14. februāris, 2020

IBM Thinkpad 365XD (Type 2625)

Vakar  kolekcijai bija tas gods uzņemt veterānu (vismaz vienu karu noteikti pārcietis ) – IBM Thinkpad 365XD (Type 2625). Šis tēvocis ienāca ar vēstijumu, ka nez vai būšot dzīvotājs, jo iepriekšējās mājās to sen nebija kustinājuši.

Tehniskā situācija tēvocim ir daudz labāka par vizuālo – uzreiz pec pirmā slāņa noslaucīšanas un barošanas – Thinkpad’s iekrāmēja  98 (pirms tam gan novaimanājot par biosa bačas nāvi).

IBM Thinkpad 365XD

Augšpuse vectēvam noteikti ir piedzīvojusi arī labākus laikus, bet kopā turās.

IBM Thinkpad 365XD top

Apakšpusē arī var redzēt, ka daudz jau piedzīvojusi, bet vel daudz spētu turēt.

IBM Thinkpad 365XD bottom

Klaviatūra orģinālā ir kaut kāda skandināvu (neprotu noteikt – kāda tieši), bet  prasija nedaudz CIF’a, spirta (tīrīšanai, ne tīrītāja enerģijai), jo uz dažiem taustiņiem bija ar marķjieri savilkti RU simboli, bet par laimi tie notīrijās viegli.

IBM Thinkpad 365XD keyboard

Aizmugurē standarta perifērijas porti (COM/LPT/VGA…), zem vāciņa – dokstacijas ports, un flopika ports, uz kuru diemžēl  kolekcijā nav neviena iekārta (varbūt kādam mētājas?).

IBM Thinkpad 365XD back

Labajā pusē var atrast divus PCMCIA slotus, no kuriem vienā mantojās ethernet’a karte, taču bez bez pārejas vada uz RJ45, tapēc paliek tīri simboliska jēga.

IBM Thinkpad 365XD right

Kreisajā pusē tusē skaņas karte.

IBM Thinkpad 365XD left

Kādas sīvas cīņas laikā vectēvs nedaudz norāvies pa degunu un tagad CDROM‘s diemžēl tikai mēģina vērties, nespēdams atvērteis (vaļā aparāts nav pie mums vel skrūvēts), un palicis bez dekoratīvā vāciņa (tolaik tie bija vienādi vairākiem modeļiem, varbūt kādam ir kaut neejoš CDROM’s no kā to var noņemt?).

IBM Thinkpad 365XD fromt

Sausais atlikums – vectēvu savā laikā ir apgreidojuši un tam tagad ir 40MB RAM un orģinālā šis nācis ar  95 kas pārlikts uz 98. Akumlātors protams ir miris, bet visādi citādi – kā jau tā laika aprāti, gatavs kaujai un aizsardzībai.

P.S. Eņģes bija izlaustas un lāpītas pirms nonāca  kolekcijas mītnē.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos
Avatar for Moderator

  Moderator

  Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

  Vieta komentāram


  Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

  Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

  Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

  lvLatviešu valoda