11. maijs, 2023

Klēpjdatori Ukrainai: aicina ziedot viedierīces kara skartajiem reģioniem

stand with ukraine

Latvijas un iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties iniciatīvā “ Ukrainai” ziedojot portatīvos datorus, viedtālruņus un planšetdatorus ukraiņu medicīnas jomas darbiniekiem, iestādēm, pedagogiem un skolēniem kara plosītajā valstī.

Karš jau ilgāk nekā gadu posta Ukrainas infrastruktūru. Vairāk nekā septiņi miljoni cilvēku ir bijuši spiesti pamest savas dzīvesvietas, tostarp teju trīs miljoni bērnu, līdz ar to darbs, izglītība un sociālā dzīve lielā mērā ir pārgājuši uz interneta vidi. Visvairāk skartajos reģionos skolās attālināti mācās aptuveni 200 000 bērnu, taču elektronisko ierīču visām vajadzībām nepietiek.

Iniciatīvas “ Ukrainai” (#LaptopsforUkraine) mērķis ir savākt klēpjdatorus, viedtālruņus un planšetdatorus, lai piegādātu tos skolu, slimnīcu un pārvaldes iestāžu vajadzībām kara visvairāk skartajos Ukrainas reģionos.

“Ikviens var ziedot Ukrainas iedzīvotājiem jaunu vai lietotu klēpjdatoru, viedtālruni vai planšeti labā darba kārtībā. Īpaši vēršamies pie uzņēmumiem – mainot savu darbinieku viedierīces uz jaunākām, jūs varat iedot tām otro elpu. Jūsu ziedojums ļaus Ukrainas slimnīcām strādāt, bērniem turpināt mācīties, bet institūcijām – nodrošināt iedzīvotājiem svarīgākos pakalpojumus,” skaidro Renāte no biedrības “Tavi draugi”.

Vairāk informācijas: https://www.palidzibaukrainai.lv/klepjdatori-ukrainai/

Viedierīču savākšanas centri izveidoti daudzās Eiropas Savienības (ES) valstīs, un Latvijā to īsteno biedrība “Tavi draugi” sadarbībā ar vienīgo aģentūru Latvijā – BEREC atbalsta aģentūru (BEREC biroju). Iniciatīvu kopīgi organizē Eiropas Komisija, Ukrainas Digitālās pārveides ministrija un organizācija “DigitalEurope”.

Latvijā un privātpersonas tiek aicināti nogādāt viedierīces biedrībā “Tavi draugi” Rīgā, Ventspils ielā 50, K- 3. Noliktavas darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai 10.00-18.00. Būtiski, lai viedierīces būtu darba kārtībā: labi jādarbojas gan baterijai, gan skārienjūtīgajam ekrānam, gan tastatūrai. Pirms ziedošanas lūgums izdzēst no viedierīcēm visu personīgo informāciju.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda