Sākums Jaunumi Delfi digitālo abonentu skaits 2023. gadā audzis par 87%

Delfi digitālo abonentu skaits 2023. gadā audzis par 87%

2 minūtes lasīšanai
Delfi bright blue 2020

AS Ekspress Grupp kopējais digitālo abonentu skaits Baltijas valstīs 2023. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājies par 41 %, sasniedzot 207 328 abonentus decembra beigās. Tostarp grupā ietilpstošās Latvijas AS Delfi digitālo abonentu skaits gada laikā audzis par 87 %, sasniedzot 26 427.

AS Ekspress Grupp valdes priekšsēdētāja Mari-Līsa Rītsalu (Mari-Liis Rüütsalu) norāda, ka pagājušais gads kopumā un jo īpaši pēdējais ceturksnis grupas mediju izdevumiem bija ļoti veiksmīgs.

“Igaunijas tirgū mūsu lielākā mediju uzņēmuma Delfi Meedia digitālo abonentu skaits gada laikā palielinājās par 20 % un decembrī pirmo reizi pārsniedza 100 000 abonentu slieksni.  Salīdzinot ar Igaunijas iedzīvotāju skaitu, Delfi, iespējams, ir kļuvis par vienu no veiksmīgākajiem mediju uzņēmumiem pēc digitālo abonentu īpatsvara gan Eiropā, gan pasaulē kopumā.

Arī Lietuvas un Latvijas tirgū bija vērojams zināms izrāviens, pārejot uz digitālo abonēšanas modeli, ko mēs jau kādu laiku bijām paredzējuši. Delfi abonentu skaits Latvijā palielinājās par 87 % un pārsniedza 26 000. Savukārt Lietuvā Delfi digitālo abonentu skaits vairāk nekā divkāršojās, gada beigās sasniedzot gandrīz 40 000. Ekspress Grupp jaunākais mediju uzņēmums Lietuvā Lrytas pēdējā ceturksnī pārgāja uz digitālās abonēšanas modeli un gada beigās tam jau bija vairāk nekā 6000 abonentu. Šie skaitļi liecina, ka līdzīgi kā Igaunijā arī citu Baltijas valstu lasītāji pieņem digitālo abonēšanas modeli žurnālistikā un novērtē neatkarīgu vietējo saturu, kas veidots viņu valodā,” sacīja Rītsalu.

Digitālo abonentu detalizēts pārskats:

delfi tabula
delfi tabula

Grupa par digitālajiem abonentiem uzskata tikai tos, kuru vērtība pārsniedz 1 eiro kalendārajā mēnesī, par kuriem tiek atsevišķi izrakstīti rēķini un kuri jebkurā laikā var atteikties no šī pakalpojuma.

Digitālās abonēšanas ieņēmumi veido arvien lielāku Ekspress Grupp digitālo ieņēmumu bāzes daļu. Grupa virzās uz ilgtermiņa mērķu sasniegšanu – līdz 2026. gada beigām palielināt digitālo abonentu skaitu līdz 340 000 abonentu Baltijas valstīs.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…