18. jūlijs, 2021

Latvijas audio tehnoloģiju inovators Sonarworks piesaista 6 miljonu dolāru investīcijas

Sonarworks

Sonarworks – profesionālas skaņas digitālās kalibrēšanas uzņēmums noslēdzis papildus finansējuma raundu, investīciju fonda Almaz Capital (ASV) vadībā piesaistot 6 miljonus dolāru. Raunda noslēgšanā piedalījās arī līdzšinējie investori Karma Ventures un Proks Capital, kā arī jaunie investori Trind Ventures, Smart Growth VC, LLC., Wiser Financial Advisors OÜ, un biznesa eņģeļi Cesar Lamschtein un Victor Yun. Papildus finansējums ļaus Sonarworks paplašināt SoundID mašīnmācīšanās tehnoloģiju integrāciju patērētāju elektroierīcēs visā pasaulē.

2020. gada sākumā Sonarworks prezentēja savu jaunāko sasniegumu – SoundID – tā tika izziņota lielākajā tehnonoloģiju izstādē pasaulē CES 2020, kas katru gadu norisinās Las Vegasā, ASV. SoundID ļauj izveidot katram lietotājam personalizētu skaņas profilu, balstoties uz klausītāja dzirdi un individuālajām skaņas vēlmēm. Šī tehnoloģija strauji guva starptautisku industrijas interesi un atzinību. Nepilna gada laikā tirgū jau parādījās pirmie produkti ar SoundID integrāciju. Sonarworks uzsāka sadarbību ar ikonisko amerikāņu zīmolu Gateway, integrējot skaņas tehnoloģiju jaunākajos uzņēmuma planšetdatoros. Tāpat SoundID tehnoloģija jau atrodama austiņu ražotāja Monoprice premium zīmola Monolith bezvadu austiņās, kā arī pirmajās bluetooth bezvadu Drop Panda audiofīlu kategorijas austiņās.

SoundID inovatīvā personalizācijas tehnoloģija jau guvusi industrijas atzinību – Sonarworks saņēma 2 prestižās CES 2021 Inovāciju un 36. TEC Tehniskās Izcilības balvas nominācijas programmatūru un mobilo aplikāciju kategorijā, kā arī ir vairākkārtīgi ticis pieminēts pasaules vadošajos tehnoloģiju medijos kā Engadget, Digital Trends, un citos.

Sonarworks plāno turpināt attīstīt jaunus SoundID   integrāciju projektus ASV un Āzijas tirgos, un līdz ar to uzņēmums ir sācis aktīvi palielināt darbinieku skaitu. Sonarworks aicina jaunos tehnoloģiju izstrādātājus un programmētājus pievienoties strauji augošajai komandai kas jau maina mūzikas industriju visā pasaulē. Turpinot straujās izaugsmes tendenci, Sonarworks ir apņēmības pilns drīzumā nodrošināt SoundID tehnoloģijas integrācijau 1 miljardā ierīču visā pasaulē.

“Pandēmija ir skaidri atklājusi, ka augstas kvalitātes audio un video ir mūsdienīgu patērētāju pamatvajadzības. Balstoties uz mūsu pētījumu, Sonarworks secināja, ka cilvēki ļoti atšķirīgi uztver audio un viena pieeja visiem nav ilgtspējīgs risinājums,” komentēja uzņēmuma līdzdibinātājs un Helmuts Bēms. “Jaunais finansējuma raunds ļaus paātrināt starptautisko izaugsmi, paplašinot inovatīvās SoundID tehnoloģijas pieejamību patērētāju elektronikas ierīcēs.”

“Mūsu investīcija uzņēmumā Sonarworks apliecina ticību spēcīgā reģionālā uzņēmējdarbībā un programmēšanas talantā ko ietver uzņēmums. Mums ir patiess prieks būt daļai no Baltijas valstu lielo tehnoloģiju tirgus, palīdzot uzņēmumiem augt un iekarot pasaules tirgu.” – komentēja Aleksandrs Andreevs, Almaz Capital (ASV) Riska Kapitāla Partneris.”

“Helmuts Bēms un Mārtiņs Popelis ir izveidojuši spēcīgu komandu, konkurētspējīgus produktus un risinājumus globālajā audio industrijā. Mums ir patiess prieks būt daļai no Sonarworks pieredzes stāsta kas, neskatoties uz jau gūtajiem panākumiem, ir vēl tikai savas attīstības pirmsākumos. Sonarworks ir veiksmīgi pozicionēts lai gūtu maksimālo labumu ko sniedz pašreiz strauji notiekošās izmaiņas mūzikas industrijā.” – komentēja Tāvi Lepmets, Trind Ventures (Igaunija) līdzdibinātājs un partneris.

Kristians Lānemā, Karma Ventures (Igaunija) vadošais partneris papildināja: “Karma Ventures ir atbalstījuši Sonarworks jau no pirmajiem soļiem patērētāju elektronikas tirgū. Līdzšinējais progress ir bijis iespaidīgs un noslēgto darījumu skaits ar industrijas partneriem ir spēcīgs signāls industrijas ticībai personalizēta audio nākotnei. Sonarworks unikālā tehnoloģija nodrošina uzņēmumam vadošās pozīcijas tirgus apgūšanā salīdzinot ar citiem industrijas spēlētājiem. Esam gandarīti ka varam būt daļa no šī globālās izaugsmes veiksmes stāsta.”

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda