• Sākums /
 • Jaunumi /
19. jūnijs, 2020

Aicina pieteikties spēļu izstrādes maratonam “Vasaras spēļu zapte 2020”

vasaras spelu zapte 2020

No 26. līdz 28. jūnijam ikviens spēļu izstrādes entuziasts neatkarīgi no pieredzes līmeņa aicināts piedalīties tiešsaistes spēļu izstrādes maratonā “Vasaras spēļu zapte 2020” (Summer Game Jam 2020), kuru rīko Ventspils Digitālais centrs, Latvijas Spēļu Izstrādātāju asociācija un Rocknight studija. Pieteikties iespējams līdz 25. jūnijam šeit: www.adre.se/zapteanketa.

Spēļu izstrādes maratons “Vasaras spēļu zapte 2020” atšķiras no citiem šāda veida pasākumiem ar to, ka dalībniekiem būs iespēja pieteikties pie viena no 10 mentoriem – pieredzējušiem Latvijas spēļu izstrādātājiem. Katrs mentors vadīs  piecu cilvēku komandu un katrai komandai būs jāiekļauj savā spēlē kāda īpašība un/vai mehānika, kas nav pārējo komandu spēlēs. Kāda tieši īpašība/mehānika nolems mentors.

Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties starp 10 mentoriem, tajā skaitā:

 • Raimondu Ūdri, IT Projektu vadītājs, spēļu “Okeānija”, “Uzcel gaismas pili”, “Trauma simulators” izstrādātājs;
 • Imantu Zarembo, SIA “Soaphog” spēļu izstrādes vadītājs un pasniedzējs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā;
 • Sīmani Mikosu, SIA “Fufla” spēļu dizaineris un satura izstrādātājs;
 • Ģirtu Ķesteri, “Unity” un Virtuālās realitātes tehnoloģiju lektors Vidzemes Augstskolā un SIA “NYAARGH” indie spēļu izstrādātājs;
 • Rūdolfu Balceru, 3D mākslinieks un animators, spēļu “Gorytale”, “Reach”, “Chuck it” izstrādātājs;
 • Nauri Āboliņu, SIA “Estoty” galvenais programmētājs, bijušais 3D datorgrafikas pasniedzējs Ekonomikas un kultūras augstskolā;
 • Ēriku Līsmani, “Ievads datorspēļu programmēšanā” un “3D datorspēļu programmēšana un prototipēšana” kursu pasniedzējs Ekonomikas un kultūras augstskolā;
 • Agnis Aldiņš, “SpritePalettizer” rīka izstrādātājs un “Godot” spēļu izstrādes dziņa rokasgrāmatas autors.

Maratona noslēgumā trīs labākās komandas tiks pie vērtīgām balvām:

 • vieta – 200€ spēles publicēšanas izmaksas un 2 biļetes dalībai spēļu izstrādātāju digitālajā tiešsaistes konferencē “DevCom” (www.devcom.global);
 • vieta – 100€ spēles publicēšanas izmaksas un 1 biļete dalībai spēļu izstrādātāju digitālajā konferencē “DevCom” (www.devcom.global);
 • vieta – 100€ spēles publicēšanas izmaksas.

Plašāka informācija par pasākumu, kā arī norises programma ir atrodama šeit: www.adre.se/speluzapte.  Dalība pasākumā ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots.

Tiešsaistes spēļu izstrādes maratons “Vasaras spēļu zapte 2020” tiek organizēta projekta “Baltijas spēļu izstrādes industrija – Stiprinot reģionālo attīstību” (BGI) ietvaros. Projekta vadītājs Gundars Bergmanis- Korāts stāsta, ka šobrīd sākusies projekta noslēdzošā un reizē arī aktīvākā fāze. Ventspils Digitālais centrs strādā, lai veicinātu spēļu izstrādātāju un entuziastu kopienas attīstību, atbilstoši BGI projekta ietvaros izstrādātam rīcības plānam. “Vasaras spēļu zapte 2020” sniegs iespēju jaunajiem entuziastiem strādāt Latvijas labāko spēļu izstrādes speciālistu vadībā, gūstot vērtīgu pieredzi spēļu izstrādē, attīstot spējas strādāt komandā un iespējams likt pamatu potenciāli jaunu spēļu izstrādes uzņēmumu radīšanai. Gūto pieredzi Ventspils Digitālais centrs izmantos jaunu spēļu izstrādes pulciņu veidošanā, kā arī esošo spēļu izstrādes pulciņu attīstībai, tā iekļaujot jaunākās un aktuālākās spēļu izstrādes tendences jauniešu izglītībā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda