27. jūnijs, 2021

Izveidota vienota Latvijas jaunuzņēmumu datubāze

latvian startup database

Lai veicinātu Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas izaugsmi un attīstību, 17.jūnijā atklāta Latvijas jaunuzņēmumu datubāze, iezīmējot nozīmīgu posmu jaunuzņēmumu vides attīstībā. Paši idejas radītāji ir pārliecināti, ka šāda datubāze turpmāk ļaus izmērīt nozares strauji augošo pienesumu valsts ekonomikai un labklājībai.

Datubāzes projekts īstenots, pateicoties jaunuzņēmumu ekosistēmas dalībnieku iniciatīvai un brīvprātīgajam darbam. Šī ir pirmā tik plaši aptveroša līmeņa datubāze, kuras aktīvā tapšanā un datu apkopošanā iesaistījušies paši ekosistēmas dalībnieki, kuri pauž cerību, ka šīs datubāzes turpmākā attīstība tiks atbalstīta arī valstiskā līmenī, norāda Latvijas jaunuzņēmumu asociācijā “Startin.LV”.

Datubāze šobrīd aptver lielāko daļu jaunuzņēmumu, kuri apliecinājuši savu darbību un attīstību vismaz pēdējo divu gadu laikā. Tajā atrodama informācija par jaunuzņēmuma dibināšanas gadu, biznesa modeli, saimnieciskās darbības sektoru un piesaistīto investīciju apjomu, kā arī informācija par jaunuzņēmuma apgrozījumu, darbinieku skaitu un valstij nomaksāto nodokļu apjomu. Ar datubāzi iespējams iepazīties, klikšķinot šeit.

Datubāzē esošā informācija būs pieejamai ikvienam, taču īpaši vērtīga tā būs plašsaziņas līdzekļiem, investoriem, potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī valsts iestādēm. Datubāzē esošie dati ļaus arī sekot līdzi dažādām izmaiņām un tendencēm, plānojot nepieciešamo atbalstu jaunuzņēmumu vides attīstībai Latvijā.

“Nav noslēpums, ka datu nozīme mūsdienu tehnoloģiju laikmetā kļūst aizvien būtiskāka. Neviltots prieks redzēt, ka beidzot arī Latvijas jaunuzņēmumu vidē datu jautājums ticis sakārtots ar uzticama, aktuāla risinājuma palīdzību. Un jo īpaši liels gandarījums, ka projekts ticis realizēts, pateicoties ekosistēmas dalībnieku pašu iniciatīvai un brīvprātīgajam darbam,” pauž jaunuzņēmuma “Jeff App” dibinātājs un “Startin.LV” valdes loceklis Toms Niparts.

Agnese Veckalne, jaunuzņēmuma “Edurio” Operacionālā vadītāja un “Startin.LV” valdes locekle, norāda uz lielo atsaucību no jaunuzņēmumu puses, kuri piedāvājuši savu palīdzību datubāzes izstrādē. “Ar šo datubāzi mēs gribējām arī parādīt, ka ir iespējams uztaisīt kaut ko tik nozīmīgu ar minimāliem resursiem, kamēr vien ir cilvēki ar lielu degsmi, kuri vēlas atbalstīt ekosistēmas attīstību,” viņa saka.

Datubāzi atzinīgi vērtē arī Andris K. Bērziņš, riska kapitāla fonda “Change Ventures” pārstāvis. Viņš ir pārliecināts, ka “šī nozīmīgā iniciatīva, ko īstenojuši jaunuzņēmumu ekosistēmas dalībnieki, ļaus investoriem no visas pasaules atrast Latvijas jaunuzņēmumus, kuri varētu kļūt par jaunuzņēmumu ekosistēmas veiksmes stāstiem.”

“Latvijas jaunuzņēmumu videi sekoju līdzi jau sen un biju ievērojis, ka tai nav vienotas datubāzes. Līdz šim visi mēģinājumi tādu datubāzi izveidot bijuši neveiksmīgi. Tieši tādēļ pievienojos “Startin.lv” aicinājumam kopīgiem spēkiem to izveidot ar pašu jaunuzņēmumu resursiem,” komentē uzņēmuma “Snapio” dibinātājs Jānis Grīslis, kurš, palīdzot ar sava uzņēmuma resursiem, arī pats iesaistījās datubāzes izstrādē.

“Šīs datubāzes palaišana ir ļoti priecīgs notikums, īpaši tagad, kad Latvijā jau dzīvo pirmais “vienradzis” – “Printful”, un visa pasaule ar vēl lielāku interesi skatās uz mūsu jaunuzņēmumu ekosistēmu. Taču īpaši svarīgi ir šo datubāzi regulāri uzturēt, jo informācija strauji noveco un zaudē savu aktualitāti. Tā ir liela atbildība, ko Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija ir gatava uzņemties un šo procesu koordinēt. Datubāzē esošo informāciju plānojam atjaunot reizi ceturksnī,” saka Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas izpilddirektore Olga Barreto-Goncalves.

Turpmākie datubāzes attīstības soļi ietver plašu datu vākšanu par Latvijā esošajiem jaunuzņēmumiem, ievākto datu tipu paplašināšanu un datubāzes integrēšanu atbildīgo valsts iestāžu un citu jaunuzņēmumu ekosistēmā iesaistīto dalībnieku dienaskārtībā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda