4. decembris, 2017

LMT iegūst 5G frekvences

Šodien Latvijas Mobilais Telefons (LMT) ieguvis divas frekvenču joslas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) rīkotajā izsolē. Tas ļaus turpināt attīstību, un kopā ar tīkla tehnoloģiju ražotāju Nokia būt starp pirmajiem pasaulē 5G ieviešanā.


viceprezidents Gunārs Danbergs: “Šīs ir bāzes frekvenču joslas, kas ir pirmās uz kurām šobrīd tehnikas ražotāji izstrādā aparatūru tīkla izmantošanai. Tiklīdz šajās frekvenču joslās būs gatavas, LMT kā viens no pirmajiem operatoriem ieviesīs tās savā tīklā, lai klienti varētu izmantot pašas jaunākās sakaru iespējas un attīstīt konkurētspēju eksporta tirgos.”


kopā ar pasaulē pazīstamo Latvijas iekārtu un rūteru ražotāju Mikrotik šogad jau uzsāka sadarbību tehnoloģijām pielāgotu iekārtu izstrādei, izveidojot pirmo datu pārraides radiotīkla savienojumu ar ātrumu – 10 Gigabiti sekundē (Gbps). Savukārt gada sākumā kopīgu darbu 5G ieviešanā LMT vienojās ar Rīgas Tehnisko universitāti un telekomunikāciju infrastruktūras ražotāju Nokia. Tika uzstādītas arī pirmās ar 5G tehnoloģiju savietojamās bāzes stacijas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda