25. jūnijs, 2020

LMT izstrādās militāras modulāras bezpilota sauszemes sistēmas

lmt logo

LMT kā tehnoloģiju inovāciju uzņēmums kļuvis par partneri Eiropas aizsardzības industrijas attīstības programmas projektā iMugs, kurā tiks izstrādātas un attīstītas modulāras bezpilota sauszemes sistēmas. LMT kā tehnoloģiju inovāciju uzņēmums kļuvis par partneri Eiropas aizsardzības industrijas attīstības programmas projektā iMugs, kurā tiks izstrādātas un attīstītas modulāras bezpilota sauszemes sistēmas.

Konsorcijs apvieno 14 bezpilota, kiberdrošības, komandvadības, sensoru un citu inovatīvu risinājumu attīstītājus no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Beļģijas, Francijas un Spānijas. Projektā ar nosaukumu iMUGS (integrated Modular Unmanned Ground System jeb integrētā modulārā bezpilota zemes sistēma) tiks izstrādāta modulāra un pielāgojama bezpilota sistēmu arhitektūra, lai standartizētu Eiropas mēroga ekosistēmu. Izstrādātais prototips pēc tam tiks izmēģināts arī mācību misijās. Dalība Eiropas izpētes un attīstības projektos ļauj LMT piedalīties jaunāko Eiropas inovāciju projektu izstrādē, radīt jaunus inovatīvu tehnoloģiju produktus eksportam, kā arī sadarboties un attīstīt partnerību ar starptautiskajiem uzņēmumiem.

“Mūsdienās kiberdrošības risinājumi ir ne mazāk svarīgs aizsardzības aspekts kā fiziski nodrošinātas robežas. Būdams inovatīvs mobilo sakaru operators, kurš nodarbojas ar izpēti un attīstību arī aizsardzības jomā, LMT kopā ar citu valstu pārstāvjiem piedalās izpētē un inovatīvu tehnoloģiju risinājumu attīstībā Eiropas drošības kompetences un spēju stiprināšanai. Sniedzam savu datorredzes un datordzirdes tehnoloģiju ekspertīzi un integrējam IT, sakaru tehnoloģiju un lietu interneta sensorus misiju vadības sistēmās. Šīs nodrošinās nepieciešamo tehnoloģisko bāzi autonomo spēju attīstībai un ļaus ātrāk novērtēt situāciju un pieņemt precīzus lēmumus brīžos, kad ātra reakcija var būt izšķiroša ne tikai atsevišķas valsts, bet arī visas Eiropas drošībai,” pauž LMT prezidents Juris Binde.

“Latvijas dalība šajā starptautiskajā projektā sekmēs mūsu aizsardzības un drošības industrijas sadarbību ar ārvalstu vadošajiem militārās industrijas uzņēmumiem, kā arī sniegs iespēju Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem līdzdarboties inovatīvo tehnoloģiju izstrādē, tās testējot un pielāgojot mūsu vajadzībām. Viena no 21. gadsimta priekšrocībām ir gudri un atbildīgi izmantotas tehnoloģijas, kas kalpo cilvēku labklājībai un drošībai. Laikā, kad lielu daļu drošības monitoringa visā pasaulē veic automatizētas iekārtas, ir tikai likumsakarīgi, ka inovatīvas ienāk arī aizsardzības jomā. Bezpilota sauszemes sistēmas ne tikai ļaus ierīcēm sazināties savā starpā, bet arī izvairīties no riskēšanas ar cilvēku dzīvībām sarežģītās situācijās, kas ir pats galvenais ieguvums,” uzsver aizsardzības ministrs  Artis Pabriks.

iMugs ir jau ceturtais Eiropas izpētes projekts, kurā LMT šobrīd kļuvis par partneri. Nodrošinot  platformu izstrādāto tehnoloģiju testēšanai un demonstrācijai, LMT piedalās Eiropas kiberdrošības stiprināšanas projektā SPARTA, bezpilota lidaparātu ekosistēmas attīstības projektā COMP4DRONES un savienoto un digitālo ceļu tehnoloģiju projektā 5G-Routes.

Savukārt jau tuvākajā nākotnē plānots uzsākt Eiropas Savienības izpētes un attīstības projektu Radio2S. Tajā LMT pirmo reizi plāno startēt kā konsorcija līderis, pulcējot partnerus no citām valstīm, lai kopā izstrādātu autonomas radiokomunikācijas ierīču monitoringa iekārtas prototipu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda