3. decembris, 2017

Internacionālas fotogrāfu sacensības

gurushots screenshot 05

Skatīties uz dzīvi caur foto objektīvu man patīk jau sen. Jau kopš pirmajiem ziepju trauku laikiem. Tad nāca ultrazoom, spogulis, telefons. Par pēdējo gan īsti nelepojos, bet mūsdienu viedtālruņu optika ir saniegusi līmeni ,ka dārgā gala aparāti pietiekoši aprīkoti, lai nebūtu jāstaipa apkārt spoguļkamera. Līdzīgi efekti. Gaismas jūtības. Dažādas aplikācijas. Tā nu spoguļkamera tika izvilkta laukā tikai ik pa laikam, kad atcerējos, vai vēlējos “pazīmēties”. Bet bildes tapa. Tomēr atrodot šo mājas lapu manī atkal pamodās vēlme staipīt apkārt pāris kilogramus foto tehnikas. Un tas viss mākslas vārdā .

Lietas būtība ir pavisam vienkārša. Mājas lapa. Tājā ielādējam savas bildes. Nu labi ne tik vienkārši. Ir tematiskie konkursi. Bildēm jāatbilst tēmai. Katram konkursam ir nedaudz atšķirīgi noteikumi. Bet pats princips vienkāršs. Ielādējam savas bildes. Balsojam par citu fotogrāfu veikumiem un lūkojamies, kā citiem patīk mūsu veikums. Uzreiz teikšu, ka skasita bilde uzreiz negarantē panākumus. Tai jāatbilst kategorijai/konkursa nolikumam. Citādi cilvēki nebalsos. Par katru balsojumu mēs saņemam punktus. Kad punkti sakrājas un esam izpildījuši papildus noteikumus, mēs iegūstam jaunu statusu šajā sabiedrībā. Ar katru jaunu statusu, ceļš līdz nakamajam kļūst aizvien sarežģitāks. Bet visa pamatā tik un tā paliek skaistas bildes.

Ja esi fotogrāfs, kas vēlas saprast savas prasmes, iegūt kolēģu viedokļus, ir vērts pamēģināt. Kā par brīnumu, pamatfunkcijas, kas nodrošina eksistenci šajā komūnā ir absolūti bez maksas un ieguldīt naudu šajā komūnā pat īsti nav nepieciešams. Ceru, ka esmu ieinteresējis un tiksimies konkursos.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda