20. aprīlis, 2021

Failiem.lv ievieš drošu dokumentu kopparakstīšanu

failiemLv eparaksts

Failiem.lv platformā ir ieviesta jauna iespēja – parakstīt saglabātos dokumentus ar Latvijas valsts nacionālo ID karti vai “eParaksts mobile” un droša koplietošana ar citām personām, kam jāparaksta dokumenti, izmantojot drošu un oficiāli atzītu e-paraksta veidu.

Funcionalitāte ir pieejama visiem Latvijas iedzīvotājiem bezmaksas – gan glabāšana Failiem.lv, gan valsts nacionālo eParaksta risinājumu un metožu izmantošana. Ir iespējams arī pārbaudīt un apskatīt jau esošu un parakstītu dokumentu parakstus visiem populārākajiem formātiem.

Lietotājs saglabā dokumentus platformā, izvēlas gala formātu, paraksta ar drošu laika zīmogu un var iedot privātu piekļuvi citiem ar epastu identificētiem lietotājiem lai parakstītu  vai vienkāršākajā gadījumā – pārsūta piekļuves saiti.  Dokumentus var glabāt savā lietotāja kontā pastāvīgi – kontiem ir pieejama 5GB mākoņglabātuve.

Dokumentu parakstīšanai, pārbaudei un lietotāju identificēšanai tiek izmantota tiešsaistes integrācija ar LVRTC uzturētu eParaksta sistēmu un pieejama ikvienam.

Dokumentus var saglabāt EDOC, PDF un ASICE konteineru formātos. ASICE ir vienotais Eiropas Savienības eDokumentu standarta formāts un izmantojams, ja parakstāmais dokuments tiek adresēts citas ES dalībvalsts iedzīvotājam vai organizācijai.

PDF failu formāts ir universāls un ērti lietojams, lai varētu dokumentu apskatīt uzreiz, vienlaicīgi saglabājot failā arī drošu visu parakstītāju informāciju, kuru uzrāda PDF skatītājs, taču arī parakstāmajam failam ir jābūt PDF formātā.

Ja fails jau ir parakstīts, par visiem parakstītājiem parādās info logā un tiek tiešsaistē verificēta LVRTC sistēmās.

Parakstīt iespējams gan vienu, gan vairākus failus vienlaicīgi. EDOC ir Latvijā plaši izmantots failu konteinera formāts (līdzīgi kā ZIP arhīvs), kas var vienlaicīgi saturēt vairākus parakstītos failus.

Lietotājiem, lai tehniski izmantotu oficiālo Latvijas eParaksta infrastruktūru, ir jābūt eParaksts Mobile kontam vai datorā instalētai “Eparakstītājs” programmatūrai, kuru izstrādā un uztur LVRTC/eparaksts.lv

Failiem.lv kopš 2008. gada izstrādā un uztur datu glabāšanas platformu, kuru izmanto vairāki simti tūkstošu Latvijas iedzīvotāju mēnesī un to apkalpo SIA “Files.fm”. bāzes funkcionalitāte – datu glabāšana, koplietošana, video konferences un satura publicēšana ir  pieejama visiem Latvijas lietotājiem bezmaksas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda