Sākums Jaunumi Elektrum Drive atklāj septīto īpaši ātrās uzlādes staciju Latvijā

Elektrum Drive atklāj septīto īpaši ātrās uzlādes staciju Latvijā

4 minūtes lasīšanai
elektrum elektroauto

Turpinot attīstīt mūsdienīgas pilsētvides prasībām atbilstošu elektroauto uzlādes tīklu, Elektrum Drive atklāj septīto ātrās uzlādes staciju Latvijā. Sadarbībā ar partneriem Mūkusalas Biznesa Centrā izbūvētā stacija nodrošina 150 kW jaudu, kas ļauj auto uzlādēt 50 km braucienam 4 minūšu laikā. Šī ir 77. stacija Elektrum Drive uzlādes tīklā, kurā pusgada laikā ir ietaupītas 257 t CO2 izmešu.

Rīgā, Mūkusalas ielā 42 Mūkusalas Biznesa Centrā darbu sākusi īpaši ātrā uzlādes iekārta, kas spēj nodrošināt uzlādi ar līdz 150kW lielu jaudu vienam elektroauto, savukārt, ja uzlādi veic divi elektroauto vienlaicīgi, katram tiek sniegta līdz 75kW liela jauda. Šī ir septītā stacija Latvijā, kurā Elektrum Drive nodrošina īpaši ātro uzlādi, savukārt kopumā zīmola uzlādes tīklā jau ir 77 stacijas ar 265 pieslēgvietām Baltijā.

“Nekustamā īpašuma un elektrouzlādes attīstītāji ir modernas pilsētvides izaugsmes priekšplānā – to apliecina kārtējais projekts, kurā Elektrum Drive nodrošina pakalpojumus ilgtspējīgas sabiedrības prasībām. Redzam, ka gan biroju, gan dzīvojamo ēku attīstītāji saprot elektrouzlādes nepieciešamību ne tikai nākotnē, bet jau tagad kā pašsaprotamu projekta sastāvdaļu. Šādi komersanti var samazināt CO2 izmešus, ko novērtēs arī viņu investori un akcionāri. Piemēram, Elektrum Drive uzlādes tīkla lietotāji ir palīdzējuši sasniegt 257 tonnu CO2 izmešu ietaupījumus vien šajā pusgadā,” saka AS “Latvenergo” Baltijas Elektrotransporta uzlādes tīkla direktors Ansis Valdovskis.

Atklāšanas mēneša laikā stacijā būs nodrošināta īpaša uzlādes cena – 0.18 EUR/kWh. Elektrum Drive stacijās samaksa ir par uzlādēto kWh daudzumu. Uzlādes stacijas svinīgā atklāšana paredzēta 28.septembrī plkst. 11:00 Mūkusalas Biznesa centrā, Mūkusalas ielā 42.

“Ilgtspēja ir viena no MŪKU SALAS lielākajām prioritātēm, kam pēdējo gadu laikā esam pievērsuši īpašu uzmanību – sākot ar saules paneļu stacijas izvietošanu uz biznesa centra ēku jumtiem, beidzot ar energoefektīviem risinājumiem mūsu A klases biroju ēkā ZEISS BIROJI. Sadarbība ar Elektrum Drive, kuras ietvaros MŪKU SALAS teritorijā tiek izvietotas elektroautomobiļu uzlādes stacijas, turpināsies arī nākotnē, jo pašlaik norisinās daudzstāvu autostāvvietas celtniecība, kurā 11 vietas būs atvēlētas tieši elektroautomobiļu uzlādei. Un es ticu, ka, atsakoties no videi kaitīgiem transportlīdzekļiem, šis skaits tikai turpinās pieaugt,” stāsta Iveta Bahmane, Mūkusalas Biznesa Centra valdes priekšsēdētāja

Apritot 4 gadiem, kopš Latvenergo ar Elektrum zīmolu sāka piedāvāt elektroauto uzlādes pakalpojumus, zīmola uzlādes tīkls ir izaudzis par lielāko valstī un strauji attīstās ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā – šā gada nogalē Elektrum Drive tīklā būs pieejamas jau vairāk nekā 500 pieslēgvietas. Šis ir vēl viens plānots solis Latvenergo koncerna attīstībā – kļūt par vienu no lielākajiem elektroauto uzlādes pakalpojuma nodrošinātājiem Baltijā. Jau tagad lielākā daļa uzlādes staciju Elektrum Drive tīklā ir mērķtiecīgi veidotas kā lietotāja vajadzībām piemērotas uzlādes vietas. Uzlādes tīklā pieejamas gan lēnās uzlādes iespējas mikrorajonos, gan vidējās

un ātrās uzlādes iespējas izklaides un atpūtas galamērķos, gan īpaši ātrās uzlādes iespējas citviet, kur tas ir nepieciešams – pa ceļam, pilsētvidē, galamērķos un citur. Visas Elektrum Drive uzlādes tīklā pieejamās uzlādes stacijas atrodamas mobilajā lietotnē Elektrum Drive vai portālā Elektrum.

Elektrum Drive cieši sadarbojas ar uzņēmējiem, kuriem ir būtiski nodrošināt uzlādes pieejamību saviem darbiniekiem un klientiem, tādēļ uzņēmumu pārstāvji tiek aicināti sazināties ar Elektrum Drive, aizpildot pieteikuma formu portālā Elektrum un pieteikties konsultācijai par atbilstošas uzlādes vietas ierīkošanu sava uzņēmuma teritorijā. Elektrum Drive saviem partneriem piedāvā dažādus sadarbības modeļus atbilstoši partnera vēlamajām investīcijām projektā, sniedzot gan daļēju, gan pilnīgu finansiālo atbalstu uzlādes stacijas būvniecībā un aprīkošanā.

Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā atrodas tādu uzņēmumu kā “Tele2”, “Bolt”, “Delfi”, “Cognizant”, “Civinity” un citi biroji. 2021. gada beigās Mūkusalas ielas apkaime apvienojusies zem vienota zīmola – MŪKU SALA, kurā ietilpst gan Mūkusalas Biznesa Centrs un tā īstenotie projekti, gan topošā A klases biroju ēka “ZEISS BIROJI”.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…