Sākums Jaunumi Euronics pabeidz Avitelos Prekyba iegādi

Euronics pabeidz Avitelos Prekyba iegādi

2 minūtes lasīšanai
euronics

Euronics mazumtirdzniecības grupa ir pabeigusi Lietuvas mazumtirdzniecības ķēdes Avitelos Prekyba iegādi, kļūstot par lielāko elektronikas mazumtirgotāju Baltijas valstīs. Kompānija Igaunijā un Latvijā darbojas ar Euronics zīmolu, savukārt Lietuvā turpinās darboties ar zīmoliem Avitela un ElektroMarkt.

Līdz ar darījuma pabeigšanu Euronics ir kļuvis par starptautisku uzņēmumu ar ievērojamu klātbūtni tirgū visās trīs Baltijas valstīs. Kopumā grupā tagad darbosies gandrīz 50 veikali 29 dažādās pilsētās. Kopumā visās trīs valstīs uzņēmumā strādā 900 darbinieki, tostarp aptuveni 500 Igaunijā, 250 Lietuvā un 150 Latvijā.

Euronics izpilddirektors Latvijā un Igaunijā Āre Koppels (Aare Koppel): “Spēcīgas starptautiskas kompānijas izveide, kas darbojas visas trīs Baltijas valstīs, ir lieliska ziņa, īpaši mūsu klientiem. Pasaules mērogā Baltijas valstis katra atsevišķi ir salīdzinoši mazs tirgus, neraisot pārlieku aktīvu interesi no starptautisko tehnoloģiju ražotāju puses. Savukārt tagad visās trīs Baltijas valstīs darbosies viena grupa, padarot tirgu nozīmīgāku un nostiprinot sarunu pozīcijas ar piegādātājiem. Šīs jaunās pozīcijas nodrošinās labāku preču izvēli un ātrākas piegādes visās trīs Baltijas valstīs.”

Euronics mērķis ir sasniegt un nostiprināt Avitelos Prekyba līderpozīcijās Lietuvas tirgū. Euronics šobrīd ir lielākā vietējā noliktava Baltijas valstīs, kas ļaus nodrošināt arī ātrāku piegādi Lietuvas klientiem.

Tūlītēju izmaiņu Lietuvas veikalu vadībā un ikdienas darbībā nebūs, tostarp Avitelos Prekyba turpinās darboties ar zīmoliem Avitela un ElektroMarkt.

Darījuma ietvaros Euronics grupa iegādājās arī elektronikas un sadzīves tehnikas pēcpārdošanas servisu, kā arī apdrošināšanas kompānijas UAB Serviso Kontraktų Centras un UAB Emtoservis, kas ietilpa vienā grupā ar Avitela.

Igaunijas kapitāla uzņēmumam Euronics ir 25 gadu pieredze tehnoloģiju mazumtirdzniecības jomā, un tas pārstāv aptuveni 400 oficiālos zīmolus Igaunijā un Latvijā. Euronics pieredze un plašais pārstāvēto zīmolu klāsts ļaus nodrošināt uzlabotu pēcpārdošanas servisu arī Lietuvas klientiem.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…