Sākums Jaunumi 8 izglītojošas mobilās lietotnes dažādu vecumu bērniem

8 izglītojošas mobilās lietotnes dažādu vecumu bērniem

7 minūtes lasīšanai
mobile phone

2020. gada maijā vairāk nekā 200 tūkstošiem Latvijas bērnu beidzas kārtējais mācību gads, taču šoreiz tas noslēdzas krietni savādāk, nekā parasti. Mācības attālinātā režīmā ir būtiski izmainījušas bērnu ikdienu, jo ierastā skolas disciplīna nu jāaizstāj ar pašdisciplīnu un skolotāja funkciju tagad pilda arī vecāki. Motivēta un ieinteresēta bērna audzināšanā talkā nāk arī tehnoloģijas, kas piedāvā izglītošanai un radošuma veicināšanai veidotas mobilās lietotnes.

Izglītojošas un vienlaikus arī izklaidējošas mobilās lietotnes kļūst par noderīgiem palīgiem bērnu izglītības procesā – pasaules izzināšanā un radošuma veicināšanā. Huawei mobilo lietotņu platforma AppGallery piedāvā vairākas bērnu izglītošanai un redzesloka paplašināšanai piemērotas lietotnes, kas paredzētas dažāda vecuma bērniem.

“Pārejot uz attālinātu mācīšanos, bērni gluži dabiski ir vēl vairāk pilnveidojuši un paplašinājuši savas digitālās prasmes. Tās ir vērts likt lietā, izraugoties mobilās lietotnes, kas izglīto, veicina radošumu, mudina izzināt pasauli un sevi. Huawei veidotajā mobilo lietotņu platformā AppGallery ir vairākas tieši šim mērķim paredzētas lietotnes. Mūsu Huawei P40 sērijas flagmaņi  būs īpaši piemēroti izglītojošo lietotņu pilnvērtīgā izmantošanā,” stāsta Gunta Kursiša, Huawei Mobile Services Biznesa attīstības vadītāja Latvijā.

Palīgs pirmklasniekiem, lai sagatavotos skolai

Aptuveni 20 tūkstoši bērnu Latvijā ik gadu sāk apmeklēt pirmo klasi. Bērniem tas ir milzīgs izaicinājums – iejusties jaunā vidē un spēt mācīties atbilstoši prasībām pamatskolā. Domājot par 1. septembri, pirmklasnieku vecākiem vasaras mēnešos būtu lietderīgi ieteikt bērniem kādu no mobilajām lietotnēm, kas palīdz sagatavoties skolai. Daži piemēri:

  • Poly4u – 3D Poly Art Puzzle Game – aizraujoša 3D mozaīku spēle, kas lieliski attīsta mācībām tik ļoti nepieciešamās spējas – koncentrēšanos un uzmanības noturēšanu.
  • Learn English for Kids – interaktīva lietotne, kas iekļauj sevī 27 dažādas aizraujošas tēmas un palīdzēs attīstīt bērna vārdu krājumu, kā arī klausīšanās un lasīšanas spējas.

Šīs un citas izglītojoša rakstura lietotnes palīdzēs mācīšanās procesu padarīt izklaidējošu un aizraujošu, saglabājot interesi par mācīšanos, kas būs vitāli nepieciešama kvalitāte turpmākajās klasēs.

Vecākiem skolēniem – svarīgi saglabāt zinātkāri par pasauli

Bērniem, kuriem pirmā klase jau aiz muguras, ir svarīgi saglabāt dabisko zinātkāri par mācīšanos un pasaules izzināšanu. Tāpēc bērniem, kuri mācās pamata un vidējās izglītības līmenī, ir virkne izglītojošu lietotņu, kas palīdzēs nostiprināt zināšanas un paplašināt redzesloku.

  • Unicorn Piano – lietotne, kas pirmo klašu vecuma bērnu ievada mūzikas pasaulē, vienkāršotā veidā mācot klavierspēli.
  • Dog breeds identifier, scanner app: Scan dogs – šī ir lietotne, ka būs aizraujoša gan bērniem, gan vecākiem. Suņu šķirnes “atpazinējs” ļaus uzzināt daudz jauna par suņu šķirnēm un to īpašībām.

Bērni pirmsskolas vecumā mūsdienās arī ir aktīvi mobilo lietoņu izmantotāji, turklāt viņu vecākie brāļi un māsas bieži vien mazajiem ir liela autoritāte. Tāpēc ir svarīgi bērnus ievirzīt tādu lietotņu izmantošanā, kas būtu viņiem noderīgas tieši šajā vecumā.

Izglītojošas lietotnes pašiem mazākajiem

Pasaulē ieinteresēts un radošs bērns veidojas jau kopš pašas mazotnes, tāpēc piedāvājam dažas vienkāršas lietotnes arī pašiem mazākajiem.

  • Knowing the colors – lietotne, kas palīdzēs bērniem atpazīt krāsas un saskatīt tās sev visapkārt.
  • Animals for Kids – viss par un ap dzīvniekiem, kas aizraujošā veidā palīdz veidot izpratni par dzīvo dabu, atpazīt dažādus dzīvniekus un to “balsis”.

Iespaidīgi foto un video stāsti – svarīga pusaudža dzīves sastāvdaļa

Mūsdienu pusaudži ir dzimuši interneta un viedtālruņu laikmetā un lielu savas ikdienas daļu viņi pavada, komunicējot sociālajos tīklos. Apzinoties, ka jauniešu ikdienā aizvien nozīmīgāka kļūst vizuālā komunikācija, proti, saziņa ar fotogrāfiju un video starpniecību, jaunā Huawei P40 flagmaņu sērija sniedz neatkārtojamu pieredzi tieši fotografēšanas un filmēšanas jomā.

Šogad P40 sērijas viedtālruņi saņēma Tehnisko attēlu preses asociācijas (TIPA) augstāko godalgu viedtālruņu kameru kategorijā, vienlaikus sasniedzot rekordaugstus vērtējumus DxOMark mobilajos testos, tādēļ lietotāji var būt droši, ka unikālā Leica četrkāršā kameru sistēma un progresīvie MI algoritmi, ar kuriem aprīkots Huawei P40 Pro, apmierinās visas jauniešu vajadzības. Tālruņa kamera ir pielāgota jebkurai dzīves situācijai – lietojot to, jaunieši var izmantot augstas izšķirtspējas daudzkadru sintēzes tehnoloģiju vai super-nakts režīmu (Super Night Mode), kā arī eksperimentēt ar ultra platleņķa objektīvu, lai uzņemtu iespaidīgus fotoattēlus.

Savukārt, lai piešķirtu ar viedtālruni iemūžinātajiem dzīves mirkļiem īpašu noskaņu un ļautu pusaudzim radoši izpausties, AppGallery pieejama virkne lietotņu, lai padarītu vizuālo vēstījumu vēl krāšņāku:

  • InShot – Video Editor – ērta un parocīga lietotne, kas palīdzēs veidot iespaidīgus stāstus Instagram, Facebook, TikTok un citiem sociālajiem tīkliem, pievienojot video failiem skaņu efektus, montējot un apstrādājot kadrus pēc autora vēlmēm.
  • BeautyPlus – lietotne, kas piedāvā neticami plašas iespējas izcelt savu dabisko skaistumu, rediģējot portretus, pievienojot attēliem dažāda veida fonus, filtrus un grafiskus elementus.

Minētās lietotnes ir tikai daži piemēri no Huawei AppGallery bagātīgā lietotņu klāsta dažāda vecuma bērniem. Ņemot vērā pārmaiņas, kas pēdējo mēnešu laikā ir notikušas visā pasaulē, Huawei komanda strādā pie jaunu lietotņu izveides, kas būtu piemērotas sevis pašizglītošanai, atpūtai, sportam un darbam. Turklāt Huawei ir izveidojis lielisku risinājumu “Tālruņa klons” (Phone clone), kas ļauj visas nozīmīgākās lietotnes viegli pārnest no vecā tālruņa uz jauno. “Iegādes brīdī visi Huawei viedtālruņi, tostarp P40 Pro, ir aprīkoti ar “Tālruņa klons” lietotni. Atliek savienot veco un jauno viedtālruni, noskenēt QR kodu un atzīmēt konkrētus datus un lietotnes, kuras vēlies pārsūtīt,” skaidro Huawei eksperte Gunta Kursiša.

Īpaši risinājumi īpašam laikam

Šī gada pavasarī Huawei ir izveidojis un piedāvā klientiem virkni pakalpojumu, lai atvieglotu mūsu ikdienu. Piemēram, īpašu bezmaksas pakalpojumu visām garantijas ierīcēm. Ierīces uz servisa centru nogādā un klientam atpakaļ bez maksas atved kurjers. Pēc remonta ierīce tiek dezinficēta atbilstoši profesionālajām specifikācijām, lai nodrošinātu, ka katra atpakaļ nosūtītā ierīce ir nevainojami tīra.

Tāpat Huawei saviem klientiem nodrošina bezmaksas garantijas pagarinājumu. Visiem Huawei ierīču produktiem, tostarp mobilajiem tālruņiem, datoriem, planšetdatoriem, audio ierīcēm un maršrutētājiem, kuru garantijas periods beidzas no 2020. gada 15. marta līdz 14. jūnijam, garantija tiks pagarināta līdz pat ārkārtas stāvokļa beigām.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…