Sākums Jaunumi Failiem.lv ievieš drošu dokumentu kopparakstīšanu

Failiem.lv ievieš drošu dokumentu kopparakstīšanu

2 minūtes lasīšanai
failiemLv eparaksts

Failiem.lv platformā ir ieviesta jauna iespēja – parakstīt saglabātos dokumentus ar Latvijas valsts nacionālo ID karti vai “eParaksts mobile” un droša koplietošana ar citām personām, kam jāparaksta dokumenti, izmantojot drošu un oficiāli atzītu e-paraksta veidu.

Funcionalitāte ir pieejama visiem Latvijas iedzīvotājiem bezmaksas – gan glabāšana Failiem.lv, gan valsts nacionālo eParaksta IT risinājumu un metožu izmantošana. Ir iespējams arī pārbaudīt un apskatīt jau esošu un parakstītu dokumentu parakstus visiem populārākajiem formātiem.

Lietotājs saglabā dokumentus platformā, izvēlas gala formātu, paraksta ar drošu laika zīmogu un var iedot privātu piekļuvi citiem ar epastu identificētiem lietotājiem lai parakstītu  vai vienkāršākajā gadījumā – pārsūta piekļuves saiti.  Dokumentus var glabāt savā lietotāja kontā pastāvīgi – bezmaksas kontiem ir pieejama 5GB mākoņglabātuve.

Dokumentu parakstīšanai, pārbaudei un lietotāju identificēšanai tiek izmantota tiešsaistes integrācija ar LVRTC uzturētu eParaksta sistēmu un pieejama ikvienam.

Dokumentus var saglabāt EDOC, PDF un ASICE konteineru formātos. ASICE ir vienotais Eiropas Savienības eDokumentu standarta formāts un izmantojams, ja parakstāmais dokuments tiek adresēts citas ES dalībvalsts iedzīvotājam vai organizācijai.

PDF failu formāts ir universāls un ērti lietojams, lai varētu dokumentu apskatīt uzreiz, vienlaicīgi saglabājot failā arī drošu visu parakstītāju informāciju, kuru uzrāda PDF skatītājs, taču arī parakstāmajam failam ir jābūt PDF formātā.

Ja fails jau ir parakstīts, informācija par visiem parakstītājiem parādās info logā un tiek tiešsaistē verificēta LVRTC sistēmās.

Parakstīt iespējams gan vienu, gan vairākus failus vienlaicīgi. EDOC ir Latvijā plaši izmantots failu konteinera formāts (līdzīgi kā ZIP arhīvs), kas var vienlaicīgi saturēt vairākus parakstītos failus.

Lietotājiem, lai tehniski izmantotu oficiālo Latvijas eParaksta infrastruktūru, ir jābūt eParaksts Mobile kontam vai datorā instalētai “Eparakstītājs” programmatūrai, kuru izstrādā un uztur LVRTC/eparaksts.lv

Failiem.lv kopš 2008. gada izstrādā un uztur datu glabāšanas platformu, kuru izmanto vairāki simti tūkstošu Latvijas iedzīvotāju mēnesī un to apkalpo SIA “Files.fm”. Sistēmas bāzes funkcionalitāte – datu glabāšana, koplietošana, video konferences un satura publicēšana ir  pieejama visiem Latvijas lietotājiem bezmaksas.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…