14. novembris, 2019

“Facebook” patvaļīgi aktivizē tālruņa kameru

image

“Facebook” atzinis, ka tehniskas kļūmes rezultātā “Apple” tālruņu lietotājiem, skatoties jaunumu lentu, sociālais fonā aktivizē viedtelefona kameru, vēsta raidorganizācija CNN.

Šo faktu svētdien pamanīja IT uzņēmuma īpašnieks Džošua Maduks. Viņš par to paziņoja sociālajos tīklos, piesaistot pasaules lielāko mediju uzmanību.

“Es domāju, ka nejauši aktivizēju kameru,” Maduks stāsta CNN žurnālistiem. “Taču sestdienas vakarā, mēģinot iziet no “Facebook” video, kreisajā pusē atkal ieraudzīju, ka kamera ir aktivizēta.”

Kiberdrošības eksperts Džerijs Gemblins apstiprināja, ka arī viņa tālruņa kamera tika aktivizēta “Facebook” aplikācijas lietošanas laikā, taču “nekas neliecina, ka dati tiek sūtīti uz “Facebook””.

“Facebook” apstiprināja, ka kļūme radusies nejauši. Kompānija solīja to drīzumā atrisināt kopā ar “Apple”.

“Neesam redzējuši nekādus pierādījumus, ka šīs kļūmes dēļ tiek augšupielādētas vai video. Mēs šodien kompānijai “Apple” iesniegsim labojumus,” norādīja “Facebook” pārstāvis.

Domājams, ka kļūme attiecās uz “iOS” operētājsistēmu, bet “Android” lietotājus neskāra.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda