9. decembris, 2020

Ķīna bloķē 105 lietotnes; to vidū negaidīti nokļuvusi populāra ceļošanas lietotne

tripadvisor

Ķīna aizliegusi 105 lietotnes no valstī pieejamajiem lietotņu veikaliem, cīnoties pret saturu, kas saistīts ar prostitūciju, azartspēlēm, pornogrāfiju un vardarbību. Bloķēto lietotņu sarakstā nokļuvusi arī populārā tūrisma “TripAdvisor”.

Lielākā daļa bloķēto lietotņu ir no Ķīnas izstrādātājiem, taču iekļautas arī atsevišķas ārvalstu lietotnes.

Atsaucoties uz Ķīnas kibertelpas administrācijas paziņojumu, visas bloķētās lietotnes ir pārkāpušas vismaz vienu no trim likumiem, taču precīzāka informācija netika sniegta. Tas noticis laikā, kad turpina lemt, vai aizliegt lietotni “TikTok”.

ASV tiesnesis Karls Nikols sacīja, ka prezidents Donalds ir pārkāpis savas pilnvaras, cenšoties aizliegt Ķīnā izstrādāto lietotni. Viņš ir otrais tiesnesis, kura izteikumi liecina par labu “TikTok”.

Lielākā daļa bloķēto lietotņu ir vietējo izstrādātāju veikums. Pekinas varasiestādes paudušas, ka bloķētās lietotnes bijušas ar “aizskarošu saturu”.

Pagaidām nav skaidrs, kādēļ Ķīnā bloķēta arī populārā ceļošanas lietotne “TripAdvisor”. Lietotnes pārstāvji pagaidām nav komentējuši šo situāciju.

Sasprindzinājums starp ASV un Ķīnu pakāpeniski ir kļuvis redzams arī kibertelpā, kurā abu valstu varasiestādes meklē iespējas, kā bloķēt dažādas lietotnes. Runājot par “TikTok” gadījumu, Ķīna apsūdzēja Trampa vadītās ASV par iebiedēšanas taktikas īstenošanu.

Tiek norādīts, ka Ķīnā interneta vide ir ļoti stingri regulēta nozare, un tajā ir bloķēti ASV tehnoloģiju giganti “”, “Facebook” un “Twitter”.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.