14. novembris, 2019

“Facebook” patvaļīgi aktivizē tālruņa kameru

image

“Facebook” atzinis, ka tehniskas kļūmes rezultātā “Apple” tālruņu lietotājiem, skatoties jaunumu lentu, sociālais fonā aktivizē viedtelefona kameru, vēsta raidorganizācija CNN.

Šo faktu svētdien pamanīja uzņēmuma īpašnieks Džošua Maduks. Viņš par to paziņoja sociālajos tīklos, piesaistot pasaules lielāko mediju uzmanību.

“Es domāju, ka nejauši aktivizēju kameru,” Maduks stāsta CNN žurnālistiem. “Taču sestdienas vakarā, mēģinot iziet no “Facebook” video, kreisajā pusē atkal ieraudzīju, ka kamera ir aktivizēta.”

Kiberdrošības eksperts Džerijs Gemblins apstiprināja, ka arī viņa tālruņa kamera tika aktivizēta “Facebook” lietošanas laikā, taču “nekas neliecina, ka dati tiek sūtīti uz “Facebook””.

“Facebook” apstiprināja, ka kļūme radusies nejauši. Kompānija solīja to drīzumā atrisināt kopā ar “Apple”.

“Neesam redzējuši nekādus pierādījumus, ka šīs kļūmes dēļ tiek augšupielādētas vai video. Mēs šodien kompānijai “Apple” iesniegsim labojumus,” norādīja “Facebook” pārstāvis.

Domājams, ka kļūme attiecās uz “iOS” operētājsistēmu, bet “Android” lietotājus neskāra.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda