Sākums Jaunumi Līdz gada beigām “Bite” 5G tīkls būs pieejams 75 % Latvijas iedzīvotāju

Līdz gada beigām “Bite” 5G tīkls būs pieejams 75 % Latvijas iedzīvotāju

3 minūtes lasīšanai
bite cita kompanija logoLV

Turpinot strauju tīkla infrastruktūras attīstību, IKT pakalpojumu sniedzējs “Bite” šogad tīkla infrastruktūras uzlabošanā, tai skaitā 5G attīstībā, plāno investēt 20,5 miljonus eiro. Paredzēts, ka līdz gada beigām “Bite” 5G tīkls būs pieejams 75 % Latvijas iedzīvotāju.

Kopumā šogad “Bite” šogad plāno izbūvēt vēl 70 jaunas bāzes stacijas tīkla pārklājuma stiprināšanai uz ceļiem, pilsētās un lauku teritorijās. Tikmēr ar jaunākajām Zviedrijas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja “Ericsson” tehnoloģijām iecerēts modernizēt 200 tīklā jau esošās bāzes stacijas. Paredzēts, ka līdz gada beigām 550 uzņēmuma bāzes stacijas būs aprīkotas ar 5G tehnoloģiju.

“Pērn esam mērķtiecīgi attīstījuši nākamās paaudzes mobilo sakaru tīklu, būtiski fokusējoties uz 5G ieviešanu. Martā paziņojām par “Bite” 5G tīkla aktivizēšanu, sākot piedāvāt 5G pakalpojumus, un šobrīd tas pieejams jau 1 000 000 Latvijas iedzīvotāju. Redzam, ka tos aktīvi izmanto gan privātpersonas, gan uzņēmumi visā Latvijā. Salīdzinot ar 2023. gada pavasari, šobrīd mobilo datu patēriņš “Bite” 5G tīklā ir audzis par vairāk nekā 100 %, spilgti atspoguļojot mobilo sakaru un interneta nozīmi kā iedzīvotāju, tā uzņēmumu vidū. Šogad turpināsim vērienīgu “Bite” 5G tīkla attīstību, līdz gada beigām nodrošinot 5G pieejamību teju visiem valsts iedzīvotājiem,” uzsver Arunas Mickevicius, “Bite Latvija” ģenerāldirektors.

Šogad “Bite” stiprinās tīklu pilsētās un reģionos

2023. gadā “Bite” uzstādījis 46 jaunas bāzes stacijas, to kopskaitam šobrīd sasniedzot 1029. Jaunas bāzes stacijas uzstādītas Rīgas apkaimēs, Mārupē, Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Siguldā, Kuldīgā, Daugavpilī un citās blīvi apdzīvotās vietās, kur ir ne vien augsts mobilo datu patēriņš, bet arī liels skaits tīklā pieslēgto ierīču. Tikmēr ar jaunākajām “Ericsson” tehnoloģijām pērn modernizētas 205 bāzes stacijas.

“Pateicoties 5G tehnoloģijai un tīkla modernizācijai, mēs ne vien pērn esam kāpinājuši mobilā interneta ātrumu par 30 %, bet arī varam sniegt augstas kvalitātes interneta pakalpojumus pat vietās, kur šobrīd nav optiskās šķiedras pieslēguma. Šogad turpināsim pilnveidot tīkla pārklājumu visā Latvijā, tai skaitā pilsētās un reģionos. Proti, plānoto darbu ietvaros tiks uzlabota tīkla kapacitāte Rīgā, Saulkrastos, Lielvārdē, Ogrē, Jelgavā, Bauskā, Jēkabpilī un citviet, koncentrējoties gan uz apdzīvotām vietām ar vislielāko iedzīvotāju skaitu un lielāko patērēto datu apjoms, gan uz vietām, kur nav pieejams optiskais internets,” komentē A. Mickevicius.

A.Mickevicius norāda, ka līdzās ātrgaitas interneta risinājumiem mājai un birojam, “Bite”, izmantojot 5G iespējas, turpinās attīstīt arī augstas izšķirtspējas mājas TV pakalpojumus, savukārt biznesa klientiem – integrētus IKT pakalpojumus, piemēram, mākoņpakalpojumus, datu centra pakalpojumus, drošības risinājumus un citus.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…