Sākums Foto Internacionālas fotogrāfu sacensības

Internacionālas fotogrāfu sacensības

1 minūtes lasīšanai
gurushots screenshot 05

Skatīties uz dzīvi caur foto objektīvu man patīk jau sen. Jau kopš pirmajiem ziepju trauku laikiem. Tad nāca ultrazoom, spogulis, telefons. Par pēdējo gan īsti nelepojos, bet mūsdienu viedtālruņu optika ir saniegusi līmeni ,ka dārgā gala aparāti pietiekoši aprīkoti, lai nebūtu jāstaipa apkārt spoguļkamera. Līdzīgi efekti. Gaismas jūtības. Dažādas aplikācijas. Tā nu spoguļkamera tika izvilkta laukā tikai ik pa laikam, kad atcerējos, vai vēlējos “pazīmēties”. Bet bildes tapa. Tomēr atrodot šo mājas lapu manī atkal pamodās vēlme staipīt apkārt pāris kilogramus foto tehnikas. Un tas viss mākslas vārdā .

Lietas būtība ir pavisam vienkārša. Mājas lapa. Tājā ielādējam savas bildes. Nu labi ne tik vienkārši. Ir tematiskie konkursi. Bildēm jāatbilst tēmai. Katram konkursam ir nedaudz atšķirīgi noteikumi. Bet pats princips vienkāršs. Ielādējam savas bildes. Balsojam par citu fotogrāfu veikumiem un lūkojamies, kā citiem patīk mūsu veikums. Uzreiz teikšu, ka skasita bilde uzreiz negarantē panākumus. Tai jāatbilst kategorijai/konkursa nolikumam. Citādi cilvēki nebalsos. Par katru balsojumu mēs saņemam punktus. Kad punkti sakrājas un esam izpildījuši papildus noteikumus, mēs iegūstam jaunu statusu šajā sabiedrībā. Ar katru jaunu statusu, ceļš līdz nakamajam kļūst aizvien sarežģitāks. Bet visa pamatā tik un tā paliek skaistas bildes.

Ja esi fotogrāfs, kas vēlas saprast savas prasmes, iegūt kolēģu viedokļus, ir vērts pamēģināt. Kā par brīnumu, pamatfunkcijas, kas nodrošina eksistenci šajā komūnā ir absolūti bez maksas un ieguldīt naudu šajā komūnā pat īsti nav nepieciešams. Ceru, ka esmu ieinteresējis un tiksimies konkursos.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Foto
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…