Sākums Jaunumi Riga TechGirls ir kļuvusi par vienu organizācijām, kuras Google izvēlējies Centrālās un Austrumeiropas projektam

Riga TechGirls ir kļuvusi par vienu organizācijām, kuras Google izvēlējies Centrālās un Austrumeiropas projektam

2 minūtes lasīšanai
riga tech girls

“Riga TechGirls” Latvijā ir kļuvusi par vienu no 13 organizācijām, kuras “Google.org” izvēlējies Centrālās un Austrumeiropas projektam “Impact Challenge”. Lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas ikvienam veiksmīgi darboties digitālajā pasaulē un atbalstītu iekļaujošas ekonomikas attīstību, ziedojumu projektiem visā reģionā kopumā atvēlēti 2 miljoni eiro. Tehnoloģijas ir ļāvušas Eiropas uzņēmumiem un sabiedrībai pārvarēt pandēmijas grūtības. Tajā pašā laikā, pagājušais gads spilgti iezīmēja nepieciešamību sniegt vienlīdzīgas iespējas visiem piekļūt tehnoloģiju priekšrocībām, jo īpaši tāpēc, ka Eiropas ekonomika šīs krīzes ietekmē kļūst arvien digitālāka. Tāpēc “Google.org” janvārī izziņoja “Impact Challenge” iniciatīvu, lai palīdzētu Centrālajā un Austrumeiropā attīstīt digitālo ekonomiku, kuras pamatā ir pieejamība visai sabiedrībai.

“Ar “Google.org” mums ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība, ļaujot arvien vairāk cilvēkiem bez maksas iepazīt tehnoloģiju iespējas un piesaistīt vairāk sieviešu tehnoloģiju jomai. Esam novērojušas, ka Latvijā daudziem ir nepareizs stereotips, ka tehnoloģijas ir tikai programmēšana. Mēs, “Riga TechGirls”, vēlamies parādīt, kā tehnoloģiju prasmes var palīdzēt jebkurā profesijā,” uzsver “Riga TechGirls” vadītāja Anna Andersone.

Ar “Google.org” “Impact Challenge” finansējuma atbalstu “Riga TechGirls” nodrošinās bezmaksas mācības par tehnoloģiju iespējām 1000 skolotājām, 1000 medicīnas darbiniecēm un 1000 radošo nozaru pārstāvēm. Tās ir profesijas ar ļoti lielu ietekmi uz sabiedrību kopumā un arī lielu sieviešu īpatsvaru – 88,3% medicīnas darbinieču un ap 90% skolotāju un radošo profesiju pārstāvju Latvijā ir sievietes.

“Pagājušajā gadā mēs kā tehnoloģiju uzņēmums īpaši labi redzējām, cik ļoti tehnoloģijas var palīdzēt cilvēkiem grūtībās. Tehnoloģiju nozīme ekonomikas attīstībā pēc pandēmijas turpinās pieaugt, tāpēc Google ir gatavi iesaistīties, lai vairāk cilvēku gūtu labumu no šīm pārmaiņām, tostarp izglītības, veselības un mākslas nozarē strādājošie. Uzlabojot skolotāju, ārstu, mākslinieku digitālās prasmes, varam uzlabot gan viņu nākotnes karjeras iespējas, gan arī dzīves kvalitāti sabiedrībai kopumā,” norāda “Google Latvija” sabiedrības politikas vadītājs Pauļus Vertelka (Paulius Vertelka). Projektus, ko īstenot, no ļoti plaša pieteikumu klāsta izvēlējās starptautiska ekspertu grupa, “Google” un “INCO”. Visu “Impact Challenge” atbalstīto projektu apraksti ir pieejami g.co/ceechallenge. Katra organizācija var saņemt no 50 līdz 250 tūkstoš eiro, kā arī “Google” atbalstu un konsultācijas projekta īstenošanai.

Šī “Impact Challenge” iniciatīva ir “Google” papildu atbalsts Latvijai un reģionam. Kopumā “Google” ziedojumu nodaļa “Google.org” Latvijā un Lietuvā dažādos nesenos grantu projektos jau ziedojusi gandrīz 400 tūkstošu eiro.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…