Sākums Jaunumi LIKTA aicina pieteikties IKT nozares gada balvai Platīna pele 2023

LIKTA aicina pieteikties IKT nozares gada balvai Platīna pele 2023

3 minūtes lasīšanai
platina pele

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam neatkarīgi no vecuma, atrašanās vietas un nodarbošanās bez digitālajām tehnoloģijām vairs neiztikt, un nākotnē to loma tikai augs. IKT nozarei ir liela ietekme uz ekonomikas un sabiedrības attīstības procesiem, un tādējādi arī “Platīna pele” jau kopš 2007. gada ir kļuvusi par nozīmīgu apbalvojumu nozares uzņēmumiem un organizācijām. Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) aicina pieteikties ikgadējai Latvijas IKT balvai “Platīna pele” un nominēt projektus un iniciatīvas par digitālās transformāciju gan pakalpojumu sniegšanā, gan sabiedrības izglītošanā, gan jaunu tehnoloģiju radīšanā.

“Kā katru gadu, arī šogad novērojam strauju tehnoloģiju attīstību un mākslīgā intelekta ienākšanu mūsu ikdienā. IKT nozares balva “Platīna pele” organizācijām kalpo kā stimuls veikt mērķtiecīgus soļus digitālās attīstības virzienā, izstrādājot un ieviešot jaunus tehnoloģiju risinājumus. Pieteiktie projekti un iniciatīvas ir arī iedvesmas avots tiem, kas vēl ir digitālās transformācijas sākuma posmā. Šogad vēlamies pievērst uzmanību uzņēmumu un valsts pārvaldes digitālajai transformācijai, novērtēt organizāciju iniciatīvas kiberdrošības veicināšanā, kā arī cildināt labākos e-skolotājus, kas savā darbā izmanto digitālos risinājumus un mākslīgā intelekta iespējas. Ar šo balvu vēlamies parādīt, ka IKT nozare sniedz ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā un katrs risinājums un projekts mūs virza tuvāk Eiropas digitālās desmitgades mērķu sasniegšanai, ” uzsver LIKTA prezidente prof. Signe Bāliņa.

2023. gadā Latvijas IKT balva tiks pasniegta šādās kategorijās:

  • “Uzņēmuma digitālā transformācija” (atsevišķi vērtējot lielos, kā arī mazos un vidējos uzņēmumus), kategorijas partneris Ekonomikas ministrija;
  • “Valsts digitālā transformācija” (atsevišķi vērtējot sistēmas un pakalpojumus);
  • “Labākais e-skolotājs”, kategorijas partneris valodu tehnoloģiju uzņēmums “Tilde”;
  • “Labākā kiberdrošības iniciatīva”, kategorijas partneris Aizsardzības ministrija.

Nominantu izvērtēšanu veiks kompetenta žūrija, kurā būs eksperti no valsts un privātā sektora, kā arī žurnālisti.

2022. gadā kategorijā “Uzņēmuma digitālā transformācija” Lielo uzņēmumu sadaļā balvu saņēma SIA “Vidzemes slimnīca” par balss atpazīšanas sistēmas ieviešanu ārstniecības dokumentācijas digitalizācijā, savukārt Mazo un vidējo uzņēmumu sadaļā – SIA “Autoskola Einšteins” par savu digitālo transformāciju. Kategorijā “Valsts digitālā transformācija”  Sistēmu sadaļā balvu saņēma Valsts kanceleja par vienoto tiesību aktu izstrādes un saskaņošanas portālu, bet Pakalpojumu sadaļā – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Pacientu portāls. Par “Labāko kiberdrošību veicinošo iniciatīvu” tika atzīta Latvijas Zvērinātu notāru padomes ieviestā sejas atpazīšanas sistēmas integrācija videokonferences funkcionalitātē.  Kā “Labākais e-skolotājs” tika godināts Ļevs Rusilo no Rīgas Juglas vidusskolas, kas īstenojis jaukto mācību procesu, iesaistot vairākas digitālās platformas.

Pieteikumus balvai “Platīna pele 2023” var iesniegt elektroniski līdz 2023. gada 23. oktobra plkst. 10.00. Plašāka informācija par kategorijām, konkursa nolikumu un pieteikšanos pieejama LIKTA mājaslapā. Laureātus paziņos LIKTA ikgadējā konferencē 2023. gada 30. novembrī.

Balva “Platīna pele” tiek pasniegta kopš 2007. gada ar mērķi izcelt veiksmīgākos Latvijā radītos digitālos risinājumus. Jēgpilns tehnoloģiju pielietojums sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā veicina gan vispārējo ekonomisko un sociālo izaugsmi, gan paver jaunas iespējas uzņēmumiem visdažādākajās nozarēs un visiem iedzīvotājiem kopumā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…