Sākums Jaunumi Atklāta pieteikšanās pasaulē lielākajam loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursam Bebr[a]s

Atklāta pieteikšanās pasaulē lielākajam loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursam Bebr[a]s

5 minūtes lasīšanai
Bebras21

Atklāta pieteikšanās pasaulē lielākajam loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursam Bebr[a]s, un tā organizatori Latvijā IT uzņēmumu grupa “Visma” 5.-12. klašu skolēnus – gan kopā ar klasi, gan individuāli – aicina reģistrēt dalību līdz 2021. gada 3.novembrim. Konkurss notiks jau 18. reizi un plānots, ka tajā attālināti piedalīsies vairāk nekā 20 000 Latvijas skolēnu, bet vēl vairāk nekā 50 valstīs visā pasaulē kopā gandrīz 3 miljoni viņu līdzaudžu. Konkursa 1. kārta norisināsies no 8. līdz 28. novembrim, tajā iesaistoties vismaz 300 Latvijas skolām. Līdzšinējā pieredze liecina, ka vairums no konkursa dalībniekiem pārstāv tieši Latvijas reģionu skolas – pagājušā gada konkursā tie bija 68%.

“Bebr[a]s dod iespēju skolēnam mācīties pateikt sev: “Esmu drosmīgs, ķeros klāt katras problēmas risināšanai, ja uzreiz neizdodas, tad zinu, ka apkārt ir brīnišķīgi cilvēki, no kuriem varu mācīties, ar kuriem kopā es to spēšu paveikt!” Priecājamies par katra skolēna spēju konkursa uzdevumos vai kaut vai vienā pielietot loģiku, saredzēt algoritmiskās domāšanas principus, tos efektīvi pielietot. Pasaulē ir pieaugošs speciālistu trūkums gan IT nozarē, gan tai pietuvinātajās jomās, tādēļ ļoti svarīgi ir jau skolas vecumā uzcītīgi mācīties eksaktos mācību priekšmetus, loģisko domāšanu. IT nozarē, inženierzinātnēs, biznesa datu analīzē un citviet šodien vairāk nekā jebkad agrāk nepieciešama spēja risināt matemātiskas problēmas. Matemātika ir pamatu pamats, un tik, cik labi būs tajā apgūtas zināšanas, no tā būs lielā mērā atkarīga jaunieša tālākā profesionālā dzīve,” pārliecināta SIA “Visma Enterprise” vadītāja Antra Zālīte.

“Bebr[a]s pasaulē ir ieguvis lielu popularitāti – tajā piedalās jau 52 valstis! Neapšaubāmi konkurss ir atradis savu nišu un kā viens no masveidīgākajiem aptver praktiski visus skolēnu vecumposmus. Lepojamies, ka Latvijas pārstāvji piedalījās jau šī pasākuma pirmās starptautiskās versijas organizēšanā. Svarīgi, lai visi Latvijas skolēni, kam ir algoritmiskās domāšanas iezīmes – un tādas ir praktiski visiem – izmantotu iespēju piedalīties Bebr[a]s! Uzdevumi ir veidoti tā, lai katram dalībniekam kāds no tiem ir “pa zobam” un reizē lielākās daļas no tiem atrisināšana nebūtu gluži triviāla,” konkursa nozīmi un Latvijas skolēnu dalību uzsver tā aizsācējs mūsu valstī, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LUMII) pētnieks Mārtiņš Opmanis.

“Konkurss Bebr[a]s ir lieliska tradīcija, ko no Baltijas pārņēmusi visa pasaule. Piedaloties šajā konkursā, skolēniem ir iespēja atklāt, ka matemātika var būt aizraujoša spēle. Tajā pašā laikā šī spēle ir ceļa sākums pretī radošai un piepildītai karjerai. Arī manu ģimeni pozitīvi ietekmējis šis konkurss – meitas interesi par IT nozari pamodināja tieši Bebr[a]s,” gandarīts Latvijas Universitātes profesors Vjačeslavs Kaščejevs.

Arī šogad Bebr[a]s norisināsies divās kārtās. Šobrīd reģistrācija atvērta 5.-12. klašu skolēniem, kuri vēlas pārbaudīt savas spējas loģikas un algoritmisko uzdevumu risināšanā. Lai reģistrētos, līdz 3.novembrim jādodas uz konkursa oficiālo mājaslapu – www.visma.lv/bebrs, kur bez maksas iespējas reģistrēties dalībai. Skolēnu reģistrāciju var veikt viņu skolotāji, kas ir īpaši ērti, ja konkursā plāno piedalīties visa klase. Skolēni aicināti reģistrēties arī individuālai dalībai, ja skola, klase konkursā neiesaistās kopīgi. Pēc reģistrēšanās sev ērtākajā laikā no 8. līdz 28.novembrim no saviem datoriem jāpieslēdzas konkursa sistēmai un jāizpilda uzdevumi. Uzdevumus var pildīt tikai vienu reizi, tam atvēlot 35 minūtes. Konkursa 1. kārtā šajā laikā skolēniem jāpagūst atrisināt 15 uzdevumi. Pēc 28. novembra tiks apzināti konkursa 1. kārtas rezultāti un 20 spēcīgākie skolēni no katras grupas tiks aicināti janvārī piedalīties finālā.

Dalībai konkursā Bebr[a]s ir aicināts ikviens skolēns, kurš vēlas pārbaudīt savu prāta asumu un loģisko domāšanu matemātikā un informātikā. Atšķirībā no mācību olimpiādēm, lai piedalītos konkursā Bebr[a]s, nav nepieciešamas specifiskas zināšanas – vien loģiskā un algoritmiskā domāšana. Skolotāji šo konkursu var izmantot kā palīgu, gatavojot mācību plānu. Lai gatavotos dalībai Bebr[a]s konkursam, skolotājiem ir pieejami treniņu materiāli.

Bebr[a]s uzvarētājiem organizatori Latvijā IT uzņēmumu grupa “Visma” būs sarūpējuši arī vērtīgas balvas, lai skolēni arī turpmāk attīstītu loģisko un algoritmisko domāšanu. Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LUMII) pētnieks Mārtiņš Opmanis īpaši uzteic “Visma” iesaisti konkursa organizēšanā, jo uzņēmums jau sešus gadus 100% nodrošina konkursa norisi.

Augstākā dalības aktivitāte reģionu skolās

2021. gada sākumā “Visma” jau trešo gadu “Latvijas skolu indeksā” apkopoja tās 100 Latvijas aktīvākās skolas, kas, piedaloties konkursā Bebr[a]s, veicina savu audzēkņu interesi par informātiku un datorzinātnēm, ieguldot papildu darbu loģiskās un algoritmiskās domāšanas attīstīšanā.

2020. gadā aktīvāko skolu pieciniekā pirmo vietu ieņēma skolas, kurās vairāk nekā 90% 5.-12. klašu audzēkņu piedalījās konkursā Bebr[a]s. Godpilno pirmo vietu jau trešo gadu ieņēma Silenes pamatskola (Bebr[a]s konkursā piedalījās 100% skolēnu), otro vietu – Andreja Upīša Skrīveru vidusskola (piedalījās 99% skolēnu), 3. un 4. vietu Krāslavas ģimnāzija un Krotes Kronvalda Ata pamatskola (piedalījās 98% skolēnu), bet 5. vietu ieguva Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola (piedalījās 95% skolēnu).

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…