Sākums Jaunumi Lietotāji visvairāk sūdzas par elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti un līgumiem

Lietotāji visvairāk sūdzas par elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti un līgumiem

1 minūtes lasīšanai
speedtest leens

Šogad pirmajā pusgadā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi 19 sūdzības un sniegusi 70 telefona konsultācijas par elektronisko sakaru jautājumiem, kas ir par 23% vairāk nekā 2020. gada pirmajā pusgadā. Visbiežāk pretenzijas saņemtas par elektronisko sakaru pakalpojumu līgumiem un pakalpojumu kvalitāti, bet nedaudz mazāk – par rēķiniem.

Par elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti domstarpības bijušas 29% gadījumos, bet par līgumiem – 26 %.

“Joprojām lietotājiem aktuāls jautājums ir līguma izbeigšana pirms tā termiņa beigām, ja novērota pakalpojuma kvalitātes pasliktināšanās. Lietotājam ir tiesības izbeigt līgumu bez līgumsoda, ja, piemēram, mobilā interneta kvalitāte neatbilst līguma prasībām. Par neatbilstošu pakalpojuma kvalitāti lietotājam ir tiesības saņemt arī kompensāciju,” skaidro SPRK Pakalpojumu kvalitātes nodaļas vadītājs Elmārs Lipenbergs.

Pakalpojumu kvalitātes sūdzību gadījumos lietotāji bijuši neapmierināti par to, ka lietotāji cerēto interneta pakalpojuma kvalitāti nav saņēmuši. Ja pakalpojuma kvalitāte neatbilst līguma prasībām, lietotājam ir tiesības vērsties pie sava operatora un saņemt rakstveida atbildi. Ja operatora atbilde lietotāju neapmierina, lietotājs ar operatora saņemto atbildi vēršas SPRK.

SPRK biežāk saņēmis pretenzijas par elektronisko sakaru pakalpojumu līgumiem, rēķiniem un kvalitāti. Jautājumos par līgumiem, bieži lietotāji ir jautājuši par savām tiesībām, piemēram, izbeigt līgumu ar operatoru bez līgumsoda piemērošanas, ja lietotājs iepriekš apņēmies pakalpojumu izmantot noteiktu laiku, biežāk 24 mēnešus, bet pakalpojuma kvalitāte neapmierina vai saņemts izdevīgāks piedāvājums no cita operatora. SPRK aicina vienmēr iepazīties ar līguma nosacījumiem pirms līguma slēgšanas un jautāt operatoram neskaidros jautājumus, tostarp par līguma izbeigšanas nosacījumiem vai atteikšanās kārtību neapmierinošas pakalpojuma kvalitātes dēļ.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…