Sākums Covid-19 Tiešsaistē ievietotas 44 Latvijas filmas skolēnu attālinātām mācībām

Tiešsaistē ievietotas 44 Latvijas filmas skolēnu attālinātām mācībām

3 minūtes lasīšanai
nacionnalais kino centrs 1

Palīdzot Latvijas skolotājiem un skolēniem attālinātās mācīšanās procesā, Nacionālais Kino centrs portālā “Filmas.lv” izveidojis sadaļu “Kino skolās tiešsaistē”, vienlaikus veicinot Latvijas filmu izmantošanu vispārizglītojošo skolu mācību procesā. No 2020. gada 26. marta līdz ārkārtas situācijas beigām visā Latvijā būs pieejamas vairāk nekā 40 filmas, kurām pievienots metodiskais materiāls skolotājiem un darba lapas skolēniem.

Nacionālā Kino centra portālā “Filmas.lv” jau 2015. gadā sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru tika izveidota sadaļa “Kino skolās”, kas bija pieejama tikai skolotājiem ar īpašām parolēm un domāta mācību darba papildināšanai klasēs; jau līdz šim to izmantoja apmēram 1200 pedagogu. Ārkārtas situācijā, kad svarīgi piekļūt mācību materiāliem no jebkura datora vai viedierīces visā Latvijā, pieejamību nodrošinās sadaļa “Kino skolās tiešsaistē”. Katrai šajā sadaļā iekļautajai filmai ir izstrādāts metodiskais materiāls, kurā ietilpst gan rokasgrāmata skolotājiem (nodarbības tēma, mācību metodes, atgriezeniskā saite utt.), gan darba lapas skolēniem – dažādi uzdevumi, kurus iedvesmojis filmās redzamais.

Filmas un mācību materiāli ir iedalīti četrās klašu grupās – mācību stundu plāni ir paredzēti 1.–3. klasei, 4.–6. klasei, 7.–9. klasei un 10.–12. klasei, to izstrādāšanā piedalījušies pieredzējuši pedagogi. Filmas un mācību stundu plānus ieteicams izmantot dažādu mācību priekšmetu, piemēram, sociālo zinību, Latvijas vēstures, Latvijas un pasaules vēstures, politikas un tiesību, kulturoloģijas un vizuālās mākslas satura apguvē; skolotāji var izvēlēties konkrētu Latvijas filmu vai tās fragmentu, lai paspilgtinātu vai ilustrētu kādu noteiktu mācību tēmu. Visiem mācību stundu plānu paraugiem ir ieteikuma raksturs, darba lapas portālā ievietotas PDF formātā, ko iespējams lejuplādēt vai izdrukāt skolēnu darba vajadzībām.

Sadaļā “Kino skolās tiešsaistē”, vienojoties ar filmu producentiem, ievietotas 44 Latvijas filmas – 13 spēlfilmas, 21 dokumentālā filma un 10 animācijas filmas; šajā skaitā ir arī septiņas Simtgades filmas un divas filmas no Latvijas kultūras kanona. Vecākās no šajā komplektā iekļautajām un mācību procesam izmantojamām filmām ir klasiskās literatūras ekranizācija “Mērnieku laiki” (1968, režisors Voldemārs Pūce) un Rīgas poētiskā dokumentālā kino pirmās filmas (1961), jaunākā – Simtgades spēlfilma “1906” (2019, režisors Gatis Šmits).

Jāatgādina, ka portālā “Filmas.lv” tiešsaistē var noskatīties arī visas 12 “zelta fonda” filmas, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā (detalizēti filmu apraksti pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas uzturētajā “Kultūras kanona” lapā šeit). Tāpat skolēni un skolotāji var skatīties un mācību vajadzībām izmantot apmēram 200 Latvijas filmas, kas jau pastāvīgi pieejamas portālā “Filmas.lv” visā Latvijas teritorijā, savukārt latviešu skolām diasporā joprojām saglabājas iespēja piekļūt portāla filmām ar Nacionālā Kino centra izsniegtajām parolēm.  

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Covid-19
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…