7. oktobris, 2020

Aicina pieteikties IKT nozares gada balvai “Platīna pele 2020”

platina pele

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) aicina uzņēmumus, organizācijas un skolotājus pieteikties IKT nozares prestižākajam apbalvojumam – balvai “ 2020”. Piešķirot šo balvu, tiek apzināti un cildināti sabiedrībai noderīgākie, draudzīgākie un drošākie digitālie risinājumi, kā arī skolotāji, kuri spējuši efektīvi izmantot digitālās iespējas mācību procesā.

Balva “Platīna pele” tiek pasniegta kopš 2007. gada. Tās mērķis ir apzināt veiksmīgākos Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, kā arī veicināt izpratni par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā. Arī šogad konkursa pretendentiem ir iespēja pieteikties piecās dažādās kategorijās: “Mākslīgā intelekta risinājums sabiedrībai un biznesam”, “Uzņēmuma digitālā transformācija “Valsts digitālā transformācija”, “Labākais e-skolotājs”, “Labākā kiberdrošības iniciatīva”, un pretendēt uz speciālbalvu par veiksmīgāko e-paraksta integrācijas risinājumu. Pieteikumus organizatori aicina iesniegt elektroniski līdz 30. oktobrim https://likta.lv/platina-pele-2020/.

Balvas “ 2020” ieguvēji tiks paziņoti gadskārtējās konferences laikā, kas norisināsies 2. decembrī.

““Platīna pele” mainās līdzi laikam un, lai izceltu sabiedrībai aktuālus digitālos risinājumus, šogad vairākās kategorijās konkursa žūrija papildus vērtēs, kā tie ir pielāgoti attālinātam darbam vai mācībām. Tāpat ir iekļauti tādi nozīmīgi vērtēšanas kritēriji kā risinājuma pieejamība un lietotāju pieredze,” norāda prezidente Signe Bāliņa.

Pagājušajā gadā galveno balvu kategorijā “Mākslīgā intelekta risinājums – sabiedrībai un biznesam” ieguva Kultūras informācijas sistēmu centra platforma “Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģijas platforma Hugo.lv”. Kategorijā “Uzņēmuma digitālā transformācija” gada balvu izcīnīja AS “Sadales tīkls” ar pakalpojumu “Atstāj papīru citām vajadzībām! Tiekamies e-vidē – sadalestikls.lv”. Visaugstāko novērtējumu kategorijā “Valsts digitālā transformācija” ieguva Valsts reģionālās attīstības aģentūras un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas projekts “Oficiālā elektroniskā adrese”. Kategorijā “Labākā kiberdrošības iniciatīva” visaugstāko atzinību izpelnījās Vidzemes Augstskolas izveidotā maģistra studiju programma “Kiberdrošības inženierija”. “Labākā e-skolotāja” tituls tika piešķirts Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas programmēšanas skolotājai Aijai Lūsei. Uzvaru kategorijā “Veiksmīgākais e-paraksta integrācijas risinājums” un SIA “Latvijas Mobilais Telefons” speciālbalvu ieguva biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” izveidotā lietotne “Mobilā lietotne LTAB OCTA ar saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas funkciju”.

Kategorijas “Uzņēmuma digitālā transformācija” šī gada partneri ir Ekonomikas ministrija un projekts “DIGINNO”, kategoriju “Labākais e-skolotājs” atbalsta Baltijas vadošais tehnoloģiju lokalizācijas uzņēmums “Tilde”, kategorijas “Labākā kiberdrošības iniciatīva” partneris ir Aizsardzības ministrija, bet speciālbalvas “Veiksmīgākais e-paraksta integrācijas risinājums” partneris – Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs. Tāpat speciālbalvas pasniegs konferences galvenie partneri – LMT un Tet.

Iesniegtos pieteikumus katrā kategorijā vērtēs neatkarīga žūrija, nolikumam atbilstošos pieteikumus izskatot līdz š. g. 6. novembrim.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda