18. maijs, 2020

IBM Personal Coputer 330 (Type 6577) un Ketnera ploteris

Laikos pirms dzima doma par IBM kolekciju, veiksmīgā kārtā pie manis nonāca Ketnera IBM Personal Coputer 330, tobrīd tā lielākā vērtība bija – komplektācija ar Walket shēmu zīmējamo ploteri, un šī datora gandrīz vienīgais uzdevums bijis – zīmēt shēmas un vadīt ploteri. Laikos kad tas nonāca pie manis – opis sūdzējās par bios’a kapsulas nāvi.

Tā nu pirms kādas nedeļas beidzot saņēmos un sāku šo vēstures liecību tīrīt un  likās, ka pietiks ar tīrību un kapsulas nomaiņu lai šo aparātu dabūtu dziesmā. Tomēr pasākums nesa lielākus piedzīvojumus – pec tīrīšanas un kapsulas nomaiņas, kompis vairs nelamājās par kapsulu, bet franciski kaut ko stāstija par nespēju iekopēt bios’a saturu… un ar to arī iesaldējās. Kāds laiks pagāja mēģinot saprast ko tas francūzis no manis grib, sāka jau likties, ka kaut kas būs no vecuma tam opītim noģībis. Taču izraustot ramus, ar vēlmi tos notīrīt – pēkšņi pazuda jebkādas problēmas un Windows 98 ielādējās pilnīgi normāli.

Nākošais bubulis skapī bija – ploteris, pa cik tā darbību biju tikai sen atpakaļ redzējis no malas, tad man īsti nebija saprašanas – ko/kā tam vajag lai tas strādātu un kaut ko arī uzkrāsotu. Taču tad plotera piederumu kastītē atradu pildspalvu kas bija notīta ar biezu izolenes slāni…. nekāda inženierijas brīnuma protams nebija, bet kaut kas jau sanāca.

Par ploteri ko rādīt/stāstīt varēšu tikai kad uzzināšu – ko/kā tam jāpilda tajās galvās un kā tas regulējams, šobrīd no tā tikai bildes ieskatam.

Resume – aparāts bija tikai ar gadiem apklājies ar dabīgo kultūrslāni, bet citādi viss strādā labi, arī vizuāli samērā labi saglabājies.

Katrā ziņā – visu cieņu V.Ketneram, par šāda instrumenta izstrādi jau tajos tālajos gados.

Dabīgais kultūrslānis…
Nedaudz patīrot un nomainot kapsulu….
Slēdzam iekšā
Tiem kas ko saprot no franču valodas – specene
Plotera vadības bloks, kas tā ar palika pagaidām neizprasts.
Plotera aizmugure
Pieslēdzam ploteri un mēģinam improvizēt
Pat izdevās vienoties ar ploteri par sadarbību.

Šis aparāts noteikti ir pelnijis nopietnāku apskatu un varbūt pat kādu video, bet priekš tā vajag kādu vecbiedru kas spētu pastāstīt/parādīt par šo aparātu vairāk.

Plotera galvas izskatās šādas – šī pieļauju krāsoja sarkanus celiņus uz shēmu platēm.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos
Avatar for Moderator

  Moderator

  Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

  Vieta komentāram


  Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

  Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

  Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

  lvLatviešu valoda