Sākums Jaunumi KĀ LIKT DATORMEISTARAM JUSTIES GAIDĪTAM

KĀ LIKT DATORMEISTARAM JUSTIES GAIDĪTAM

2 minūtes lasīšanai
datormeistars
 1. Neizsauciet speciālistu, pirms ikviens, kas lieto datoru, nav pamēģinājis to salabot. Ja vien iespējams, katram regulatoram vai skrūvītei jābūt pagrozītai.
 2. Pēc dažām dienām, kad datora bojājums ir kļuvis par īstu katastrofu, piezvaniet apkalpojošajai firmai un pieprasiet nekavējoties ierasties speciālistam. Piektdienas ir vislabākais laiks, bet derēs arī jebkurš cits laiks pēc 16.00.
 3. Tiklīdz apkalpes speciālists ierodas, pajautājiet viņam, kādi bija aizkavēšanās iemesli. Lieciet saprast, cik ļoti ir nepieciešams dators, un pajautājiet, kad to atkal varēs lietot.
 4. Datoram jābūt praktiski neaizsniedzamam aiz printera papīra kastēm un citiem krāmiem. Pārliecinieties, lai apgaimojums telpā, kur atrodas dators, būtu izslēgts un neviens nezinātu, kā to ieslēgt. Vairākās vietās nolieciet neizdzertas kafijas tases.
 5. Noslēpiet datora apkalpošanas vēstures žurnālu. Vienmēr atsaucieties uz cilvēku, kas to pašu problēmu laboja iepriekšējā reizē.
 6. Dodiet ziņu pārējiem darbiniekiem, lai tie varētu pienākt un izteikt savu versiju par to, kas ir noticis un piedāvātu savas idejas, kā to novērst.
 7. Sagatavojiet vismaz astoņus diplomētus inženierus, kas pienāktu klāt un uzdotu ļoti sarežģītus tehniskus jautājumus, kas nekādi nav saistīti ar konkrēto problēmu.
 8. Nolīdziet personu, kas uzraudzīs labošanas procesu. Priekšroka dodama personām, kas pirms tam nav redzējušas nevienu datoru. Ja persona var uzturēt nepārtrauktu runas plūsmu, tas ir būtisks pluss.
 9. Nogaidiet, kad pa galdu un grīdu ir izklātas visas detaļas, un pajautājiet, kad dators būs gatavs.
 10. Nogaidiet, līdz speciālists lūkojas shēmā, un pajautājiet, “ko nozīmē šis jocīgais ripulītis”. Kad viņš jums pievērsīs uzmanību, atkal pajautājiet, kad dators būs salabots, un atgādiniet, ka “laiks ir nauda, vai tad nezinat”.
 11. Kad remonts ir pabeigts, pasakiet, ka viņš ir paveicis dižu darbu. Tam taču ir jābūt dižam darbam, jo tas ir prasījis pietiekoši daudz laika.
 12. Pajautājiet, cik jāmaksā par darbu, un pieprasiet atlaidi, jo jūs esat tik labs klients.
 13. Kad speciālists ir aizgājis, pazvaniet viņa priekšniekam un paziņojiet, ka dators ir kļuvis sliktāks nekā pirms tam. Vēlāk uzrakstiet atbilstošu vēstuli un nosūtiet to servisa firmas vadībai.
 14. Precīzi ievērojiet šos noteikumus un atcerieties apkalpes speciālistu moto: “IZDARI AR CITIEM, PIRMS TIE VAR TO IZDARĪT AR JUMS.”
 15. Datoru dzelži ir kā piebriedis dzimumloceklis: tas ir lietojams, ja jūs ar to nejājaties.
Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…