Sākums Jaunumi Latvijas vidusskolēni aicināti pieteikties dalībai erudīcijas konkursā “BIO-Go-Higher”

Latvijas vidusskolēni aicināti pieteikties dalībai erudīcijas konkursā “BIO-Go-Higher”

2 minūtes lasīšanai
BIO Go Higher

Līdz 20. septembrim vidusskolēnu komandas no visas Latvijas aicinātas pieteikties dalībai Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkursā «BIO-Go-Higher», lai visu mācību gadu pārbaudītu zināšanas inženierzinātnēs, dabaszinātnēs un medicīnā. Sekmīgākā skolēnu komanda mentora pavadībā balvā iegūs ceļojumu uz Vāciju un iespēju iesaistīties biomateriālu pētniecībā un izstrādē šīs valsts vadošajā biomateriālu centrā.

BBCE ikgadējo konkursu rīko, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā.

Konkursā var piedalīties 10. un 11. klašu skolēni. Komandu pieteikšanās tiks atvērta 18. septembrī plkst. 9 un ilgs līdz 20. septembra plkst. 17. Pieteikšanās anketa, konkursa nolikums un papildu informācija – https://bbcentre.eu/bio-go-higher

«BIO-Go-Higher» notiks vairākās kārtās attālināti, skolēnu komandām risinot uzdevumus un iesniedzot rezultātus. Uzdevumos tiks ietverti teorētiskie jautājumi/testi un vismaz viens eksperimentāls uzdevums, kam atbilde būs jāiesniedz video formātā. Komandu atlases kārta notiks 22. septembrī. Tajā tiks pārbaudītas skolēnu zināšanas ķīmijā, fizikā, bioloģijā un medicīnā. Pēc atlases kārtas 20 komandas, kuras būs ieguvušas lielāko punktu skaitu, turpinās dalību konkursā.

Pirmā konkursa kārta būs veltīta fizikai un notiks no 2. oktobra līdz 3. novembrim. Tai uzdevumus sagatavos un vērtēs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra zinātnieki. Otrā kārtā vidusskolēniem būs jārisina ķīmijas uzdevumi, kurus sagatavos un vērtēs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes speciālisti. Tā ilgs no 13. novembra līdz 19. decembrim. Savukārt trešā kārta, kas ilgs no nākamā gada 8. janvāra līdz 12. februārim, tiks veltīta bioloģijai. Šai kārtai jautājumus sagatavos un vērtēs Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorija, bet RSU Stomatoloģijas institūta speciālisti būs atbildīgi par ceturto, medicīnas kārtu. Tā ilgs no 26. februāra līdz 1. aprīlim.

Skolēnu komanda, kas, izpildot visu kārtu uzdevumus, būs saņēmusi lielāko punktu skaitu, balvā iegūs ceļojumu uz Vāciju un iespēju apmeklēt BBCE sadarbības partneri – Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centru. Balvas saņems arī katras kārtas trīs labāko rezultātu ieguvējus.

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…