18. jūnijs, 2020

Izstrādāts jauns bezmaksas e-rēķinu pašapkalpošanās rīks maziem un vidējiem uzņēmumiem

rekini.lv

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek ir izstrādājis jaunu e-rēķinu pašapkalpošanās rīku maziem un vidējiem uzņēmumiem portālā rekini.lv, kas turpmāk ļaus ērti un bez maksas sagatavot, nosūtīt un saņemt e-rēķinus (mašīnlasāms un XML datu formātā sagatavots dokuments) jebkuram adresātam. Platformas ietvaros iespējams nosūtīt e-rēķinus gan uz vietējo e-rēķinu tīklu mērogā, gan starptautiskā mērogā uz dažādām Eiropas Savienības valstīm un PEPPOL tīklu (Eiropā plaši izmantota platforma starptautisko elektronisko dokumentu apmaiņai).

Edgars Strazds, Fitek AS vadītājs: “Igaunijā nepilna gada laikā pakalpojuma izmantošanai ir reģistrējušies vairāk nekā 13 tūkst. lietotāju – gan uzņēmumi, gan iestādes. Šie lietotāji ir apstrādājuši un nosūtījuši gandrīz 100 tūkst. rēķinu – 87% no tiem bijuši e-rēķini. Ceru, ka arī Latvijas sāks aktīvāk izmantot digitalizācijas sniegtās priekšrocības, automatizējot finanšu piegādes ķēdi – sagatavot, saņemt un izsūtīt e-rēķinus ir kļuvis tik ērti, ātri un izdevīgi kā nekad. Uzņēmumi var ietaupīt ne tikai laiku, kas tiek patērēts apstrādājot rēķinus, bet arī finansiālos resursus – pārejot uz rēķinu saņemšanu e-rēķinu formātā, uzņēmums izmaksas var samazināt līdz pat 60-80%. Katrs uzņēmums varētu sākt ar to, ka pieprasītu no saviem piegādātājiem rēķinus e-rēķina formātā, savukārt, rēķinu izrakstītājiem ir iespēja bez maksas šo rēķinus sagatavot un nosūtīt.”

Pašapkalpošanās portāla rekini.lv lietotājiem būs pieejamas arī citas funkcionalitātes – ne tikai e-rēķinu un PEPPOL e-rēķinu, bet arī PDF un papīra formāta rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, e-rēķinu saņemšana un uzglabāšana, rēķinu arhīvs u.tml. Rēķinus būs iespējams nosūtīt saņēmējam uz e-pastu, e-adresi, PEPPOL tīklu, tieši uz saņēmēja grāmatvedības sistēmu, uz piegādātāju rēķinu apstrādes sistēmu FitekIN, kā arī citiem saņēmējiem portālā rekini.lv. Galvenā priekšrocība – sūtītājam nav jāzina saņēmēja vēlamais rēķina formāts un saņemšanas kanāls. Nepieciešams tikai izveidot rēķinu, jāizvēlas adresāts un platforma pati piedāvās formātu un kanālu atkarībā no saņēmēja iespējām. Portāls rekini.lv ir tiešsaistē balstīts risinājums un tā lietotājiem nav nepieciešams lejupielādēt atsevišķu programma, lai to izmantotu.

Portāla lietotājiem būs pieejami trīs pakalpojumu abonēšanas plāni. Lietotāji Starta komplektu var izmantot bez maksas un tas piedāvā neierobežoti nosūtīt  e-rēķinus un ierobežotā skaitā PDF un PEPPOL e-rēķinus. Maksas pakalpojumu plāni būs pieejami drīzumā. Plāni un cenrādis.

Eiropas e-rēķinu portāla projekta Invoicegate.com ietvaros pirmais e-rēķinu portāls arved.ee tika atklāts Igaunijā 2019. gada jūnijā. Gada laikā atklāti vietējie portāli Latvijā (rekini.lv) un Lietuvā. Paplašināšanās paredzēta arī Centrālajā Eiropā, ieviešot e-rēķinu portālu kopumā 10 valstīs.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda