Sākums Jaunumi IEVADS PROGRAMMATŪRAS VERSIJU NUMUROS

IEVADS PROGRAMMATŪRAS VERSIJU NUMUROS

3 minūtes lasīšanai
software versioning featured
v1.0 / 03 jan 96 / gvg

Nedaudz iepazīstoties ar programmatūru, jūs drīz vien konstatējat, ka katrai programmatūras pakotnei tiek norādīts versijas kods. Skaidrs, ka šis kods norāda produkta izmaiņu secību, taču patiesībā no versijas koda var izlobīt ievērojami vairāk informācijas. Šis raksts palīdz izprast versiju kodu nozīmi un to patieso jēgu.

% 1.0:

Tāpat pazīstama kā “viens punkts ak-oh” vai “knapi laukā no betas”. Mums to nācās izlaist, jo laboratorijas puiši bija gandrīz galīgi nomocīti, bet mārketinga večiem lija auksti šausmu sviedri. Mēs lūdzam dievu, lai jūs to atzītu vismaz nedaudz noderīgāku nekā, teiksim, vīrusu, un lai tā darbība vismaz nedaudz atgādinātu reklāmas bukletā aprakstīto.

% 1.1:

Izlabojām visas kritiskās kļūdas …

% 1.2:

Jā, labojot kritiskās kļūdas mēs radījām dažas jaunas, tāpēc arī tās nācās izlabot.

% 2.0:

Beidzot esam radījuši produktu, ar kuru mēs patiesībā gribējām sākt. Nepārprotiet, pagaidām tas vēl nav tas, kas vajadzīgs lietotājiem, tomēr mēs pie tā strādājam.

% 2.1:

Nav brīnums, ka veicot būtiskas izmaiņas mēs sabojājām dažas lietas, tāpēc tās nācās izlabot. Taču šoreiz mēs visu patiešām labi notestējām, tāpēc mēs uzskatām, ka labošanas procesā neesam radījuši jaunas kļūdas.

% 2.2:

Piedodiet, bet viena tomēr bija palikusi. Viena muļķīga drukas kļūda, bet jūs nevarat iedomāties, kādas ellīgas problēmas tā radīja!

% 2.3:

Kāda smeldzoša sāpe pakaļā ļāva atrast dziļi sēdošu kļūdu, kas tur slēpās jau kopš versijas 1.0 un visu čakarēja, līdz mēs to izlabojām.

% 3.0:

Urā, beidot viss ir kārtībā! Vairums no lietotājiem ar to patiešām ir apmierināti.

% 3.1:

Protams, dažas nenozīmīgas lietiņas mēs tomēr bijām sabojājuši.

% 4.0:

Vairāk iespēju. Starp citu, tagad tā ir divreiz lielāka, un jums vajadzēs iegādāties vairāk atmiņas un ātrāku procesoru …

% 4.1:

Šoreiz tikai viena vai divas kļudas. Goda vārds.

% 5.0:

Patiesībā mums jāpāriet uz jaunu produktu, taču jāsaglabā arī eksistējošā lietotāju bāze. Pēc šīs versijas mēs samazināsim štatus.

% 6.0:

Nācās salabot dažas lietas, ko sabojājām versijā 5.0. Ne pārāk daudzas, bet mēs tik sen nebijām šo lietu vispār caurskatījuši, tāpēc varējām to nosaukt par būtisku jauninājumu. Ak, jā, mēs ieviesām dažas spožas kosmētiskas izmaiņas, tādējādi attaisnojot versijas numura pilnīgu maiņu.

% 6.1:

Tā kā es eju prom no šīs firmas un esmu pēdējais laboratorijā, kas strādā pie šī produkta, man gribējās pārliecināties, ka visas manis sagatavotās izmaiņas tiek iekļautas, pirms es aizeju. Tāpat pievienoju dažas jaukas savu programmēšanas spēju demonstrācijas, jo biju galīgi nogarlaikojies savā tumšajā stūrītī (es nepārtraukti žēlojos par apgaismojumu, bet viņi neko nedarīja). Viņi runā, ka plānojot produktu atzīt par novecojušu, bet viņi mēģinās to pārdot tik ilgi, kamēr varēs nopelnīt vismaz vienu vai divus zaļos. Visus programmu tekstus atstāju tik labā kārtībā, cik vien iespējams, ja nu gadījumā kādam ar tiem nāksies noņemties, bet tā būs totāla cūcene, ja kāds pa to laiku nebūs tos pazaudējis.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…