Sākums Jaunumi LMT kļūs par sertificētu dronu pilotu izglītotāju

LMT kļūs par sertificētu dronu pilotu izglītotāju

2 minūtes lasīšanai
lmt drons

SIA “Latvijas mobilais telefons” (LMT) plāno kļūt par pirmo mobilo sakaru operatoru Eiropā, kas ieguvis sertifikātu dronu pilotu izglītošanai un eksaminēšanai, lai viņi varētu saņemt pilota licenci, liecina kompānijas šonedēļ piektās paaudzes mobilā tīkla jeb 5G ekosistēmas forumā “5G Techritory” publiskotā informācija.

Uzņēmums vērsies Civilās aviācijas aģentūrā, lai saņemtu atļauju nodrošināt apmācības un eksāmenus, pēc kuriem pretendents var saņemt tālvadības pilota kompetences sertifikātu “A2 Open” kategorijas dronu licencēm, kas ietver personīgos un sporta dronus ar svaru no puskilograma līdz diviem kilogramiem.

Apmācību sertifikātu LMT varētu saņemt tuvākajā laikā. LMT būs pirmais mobilo sakaru operators Eiropas Savienībā (ES), kas saņēmis šādu pilnvarojumu no valsts atbildīgās institūcijas.

LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis norāda, ka uzņēmums ir pārliecināts, ka nākotnē vieta būs tikai mobilajām tehnoloģijām, un droni ir daļa no šīs nākotnes.

“Esam vairākkārt pārliecinājušies par priekšrocībām, ko sniedz dronu pieslēgšana mobilajam tehnoloģijām – ne tikai drošības nolūkā, izmantojot identifikāciju un autorizāciju, bet arī, lai atvieglotu viedo pilsētu lietojumprogrammas un tālvadības dronu izmantošanas gadījumus,” uzsver Pūķis.

Tāpēc tas esot bijis tikai loģisks solis, ka LMT kā mobilo sakaru operators un inovators uzņemas dronu licencēšanas funkcijas un kalpo kā vienas pieturas aģentūra visam, kas saistīts ar droniem.

LMT vadītais licencēšanas process ietvers obligātu triju dienu programmas apmeklēšanu, kas sastāv no teorētiskās un praktiskās pieredzes gūšanas uz vietas. Programmā būs jāievēro vietējie dronu lidojumu ierobežojumi, kā arī ES regula, kas nosaka normālos un reglamentējošos noteikumus bezpilota lidaparātu izmantošanai Eiropas gaisa telpā.

ES ir nepieciešamas dronu licences ikvienam, kurš vēlas lidot ar dronu, kas ir smagāks par 250 gramiem. Papildu sertifikācija ir nepieciešama, lai veiktu lidojumus ārpus vizuālās redzamības līnijas.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…