16. oktobris, 2017

''Volkswagen'' komerctransports papildina ''4MOTION'' modeļu klāstu

Modeļiem ar visu riteņu piedziņu ir bijis īpašs statuss komerctransporta klāstā vairāk nekā 30 gadus. Iemesls ir skaidrs – četri velkošie riteņi jeb 4MOTION, garantē mobilitāti vietās, kurās citas piedziņas versijas ir spiestas padoties. Pavisam nesen ražotājs ir paplašinājis savu visu riteņu piedziņas modeļu klāstu ar Caddy Edition 35 un Alltrack, Multivan Panamericana, Amarok Comfortline un Amarok Canyon.


4MOTION automobiļu skaits pieaug
komerctransporta 4MOTION modeļi paredzēti braukšanai jebkādos laika apstākļos visos apvidos – uz ceļiem bez seguma, būvobjektos, festivālos, sniegotās vietās, uz ledus vai akvaplanēšanas laikā. piekabju vilktspēja (līdz 3500 kg atkarībā no modeļa) un palīgsistēmas, padara 4MOTION modeļus par spēcīgiem vilcējiem.
Tendences liecina, ka aizvien vairāk uzņēmumu un privātpersonu izvēlas visu riteņu piedziņu. No 477 000 komerciālo transportlīdzekļu, kas piegādāti 2016. gadā, 88 500 bija aprīkoti ar 4MOTION visu riteņu piedziņu – tas ir katrs piektais Caddy, T sērijas vai Amarok transportlīdzeklis. Ar Caddy priekšgalā 4MOTION modeļu īpatsvars visā pasaulē šobrīd ir gandrīz 10%, savukārt lielajos visu riteņu piedziņas tirgos, piemēram, Norvēģijā, tie sasniedz pat 60%.
 
No minivena līdz atpūtas auto – dažādais Caddy
Caddy ir uzskatāms par komerctransporta 4MOTION pasaules bāzes līmeņa modeli. Minivena jaunākās paaudzes versiju laida klajā 2015. gadā, savukārt 2016. gadā modeļu sērija tika papildināta ar jaunām versijām, Jaunākais modelis ir nesen pirmizrādi piedzīvojušais Caddy Edition 35.
Dažādo Caddy versiju klāsts aptver visdažādākos modeļus no minivena ar logiem un kravas minivena komerciālai lietošanai un aprīkojuma versijām Trendline, Comfortline, un Highline privātām vajadzībām līdz pat atpūtas automobilim Beach. Visas šīs Caddy 4MOTION versijas var pasūtīt ar papildaprīkojumā pieejamu pagarinātu riteņu garenbāzi (3006 mm, nevis 2681 mm) ar nosaukumu Caddy Maxi. Caddy Alltrack šobrīd veido vizuālu saikni ar zīmola apvidus automobiļiem. Parasti tas tiek piedāvāts ar īso riteņu garenbāzi. Modeļu klāsta jaunpienācējs ir Caddy Edition 35. Tā nosaukums visu pasaka priekšā – tieši tā Volkswagen atzīmē modeļu klāsta 35. gadadienu.
 
T sērija ar 4MOTION
Pirms 70 gadiem radītajam Transporter, 2015. gadā tika laista klajā jau sestā paaudze.
Tam par godu komnerctransports Ženēvas autoizstādē prezentēja Bulli 70 gadu jubilejas īpašā izlaiduma modeli. Tieši Bulli aizsāka visu riteņu piedziņas modeļu stāstu. 2003. gadā stīgro sajūgu aizstāja jauns, mūsdienīgs daudzplākšņu sajūgs un nosaukums Syncro tika mainīts uz 4MOTION. Visu riteņu piedziņas elektroniski regulējamais daudzplākšņu sajūgs, kuram kopš tā ieviešanas ir nepārtraukti veikti un kurš šādā formā tiek izmantots Caddy modelī, vienmērīgi sadala jaudu starp priekšējo un aizmugurējo asi atbilstoši konkrētajai braukšanas situācijai. Normālos apstākļos jauda tiek novirzīta uz priekšējo asi, kas ļauj samazināt degvielas patēriņu. Taču, ja vilkmes vai vadāmības apstākļi to pieprasa, vienā acumirklī tiek pieslēgta arī aizmugurējā ass.
 
Amarok 4MOTION – pikaps apvidus automobiļu vidū
Patiesībā tas ir klasisks pikaps, taču pēc tā atjaunināšanas 2016. gadā un pārejas uz jauniem sešu cilindru dzinējiem Amarok arvien spēcīgāk ielaužas klasisko apvidus automobiļu segmentā. Šādu notikumu attīstību veicina arī nesen ieviestais V6 TDI 3,0 litru dzinējs ar 150 kW /204 ZS jaudu un 500 Nm griezes momentu.
Standartaprīkojumā ir iekļauta pastāvīgā visu riteņu piedziņa 4MOTION un automātiskā 8 pakāpju pārnesumkārba. Amarok jau no paša sākuma ir veidots ar divām dažādām 4MOTION sistēmām: pastāvīgo visu riteņu piedziņu un ieslēdzamu sistēmu izmantošanai uz bezceļiem. Abas piedziņas ievērojami atšķiras no Caddy un T sērijas modeļos pieejamajām sistēmām. Pastāvīgās visu riteņu piedziņas versijā centrālais Torsen diferenciālis automātiski sadala dzinēja jaudu starp priekšējo un aizmugurējo asi. Turpretī ieslēdzamā visu riteņu piedziņas izmanto sadales kārbu un izcilnīšu uzmavu, lai ieslēgtu piedziņu starp asīm, nospiežot vienu pogu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda