3. decembris, 2017

Internacionālas fotogrāfu sacensības

gurushots screenshot 05

Skatīties uz dzīvi caur objektīvu man patīk jau sen. Jau kopš pirmajiem ziepju trauku laikiem. Tad nāca ultrazoom, spogulis, telefons. Par pēdējo gan īsti nelepojos, bet mūsdienu viedtālruņu optika ir saniegusi līmeni ,ka dārgā gala aparāti pietiekoši aprīkoti, lai nebūtu jāstaipa apkārt spoguļkamera. Līdzīgi . Gaismas jūtības. Dažādas . Tā nu spoguļkamera tika izvilkta laukā tikai ik pa laikam, kad atcerējos, vai vēlējos “pazīmēties”. Bet bildes tapa. Tomēr atrodot šo mājas lapu manī atkal pamodās vēlme staipīt apkārt pāris kilogramus foto tehnikas. Un tas viss mākslas vārdā .

Lietas būtība ir pavisam vienkārša. Mājas lapa. Tājā ielādējam savas bildes. Nu labi ne tik vienkārši. Ir tematiskie konkursi. Bildēm jāatbilst tēmai. Katram konkursam ir nedaudz atšķirīgi noteikumi. Bet pats princips vienkāršs. Ielādējam savas bildes. Balsojam par citu fotogrāfu veikumiem un lūkojamies, kā citiem patīk mūsu veikums. Uzreiz teikšu, ka skasita bilde uzreiz negarantē panākumus. Tai jāatbilst kategorijai/konkursa nolikumam. Citādi nebalsos. Par katru balsojumu mēs saņemam punktus. Kad punkti sakrājas un esam izpildījuši papildus noteikumus, mēs iegūstam jaunu statusu šajā sabiedrībā. Ar katru jaunu statusu, ceļš līdz nakamajam kļūst aizvien sarežģitāks. Bet pamatā tik un tā paliek skaistas bildes.

Ja esi fotogrāfs, kas vēlas saprast savas prasmes, iegūt kolēģu viedokļus, ir vērts pamēģināt. Kā par brīnumu, pamatfunkcijas, kas nodrošina eksistenci šajā komūnā ir absolūti bez maksas un ieguldīt naudu šajā komūnā pat īsti nav nepieciešams. Ceru, ka esmu ieinteresējis un tiksimies konkursos.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.