30. marts, 2020

Ģimenes ārstiem bez maksas pieejama SmartMedical platforma

medical

Lai -19 vīrusa izplatības apstākļos ārsti droši varētu aprūpēt savus pacientus, SmartMedical bez maksas uz krīzes laiku piedāvā pieslēgt risinājumu attālinātām konsultācijām ģimenes ārstiem, kuriem tas nepieciešams. Sagatavota atvieglotā SmartMedical versija, lai nodrošinātu ārstiem visu nepieciešamo pacientu ārstēšanai attālināti – pacientu pierakstu tiešsaistē, sasaisti ar e-Veselības un sistēmām, datu apmaiņu ar laboratorijām, iespēju noformēt e-recepti, darba nespējas lapu, nosūtījumu, izrakstu vai ārsta konsultācijas slēdzienu, e-kvīts izsniegšanu par konsultāciju un tās nosūtīšanu pacientam uz e-pastu.

SmartMedical bez maksas pieejams ģimenes ārstiem un ārstu praksēm visā Latvijā. Tas izmantojams tiešsaistē, un tā instalēšanu tehniskā atbalsta dienests nodrošinās attālināti. Risinājums ir intuitīvs lietošanā, taču ikvienam tiks nosūtīta arī lietotāja rokasgrāmata, sniegta pieeja lietotāju atbalsta portālam.

Lai pieteiktos, ārsti aicināti aizpildīt pieteikumu mūsu mājas lapā, norādot piezīmēs “SmartMedical bez maksas” vai sūtīt pieteikumu elektroniski: [email protected]

“Ārkārtas situācijā par savu pienākumu uzskatām dalīties ar to, ko pārzinām vislabāk – ar rīkiem un zināšanām, kas nodrošina ārsta darbu t.sk. arī attālināti, lai pacienti var turpināt saņemt svarīgo palīdzību,” uzsver Blue Bridge Technologies valdes priekšsēdētājs Jānis Rancāns. “SmartMedical ir pārbaudīts risinājums, to savā ikdienā izmanto gan nelielas ārstu prakses, gan lielas Latvijas slimnīcas. Portālā www.piearsta.lv jau tiek veikti vairāk nekā 5000 attālināti pieraksti mēnesī. Ārkārtas situācijas apstākļiem esam sagatavojuši versiju, ko ātri sākt lietot bez būtiskām priekšzināšanām.”

“Ir apsveicams arī Nacionālā Veselības Dienesta (NVD) lēmums attālinātas konsultācijas noteikt kā pakalpojumu,” uzsver Jānis Rancāns. “Papildinot klasifikatoru ar jauniem pakalpojuma kodiem, ārsti tos varēs noradīt APANS talonā un saņemt samaksu par šo darbu.”

Līdz ar -19 izplatību, ģimenes ārstu darba slogs būtiski pieaug un sarežģītāks – viņiem īpaši jārūpējas par pacientu drošību klātienes apmeklējuma laikā  un vienlaikus jānodrošina arī COVID-19 pacientu īpaša uzraudzība. Nacionālais veselības dienests (NVD) aicinājis iedzīvotājus nedoties pie ģimenes ārsta bez iepriekšējas pieteikšanās, ārstu biedrības – aicinājušas pēc iespējas pakalpojumu sniegt attālināti.

Izmantojot attālinātu konsultāciju risinājumu, pacientiem ir nodrošināta iespēja jebkurā diennakts laikā pieteikties vizītei tiešsaistē (www.piearsta.lv) ārsta kalendārā norādītajā periodā. Pieraksta datumā un laikā ārsts zvanīs pacientam uz pieraksta piezīmēs norādīto telefona numuru un sniegs konsultāciju. Savstarpēji vienojoties, iespējams izmantot arī videokonferenču rīkus kā Zoom, Skype, citus. Daži no būtiskiem ieguvumiem ārstam – viņš ātri saņem pacienta palīdzības pieteikumu, var uz to savlaicīgi reaģēt; viņa rīcībā ir korekti pacienta dati – reģistrējoties portālā pacients norāda Vārdu, Uzvārdu, personas kodu, tālr. numuru un e-pastu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda