11. marts, 2020

FIB aiztur Krievijas pilsoni, kurš vadījis hakeru “interneta veikalu”

credit card data theft large 1

ASV varasiestādes aizturējušas Krievijas pilsoni, kura vadītā tīmekļa vietne nodrošinājusi iespēju kibernoziedzniekiem pārdot nozagtus datus un piedāvāt savus pakalpojumus.

Kriminālapsūdzībā teikts, ka Firsovs kopš 2013.gada administrējis platformu “deer.io”, tostarp vadījis “virtuālos veikalus”, kuros pārdoti “dažādi uzlauzti un/vai kompromitēti un starptautiskie finanšu un korporatīvie dati”, tostarp lietotāju vārdi un paroles, kas nozagt no datoriem ASV un citur.

Platforma “deer.io” kalpoja par fasādi un telpu, kurā kibernoziedznieki varēja reklamēt un pārdot savus produktus, norādīts kriminālapsūdzībā.

Izmeklēšanā secināts, ka “deer.io” ar zagtu datu un citu nelikumīgu produktu un pakalpojumu pārdošanu nopelnījusi vismaz 17 miljonus dolāru (14,9 miljonus eiro).

“Līdz šim tiesībsargājošās iestādes nav atradušas leģitīmus uzņēmumus, kas reklamētu savus pakalpojumus un/vai produktus “deer.io”,” kas reģistrēta Krievijā, teikts apsūdzībā.

Izmeklētāji secinājuši, ka kibernoziedznieki, kas vēlas pārdot kontrabandu vai piedāvāt savus pakalpojumus, varēja to darīt “deer.io”, par šo iespēju maksājot 12,50 dolārus (10,97 eiro) mēnesī.

Lai apstiprinātu, ka “deer.io” tiek pārdoti īsti dati, FIB iegādājās datus no vairāk nekā 3000 uzlauztu kontu, par to samaksājot nepilnus 700 dolāru (615 eiro) bitkoinos, un pēc tam šajos datos identificēja Kalifornijā dzīvojošu cilvēku vārdus, dzimšanas datus un sociālās apdrošināšanas numurus.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda