Sākums Jaunumi Pirmais ar saules paneļiem aprīkotais pakomāts Latvijā jau aprīlī spējis sevi pilnībā nodrošināt ar elektroenerģiju

Pirmais ar saules paneļiem aprīkotais pakomāts Latvijā jau aprīlī spējis sevi pilnībā nodrošināt ar elektroenerģiju

2 minūtes lasīšanai
omniva

Pirmais ar saules paneļiem aprīkotais pakomāts Latvijā, ko uzstādīja sūtījumu piegādes loģistikas Omniva sadarbībā ar Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu , saražojis par desmito daļu vairāk elektroenerģijas, nekā tam nepieciešams darbības nodrošināšanai. Tas nozīmē, ka aprīlī pakomāts darbojies pilnībā ar ilgtspējīgu un zaļu enerģiju, kā arī jau veidojis elektroenerģijas uzkrājumu ziemas mēnešiem, tādējādi samazinot ikmēneša izmaksas arī ilgtermiņā.

Pirmajā ar saules paneļiem aprīkotajā Omniva pakomatā aprīlī izdevies saražot 110% no nepieciešamā elektroenerģijas apjoma tā darbības nodrošināšanai. Šie rezultāti pārsniedz iepriekš aplēstās prognozes, ka saules paneļi spēs saražot 90% no nepieciešamā elektroenerģijas apjoma ēji gadā, aprīlī vēl nesaražojot pietiekami daudz elektrības, lai nosegtu pašpatēriņu. Pirmie rezultāti liecina, ka spēs nodrošināt arī nepieciešamo elektrību ziemas mēnešiem, jo pēc jaunajiem aprēķiniem prognozēts, ka vasaras mēnešos saules paneļi spēs saražot pat līdz 150% no nepieciešamā elektroenerģijas daudzuma. Tas liecina, ka paneļi ir uzlikti pareizā leņķī, ir precīzi veikti uzstādīšanas aprēķini un pakomāts spēj neatkarīgi darboties un nodrošināt sevi ar ilgtspējīgu un zaļu elektroenerģiju.

Projekta īstenošanā tika izmantoti vieni no kvalitatīvākajiem pasaules līmeņa ražotāja saules paneļiem, kurus raksturo ļoti labi efektivitātes un jaudas rādītāji. To pierāda arī reālie rezultāti pakomāta pirmajā darbības mēnesī – laika posmā no 27. marta līdz 27. aprīlim pakomāts patērējis 107,63 kWh, savukārt saules paneļi saražojuši 118,8 kWh. Tas nozīmē, ka papildus nepieciešamajam ir saražoti 11,17 kWh. Kopā ar saules paneļiem uzstādīts arī inventors, kas pārveido no saules iegūto enerģiju elektroenerģijā un gudrais skaitītājs, kas ļauj detalizēti monitorēt saražotās enerģijas apjomu un efektīvu tās izlietošanu. Dati arī rāda, ka saules paneļu saražotā ir ļāvusi samazināt CO2 izmešu apjomu dabā par aptuveni 159 kg.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tele2 līdz 2025. gadam pakāpeniski atteiksies no 3G tehnoloģijas

Multipakalpojumu uzņēmums “tele2” līdz 2025. gadam plāno pakāpeniski atteikties no 3G tehn…