Sākums Jaunumi Klēpjdatori Ukrainai: aicina ziedot viedierīces kara skartajiem reģioniem

Klēpjdatori Ukrainai: aicina ziedot viedierīces kara skartajiem reģioniem

2 minūtes lasīšanai
stand with ukraine

Latvijas uzņēmumi un iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties iniciatīvā “Klēpjdatori Ukrainai” ziedojot portatīvos datorus, viedtālruņus un planšetdatorus ukraiņu medicīnas jomas darbiniekiem, valsts iestādēm, pedagogiem un skolēniem kara plosītajā valstī.

Karš jau ilgāk nekā gadu posta Ukrainas infrastruktūru. Vairāk nekā septiņi miljoni cilvēku ir bijuši spiesti pamest savas dzīvesvietas, tostarp teju trīs miljoni bērnu, līdz ar to darbs, izglītība un sociālā dzīve lielā mērā ir pārgājuši uz interneta vidi. Visvairāk skartajos reģionos skolās attālināti mācās aptuveni 200 000 bērnu, taču elektronisko ierīču visām vajadzībām nepietiek.

Iniciatīvas “Klēpjdatori Ukrainai” (#LaptopsforUkraine) mērķis ir savākt klēpjdatorus, viedtālruņus un planšetdatorus, lai piegādātu tos skolu, slimnīcu un valsts pārvaldes iestāžu vajadzībām kara visvairāk skartajos Ukrainas reģionos.

“Ikviens var ziedot Ukrainas iedzīvotājiem jaunu vai lietotu klēpjdatoru, viedtālruni vai planšeti labā darba kārtībā. Īpaši vēršamies pie uzņēmumiem – mainot savu darbinieku viedierīces uz jaunākām, jūs varat iedot tām otro elpu. Jūsu ziedojums ļaus Ukrainas slimnīcām strādāt, bērniem turpināt mācīties, bet valsts institūcijām – nodrošināt iedzīvotājiem svarīgākos pakalpojumus,” skaidro Renāte no biedrības “Tavi draugi”.

Vairāk informācijas: https://www.palidzibaukrainai.lv/klepjdatori-ukrainai/

Viedierīču savākšanas centri izveidoti daudzās Eiropas Savienības (ES) valstīs, un Latvijā to īsteno biedrība “Tavi draugi” sadarbībā ar vienīgo ES aģentūru Latvijā – BEREC atbalsta aģentūru (BEREC biroju). Iniciatīvu kopīgi organizē Eiropas Komisija, Ukrainas Digitālās pārveides ministrija un organizācija “DigitalEurope”.

Latvijā uzņēmumi un privātpersonas tiek aicināti nogādāt viedierīces biedrībā “Tavi draugi” Rīgā, Ventspils ielā 50, K- 3. Noliktavas darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai 10.00-18.00. Būtiski, lai viedierīces būtu darba kārtībā: labi jādarbojas gan baterijai, gan skārienjūtīgajam ekrānam, gan tastatūrai. Pirms ziedošanas lūgums izdzēst no viedierīcēm visu personīgo informāciju.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…