15. maijs, 2020

Iznākusi monitoringa programmatūras Zabbix 5.0 ilgtermiņa versija

zabbix

Strādājot attālināti, Zabbix komanda nodrošinājusi jaunas, iltermiņa versijas programmatūras izlaišanu ar dažādiem būtiskiem uzlabojumiem un jaunām funkcionalitātēm.

Galvenā stratēģija, ko īsteno Zabbix komanda ir izveidot pēc iespējas pieejamāku produktu. Atvērtā pirmkoda un monitoringa rīks – Zabbix šobrīd pieejams lejupielādei gan kā loklālu programmatūru (on-premise), gan mākoņpakalpojumos. Zabbix jaunākā versija ir pieejama platformās, konteineros distros no RedHat/IBM, SuSE, Ubuntu. Šobrīd ”viena klikšķa” Zabbix lejupielāde pieejama populārākajās mākoņpakalpojumu platformās – Azure, AWS, Google Cloud, IBM/RedHat Cloud, Oracle un Digital Ocean. Arī Zabbix profesionālo tehnisko atbalsta pakalpojumu iespējams nopirkt Hat un Azure platformās.

Turklāt, jaunā Zabbix versija nāk klajā ar neskaitāmām nestandarta (out-of-the-box) integrācijām ar ziņapmaiņas (messaging), biļešu (ticketing) un ziņošanas (alerting) sistēmām, kas šobrīd pieejamas viegli instalējamā un pielietojamā veidā.

Daži no jaunākajiem uzlabojumiem:

 • Automatizācijas un atklāšanas funkcija: jaunākā Zabbix programmatūras versija nāk ar uzlabotu automatizācijas funkcionalitāti. Automātiskā aparatūras komponentu atklāšana, ar programmatūru saistīto resursu un paplašinātā Java metrikas atklāšana.
 • Mērogojamība (scalablity): Zabbix lietotāju saskarne ir uzlabota tā, lai būtu viegli pielāgojama tādām monitoringam darbībām, kas novēro miljoniem metrikas datu.
 • Zabbix jaunais Go programmatūras valodā rakstītai aģents – tagad ar oficiālu atbalstu. Jaunais, viegli paplašināmais aģents piedāvā papildus funkcionalitāti lielākai daļai visprasīgāko lietotāju un ir izmantojam pašās sarežģītākajās lietošanas reizēs. Tas ir balstīts uz “plugin” (spraudņa) arhitektūru ar iespēju savākt metrikas datus no dažādām tehnoloģijām un izmantojot dažādas metodes. Zabbix komanda tic, ka Go programmatūras valodas aģents pašlaik ir pats uzlabotākais monitoringa aģents tirgū.
 • Nozīmīgi drošības uzlabojumi: jaunie uzlabojumi garantē, ka visi Zabbix komponenti komunicē drošā veidā un izmanto drošības protokolus ārējai komunikācijai, nekādā veidā neietekmējot darbības rādītājus. Konfigurējami šifri (ciphers) un iespēja definēt melnos un baltos sarakstus (blacklists, whitelists) tādām metrikām, kas ir kritiskas tiem, kas strādā īpaši sensitīvā vidē.
 • TimescaleDB kompresija: Datu saspiešana palīdz gan uzlabot programmatūras darbību un efektivitāti, gan samazināt operacionālās izmaksas.
 • Lietojamības uzlabojumi: jaunā versija ir piemērota platleņķa ekrāniem, kā arī ir izstrādāts atbasts trešo pušu lietotāju saskarnes moduļiem.

Zabbix 5.0 versija ir versija ar ilgtermiņa atbalstu, kas nozīmē, kā nodrošinās programmatūras 5.0 versijas oficiālo atbalstu turpmākos piecus gadus. 5.0 versija apkopo inovāciju un stabilitāti un iekļauj jau pārbaudītas funkcionalitātes no tādām īstermiņa relīzēm kā 4.2 and 4.4, kas ir izcili piemērots biznesa vajadzībām.

Pieejamība

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda