Sākums Huawei Smart-ID tagad pieejams Huawei AppGallery lietotņu veikalā

Smart-ID tagad pieejams Huawei AppGallery lietotņu veikalā

3 minūtes lasīšanai
SmartID

Personas identitātes autentifikācijas lietotne Smart-ID ir pieejama arī Huawei viedtālruņu lietotājiem lejupielādēšanai no lietotņu veikala AppGallery. Latvijā vairāk nekā viens miljons cilvēku ikdienā lieto Smart-ID dažādu bankas darījumu veikšanai, e-pakalpojumu reģistrācijai un autentifikācijai, padarot to par vienu no populārākajiem un ērtākajiem rīkiem identitātes apstiprināšanai.

“Smart-ID ir populārākais identifikācijas risinājums Latvijā un Baltijā, tāpēc mēs nepārtraukti strādājam, lai nodrošinātu ērtākos risinājumus visiem tā lietotājiem. Smart-ID pievienošana AppGallery lietotņu veikalam bija likumsakarīgs solis, jo Huawei ierīču lietotāju skaits strauji pieaug, tāpēc mums bija svarīgi nodrošināt šīs lietotnes pieejamību arī Huawei lietotājiem, tādējādi atvieglojot dažādus ikdienas pakalpojumus,” stāsta Līsa Lukina, Smart-ID izstrādātāja, SK ID Solutions valdes locekle.

“Mūsdienās veikt pirkumus internetā un citas ar maksājumiem saistītas darbības ir gluži neiespējami bez Smart-ID pieejas. Šī ir Huawei viedtālruņu lietotāju visilgāk gaidītā lietotne, tāpēc tās ieviešana AppGallery lietotņu veikalā bija mūsu galvenā prioritāte. Atšķirībā no ID kartēm Smart-ID ir ērtāk izmantot ikdienā, jo nav nepieciešams ID karšu lasītājs vai dators ar attiecīgajām iespējām, tādējādi šai lietotnei ātri kļūstot par ļoti pieprasītu digitālo rīku ikviena tālruņa lietotājam Baltijas valstīs,” stāsta Gunta Kursiša-Butkāne, “Huawei Mobile Services” Biznesa attīstības vadītāja Latvijā, papildinot, ka uzņēmums turpina strādāt, lai ieviestu pēc iespējas vairāk Latvijā iecienītas lietotnes Huawei lietotņu veikalā.

Smart-ID ir izstrādājis uzņēmums SK ID Solutions, kas ir arī ID kartes un Mobile-ID autors. Šo lietojumprogrammu galvenokārt izmanto saziņai ar valsts iestādēm, dažādiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem, bankām, kā arī to izmanto citos pakalpojumos, kuros nepieciešama personas identifikācija. Smart-ID lietojumprogrammā nesen tika pievienota biometriskā reģistrācija, kas nozīmē, ka, ja nav elektronisko autentifikācijas līdzekļu, Smart-ID kontu ir iespējams izveidot, neapmeklējot bankas filiāli.

SK ID Solutions pirmo reizi prezentēja Smart-ID risinājumu 2017. gadā. Jau pirmajos 18 mēnešos Smart-ID sāka izmantot viens miljons cilvēku un četrus gadus vēlāk lietotāju skaits ir trīskāršojies. Smart-ID nodrošina piekļuvi simtiem publisko un privāto pakalpojumu sniedzēju un katru dienu to izmanto vairāk nekā trīs miljoni lietotāju visā Baltijā. L. Lukina norādīja, ka Latvijā ir vairāk nekā viens miljons aktīvo lietotāju, kas katru dienu veic teju 25 tūkstošus autentifikācijas.

Huawei lietotņu veikalā jau ir iekļauti visi lielākie pakalpojumu sniedzēji mazumtirdzniecības, transporta un norēķinu pakalpojumu kategorijās. AppGallery, kas tika izziņots plašākai sabiedrībai 2018. gadā, ātri vien ir kļuvusi par trešo lielāko oficiālo lietotņu veikalu pasaulē ar 530 miljoniem ikmēneša aktīvo lietotāju. Pēdējā gada laikā AppGallery lietotāju skaits Eiropā ir pieaudzis par 61,5% jeb vairāk nekā 42 miljoniem lietotāju. Šobrīd platformā ir vairāk nekā 120 000 lietotņu, to skaitam Baltijā divkāršojoties un turpinot augt katru dienu.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Huawei
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…