Sākums Jaunumi Izveidots rīks, kas atvieglo grāmatvedības kārtošanu pašnodarbinātajiem

Izveidots rīks, kas atvieglo grāmatvedības kārtošanu pašnodarbinātajiem

3 minūtes lasīšanai
Vincit Pats

Lai grāmatvedības kārtošanu padarītu ērtu un patstāvīgi veicamu, grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējs Vincit Union izstrādājis jaunu tiešsaistes risinājumu pašnodarbinātajiem – ieņēmumu un izdevumu uzskaites sistēmu Vincit Pats.

Sistēmas priekšrocība ir pašnodarbinātajiem piemērojamo nodokļu automātisks aprēķins, kā arī automātiska atskaišu un deklarāciju sagatavošana, balstoties uz lietotāja ievadīto informāciju par saimnieciskās darbības darījumiem. Sistēmā pieejama arī iespēja darījumus nodot apstrādei Vincit Pats komandai. Tas nozīmē, ka lietotājam atliek vien augšupielādēt darījuma dokumentus un speciālisti ievadīs nodokļu aprēķinam, atskaišu un deklarāciju sagatavošanai nepieciešamo informāciju. Sistēma pieejama arī lietošanai no viedtālruņa, tāpēc darījumus var augšupielādēt tūlītēji un jebkurā brīdī.

Balstoties uz lietotāja sniegto informāciju par saimnieciskās darbības darījumiem un sistēmas veiktajiem aprēķiniem, tiek sagatavots likumā noteiktais ceturkšņa ziņojums par pašnodarbinātā obligātajām sociālās apdrošināšanas iemaksām, savukārt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājiem – PVN deklarācija. Taksācijas gadam noslēdzoties, sistēma apkopo un sagatavo datus Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) aprēķināšanai un gada ienākumu deklarācijas sagatavošanai, ko pēc tam nepieciešams iesniegt Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā.

“Patstāvīga grāmatvedības kārtošana prasa specifiskas zināšanas un jaunajam uzņēmējam, kas vēlas nodarboties ar sava biznesa attīstību, šis pienākums mēdz radīt ne mazums galvassāpju. Tagad būt pašnodarbinātajam ir kļuvis vieglāk, jo risinājuma izmantošana faktiski neprasa priekšzināšanas grāmatvedībā,” norāda Vincit Online, SIA valdes loceklis Vadims Reinfelds. “Reģistrējoties tagad, sistēma līdz gada beigām ir pieejama bez maksas, tāpēc aicinām izmēģināt un sistēmas pilnveidei sagaidām arī ieteikumus no lietotājiem.”

Sistēma lietošanai paredzēta pašnodarbinātajiem, tai skaitā tiem, kas reģistrēti PVN reģistrā un ir PVN maksātāji, kā arī personām ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu, kuras nav PVN maksātāji. Sistēma piemērota arī kā klientu apkalpošanas platforma grāmatvežiem, kas strādā ar pašnodarbinātajiem, kā arī uzņēmumiem, kas nodarbina pašnodarbinātos.

Vincit Pats izstrādātāju komandā apvienojušies grāmatvedības, nodokļu un juridiskie speciālisti, kuri sistēmu paredzējuši regulāri uzlabot, sekojot līdzi izmaiņām ar nodokļiem saistītās likumdošanas prasībās. Izstrādātāji paredz sistēmu attīstīt tā, lai maksimāli daudz funkciju varētu veikt automātiski, kā arī lai sistēma būtu pielāgota visiem pašnodarbinātajiem neatkarīgi no nozares vai piemērojamajiem nodokļiem.  

Tuvojoties 15. jūlijam un pašnodarbināto ziņojuma iesniegšanai par obligātajām sociālajām iemaksām, lietotāji aicināti izmēģināt sistēmu vietnē pats.lv.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…