Sākums Jaunumi Fifty Founders Battle jaunuzņēmumu sacensībās šogad triumfē Longenesis no Latvijas

Fifty Founders Battle jaunuzņēmumu sacensībās šogad triumfē Longenesis no Latvijas

4 minūtes lasīšanai
Fifty Founders Battle

Piektdien, 21. maijā, noslēdzās Baltijas reģiona vadošais tehnoloģiju un jaunuzņēmumu nozares pasākums TechChill, kas šogad pirmo reizi norisinājās digitālā formātā. Kā centrālais pasākumu sērijas notikums tiešsaistē tika aizvadītas arī ikgadējās jaunuzņēmumu sacensības Fifty Founders Battle, kurās šogad triumfēja Latvijas jaunuzņēmums Longenesis, iegūstot galveno balvu – 10 000 EUR naudas prēmiju no TechChill. Savukārt Igaunijas uzņēmums Gelatex un pašmāju uzņēmums VREACH savā īpašumā ieguva 250 000 eiro finansējums no Baltijas vadošā biznesa eņģeļu sindikāta.

Longenesis ir Latvijā un Honkongā bāzēts digitālās veselības B2B jaunuzņēmums, kas piedāvā platformu biomedicīnas organizācijām ar mērķi paātrināt klīnisko pētījumu norises gaitu. Tas tiek darīts, nodrošinot tiešu saziņu ar biomedicīnas pētnieciskajām organizācijām drošai datu apstrādei un izmantošanai pētniecības nolūkos. Longenesis sniedz iespēju ārstiem un zinātniekiem sadarbībā ar pacientu organizācijām skaļāk pieteikt sevi plašākai auditorijai, kā arī atrast sadarbības partnerus un pētījuma finansiālos atbalstītājus, lai apgūtu jaunas ārstēšanas metodes cīņā ar slimībām.

Šogad uz dalību Fifty Founders Battle sacensībās pretendēja rekordliels dalībnieku skaits ar vairāk nekā 200 pieteikumiem no Baltijas, Skandināvijas, Centrāleiropas un pat Austrālijas, taču tikai 50 daudzsološākie no tiem prezentēja savu biznesa ideju uz TechChill virtuālās skatuves vairāk nekā 200 investoru un 1700 pasākuma skatītāju priekšā. Īpašs uzsvars šogad tika likts uz FinTech, B2B, mākslīgā intelekta tehnoloģiju, robotikas, kā arī ilgtspējas nozarēm, to inovācijām un risinājumiem.

Fifty Founders Battle sacensību finālā sacentās pieci spēcīgākie startup nozares spēlētāji – Gelatex (Igaunija), AVA (Austrālija), Cellbox Labs (Latvija), Longenesis (Latvija/Honkonga) un Algomo (Apvienotā Karaliste). Papildus galvenajai naudas prēmijai pirmo reizi TechChill vēsturē 250 000 EUR vērtu balvu diviem sacensību dalībniekiem piešķīra arī Baltijas biznesa eņģeļu sindikāts, kurā apvienojušies investori LATBAN, ESTBAN, LITBAN + un Cocoon Ventures. To savā starpā dalīja Gelatex, kas ražo ilgtspējīgu želatīnu, izmantojot nanodaļiņu tehnoloģiju, un VREACH, kura pamatā ir VR tehnoloģijās balstīti rehabilitācijas risinājumi.

Specbalvas konkurētspējīgākajiem sacensību dalībniekiem piešķīra arī starptautiskā kompānija Amazon Web Services (AWS), kas uzņēmumiem Algomo (Lielbritānija), Typebot (LV) un Fintelligence (LV) nodrošināja AWS kredītus 5000 USD vērtībā. Savukārt Gelatex papildus saņēma arī 3000 EUR lielu budžetu Facebook un LinkedIn reklāmas izvietošanai no pasākuma partneriem Httpool, kā arī Draper Universitātes balvu – pilnu stipendiju 2021. gada vasaras apmācību programmai 12 000 USD vērtībā.

Sacensību žūrijas paneli veidoja četri investori no visas pasaules: Change Ventures vadošais partneris Andris K. Bērziņš, Practica Capital investīciju vadītājs Arvydas Blože, Karma Ventures direktors Marili Merendi, Inventure partneris Tuomas Kosonen un Draper Universitātes programmas vadītājs Suffiyan Malik, kuri rūpīgi izvērtēja katra sacensību finālista ideju un tās globālo potenciālu.

“Izvēlēties vienu daudzsološāko biznesa ideju žūrijas komisijai nebija viegls uzdevums. Mēs izvērtējām gan uzņēmumu unikalitāti un ilgtermiņa ietekmi uz ikdienas procesiem, gan arī to pievienoto vērtību no patērētāju un citu ieinteresēto personu puses. Skatoties pēc visiem šiem parametriem, Longenesis pelnīti kļuva par Fifty Founder Battle uzvarētāju, taču arī pārējie četri jaunuzņēmumi apliecināja spēcīgu konkurenci ar globālo potenciālu,” komentē žūrijas pārstāve, Karma Ventures direktore Marili Merendi.

Šogad TechChill pasākumu sērija norisinājās jau 10. gadu pēc kārtas, iezīmējot pilnu dekādi vietējās jaunuzņēmumu nozares attīstībā. TechChill 2021 programma tika pielāgota tiešsaistes formātam un sadalīta divu nedēļu garumā no 7. līdz 21. maijam ar vairāk nekā piecpadsmit dažādiem satelītpasākumiem un centrālo konferences programmu 20. un 21. maijā, pulcējot vairāk nekā 1700 apmeklētājus no 29 pasaules valstīm un apvienojot 178 nozares vadošos ekspertus un vairāk nekā 600 dažādas organizācijas, tostarp jaunuzņēmumus, riska kapitāla fondus, korporācijas un universitātes.

Šoreiz kā pasākumu sērijas centrālās tēmas tika izvirzītas ilgtspējas inovācijas, profesionālās izaugsmes veicināšana, digitālā transformācija, kā arī Baltijas valstu loma globālās tehnoloģiju nozares attīstībā. Nākamgad TechChill norise paredzēta līdz šim ierastajā klātienes formātā no 17. līdz 18. februārim.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…