Sākums Auto, Moto "Volkswagen Arteon" spēj glābt autovadītāju, ja braukšanas laikā zaudēta samaņa

"Volkswagen Arteon" spēj glābt autovadītāju, ja braukšanas laikā zaudēta samaņa

2 minūtes lasīšanai

Jaunais Arteon ir aprīkots ar vairāk vadības palīgsistēmām nekā jebkurš cits modelis, tādējādi padarot drošu autonomo braukšanu iespējamu. Arteon papildaprīkojumā ir pieejamas četras nozīmīgas palīgsistēmas, kas apvienotas otrās paaudzes sistēmā Emergency Assist un kritiskos apstākļos var palīdzēt novērst nopietnus negadījumus. Tiklīdz Arteon sensori konstatē, ka ir kļuvis neaktīvs, sliktākajā gadījumā, zaudējis samaņu, piemēram, ja pēkšņi pasliktinās veselības stāvoklis, tad Emergency Assist var pārņemt vadību. , kurā ir apvienota ACC (adaptīvā kruīza kontrole), palīgsistēmas Side Assist, Lane Assist un Park Assist*, iespēju robežās brīdina citus ceļu satiksmes dalībniekus un automātiski vada automašīnu malējā joslā, kur tā tiek apturēta.
Emergency Assist tiek aktivizēta ārkārtas situācijās, tiklīdz tā konstatē, ka vadītājs kādu laika periodu ir bijis pasīvs un nav veicis nekādas darbības – izmantojis gāzes pedāli, bremzējis vai stūrējis automašīnu. Vispirms vadītājs tiek brīdināts, izmantojot skaņas, vizuālus un fiziskus (īslaicīgu bremzēšanu) signālus. Ja vadītājs nereaģē, tad Emergency Assist automātiski ieslēdz avārijas gaismas un novirza automobili labās puses joslā,  kontrolēti to apstādinot. Arteon Emergency Assist ar Park Assist (piekļuvi elektromehāniskajai stūrēšanas palīgsistēmai) un Lane Assist (braukšanas joslu uzturēšanas palīgsistēma, kuras pamatā ir no kameras iegūta ) nodrošina īslaicīgas stūrēšanas darbības un informē tuvumā esošos ceļu satiksmes dalībniekus par bīstamo situāciju.
Vienlaikus ACC (adaptīvās kruīza kontroles) sistēma vada automātisko bremzēšanu un izmanto automašīnas priekšējos radara sensorus, lai nepieļautu sadursmi ar priekšā esošiem transportlīdzekļiem. Emergency Assist 2.0 tehnoloģijā ir iekļauta jauna funkcija — pārvietojoties pa ceļiem ar vairākām joslām, Arteon tiek patstāvīgi un kontrolēti vadīts uz malējo ceļa joslu. Šo iespēju nodrošina palīgsistēmas Park Assist un Lane Assist, savukārt palīgsistēma Side Assist izmanto radara sensoru, lai sekotu līdzi satiksmei automašīnas aizmugurē un līdz minimumam samazinātu sadursmes risku, pārkārtojoties uz citu braukšanas joslu.
Volkswagen Arteon ir pieejams Latvijā no 2017. gada jūlija un tā sākuma cena ir 31 743 eiro. Emergency Assist sistēmu var pievienot par papildu 553 eiro.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Auto, Moto
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

VID veidos jaunu mobilo lietotni ar plašāku pakalpojumu klāstu

Kā pirmais īstenojamais pasākums, lai katrs Latvijas iedzīvotājs sajustu, ka valsts ieņēmu…