Sākums Jaunumi Dziesmu un deju svētku norises laikā Valsts policija izmantos Latvijā ražotos “Mosphera” transportlīdzekļus

Dziesmu un deju svētku norises laikā Valsts policija izmantos Latvijā ražotos “Mosphera” transportlīdzekļus

2 minūtes lasīšanai
Mosphera

Valsts policija uz Dziesmu un deju svētku laiku noslēgusi līgumu ar SIA “Global Wolf Motors” par Latvijā ražoto elektroskrejriteņu “Mosphera” nomu, lai nodrošinātu drošību svētku norises laikā – bezpilota gaisa kuģu izmantošanas aizlieguma kontrolei.

“Mosphera” elektriskie skūteri tiek projektēti un ražoti Latvijā, Valsts policijai tie ir speciāli pielāgoti policijas patruļām ar maksimālo ātrumu 25km/h un ar vienu uzlādi spēj nobraukt līdz pat 300km lielu distanci. Ar šiem modernajiem mikromobilitātes transportlīdzekļiem Valsts policija spēs opratīvi reaģēt uz nekārtībām un ātrāk nokļūt līdz idetificētajai tālvadības gaisa pilota atrašanās vietai. Ar skūteri iespējams pāvietoties gan pa gludiem segumiem, gan bezceļiem, līdz ar to iespējama ātrāka pārkāpēju aizturēšana.

Jau 29. jūnijā tika slēgta gaisa telpa bezpilota gaisa kuģiem Mežaparka estrādes apkārtnē, Rīgas centrā, kā arī Daugavas stadiona apkārtnē un rūpēs par pasākuma dalībnieku un viesu drošību, Valsts policija kopā ar sadarbības partneriem visā šajā laika posmā rūpīgi uzraudzīs gaisa telpu minētajās zonās.

Jaudīgākie “Mosphera” modeļi, kurus šobrīd arī izmanto izlūki un specvienības Ukrainas frontes līnijās, spēj sasniegt pat 100km/h lielu ātrumu. Tāpat šo unikālo un, nu jau gandrīz 20 pasaules valstīs augsti atzīto risinājumu, izmanto arī Dienvidkurzemes novada Nīcas un Pāvilostas iecirkņu pašvaldības policisti. Līdztekus šos universālos elektriskos skrejriteņus var izmantot lauksaimniecībā, mežsaimniecībā u.c. nozarēs, kur nepieciešams mobili, ērti un ātri pārvietoties pa dažādiem segumiem.

“Esam gandarīti, ka Valsts Policija izmantos tieši Latvijā ražotas modernas mirkromobilitātes iekārtas, kas palīdzēs nodrošināt mierīgākus un drošākus svētkus. Mosphera sevi ir pierādījusi ne tikai Ukrainas kara operācijās, bet arī lieti noder civilajām vajadzībām un ikdienas policijas patrulēšanai. Ar mūsu uzņēmuma ražoto transporta līdzekli Policija varēs operatīvi reaģēt uz iespējamām nekārtībām un iespējams nākotnē to plašāk izmantot Valsts Policijas darbā.”, teica Klāvs Ašmanis, SIA “Global Wolf Motors” dibinātājs un Valdes loceklis

SIA “Global Wolf Motors” ir Latvijas jaunuzņēmums, kas darbojas elektriskās mikromobilitātes jomā. Uzņēmuma produkts Mosphera šobrīd tiek eksportēts uz gandrīz 20 pasaules valstīm un nodrošina bezceļu mikromobilitāti vairāk nekā 10 industrijās militārajā, policijas, lauksaimniecības, mežsaimniecības un citās jomās.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…