8. jūlijs, 2020

Izveidots rīks, kas atvieglo grāmatvedības kārtošanu pašnodarbinātajiem

Vincit Pats

Lai grāmatvedības kārtošanu padarītu ērtu un patstāvīgi veicamu, grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējs Vincit Union izstrādājis jaunu tiešsaistes risinājumu pašnodarbinātajiem – ieņēmumu un izdevumu uzskaites sistēmu Vincit Pats.

Sistēmas priekšrocība ir pašnodarbinātajiem piemērojamo nodokļu automātisks aprēķins, kā arī automātiska atskaišu un deklarāciju sagatavošana, balstoties uz lietotāja ievadīto informāciju par saimnieciskās darbības darījumiem. Sistēmā pieejama arī iespēja darījumus nodot apstrādei Vincit Pats komandai. Tas nozīmē, ka lietotājam atliek vien augšupielādēt darījuma dokumentus un speciālisti ievadīs nodokļu aprēķinam, atskaišu un deklarāciju sagatavošanai nepieciešamo informāciju. pieejama arī lietošanai no viedtālruņa, tāpēc darījumus var augšupielādēt tūlītēji un jebkurā brīdī.

Balstoties uz lietotāja sniegto informāciju par saimnieciskās darbības darījumiem un sistēmas veiktajiem aprēķiniem, tiek sagatavots likumā noteiktais ceturkšņa ziņojums par pašnodarbinātā obligātajām sociālās apdrošināšanas iemaksām, savukārt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājiem – PVN deklarācija. Taksācijas gadam noslēdzoties, apkopo un sagatavo datus Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) aprēķināšanai un gada ienākumu deklarācijas sagatavošanai, ko pēc tam nepieciešams iesniegt ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā.

“Patstāvīga grāmatvedības kārtošana prasa specifiskas zināšanas un jaunajam uzņēmējam, kas vēlas nodarboties ar sava biznesa attīstību, šis pienākums mēdz radīt ne mazums galvassāpju. Tagad būt pašnodarbinātajam ir kļuvis vieglāk, jo risinājuma izmantošana faktiski neprasa priekšzināšanas grāmatvedībā,” norāda Vincit Online, SIA valdes loceklis Vadims Reinfelds. “Reģistrējoties tagad, līdz gada beigām ir pieejama bez maksas, tāpēc aicinām izmēģināt un sistēmas pilnveidei sagaidām arī ieteikumus no lietotājiem.”

lietošanai paredzēta pašnodarbinātajiem, tai skaitā tiem, kas reģistrēti PVN reģistrā un ir PVN maksātāji, kā arī personām ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu, kuras nav PVN maksātāji. Sistēma piemērota arī kā klientu apkalpošanas platforma grāmatvežiem, kas strādā ar pašnodarbinātajiem, kā arī uzņēmumiem, kas nodarbina pašnodarbinātos.

Vincit Pats izstrādātāju komandā apvienojušies grāmatvedības, nodokļu un juridiskie speciālisti, kuri sistēmu paredzējuši regulāri uzlabot, sekojot līdzi izmaiņām ar nodokļiem saistītās likumdošanas prasībās. paredz sistēmu attīstīt tā, lai maksimāli daudz funkciju varētu veikt automātiski, kā arī lai būtu pielāgota visiem pašnodarbinātajiem neatkarīgi no nozares vai piemērojamajiem nodokļiem.  

Tuvojoties 15. jūlijam un pašnodarbināto ziņojuma iesniegšanai par obligātajām sociālajām iemaksām, lietotāji aicināti izmēģināt sistēmu vietnē pats.lv.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda