % pircēju, kas ir par 4 % vairāk nekā 2015. gadā un teju divreiz vairāk nekā 2014. gadā, kad šo marku izvēlējās 7 % pircēju.
     3. “Audi”
Šis zīmols pērn ieņēmis trešā pirktākā auto pozīcijas. Identiska situācija bijusi 2015. gadā, savukārt 2014. gadā šo zīmolu izvēlējās 8 % pircēju, un tas bija piektais pirktākais auto.

  1. “Volkswagen”

Šo automašīnu savā īpašumā 2016. gadā izvēlējās iegūt 10 % pircēju. Identiska bijusi arī iepriekšējā gadā. Savukārt 2014. gadā šī zīmola auto bija otra līzingā visbiežāk iegādātā, kad to savā īpašumā izvēlējās iegūt 12 % klientu.
5. ”Mercedes Benz”
Piektais populārākais līzingā iegādātais automašīnas zīmols pērn bijis “Mercedes Benz” – to savā īpašumā lēma iegūt 8 % pircēju. Savukārt 2015. gadā tas kopā ar “Volvo” dalīja ceturtā pirktākā auto pozīcijas, kad to iegādāties izvēlējās 9 % klientu. Bet 2014. gadā šis zīmols bija sestais pirktākais – to ar līzinga palīdzību savā īpašumā ieguva 7 % automīļu.
Kā liecina “NORD līzings” statistika, pērn absolūtais vairākums – 77 % pircēju – savā īpašumā izvēlējās iegūt 10 – 15 gadus vecus spēkratus, tikmēr mašīnas, kas jaunākas par 10 gadiem, 2016. gadā līzingā ņēma 8 % klientu. Lielākā daļa – 75 % – lēma par labu automašīnai, kas darbināma ar dīzeļdegvielu, bet 16 % – deva priekšroku auto, kas darbināms ar benzīnu.
 

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Auto, Moto
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…