Sākums Jaunumi Noskaidroti konkursa “FIZMIX Eksperiments” uzvarētāji

Noskaidroti konkursa “FIZMIX Eksperiments” uzvarētāji

3 minūtes lasīšanai
fizmix eksperiments

Šogad AS “Latvenergo” organizētais skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” norisinājās jau 26. gadu, turklāt konkursā piedalījās 655 skolēni no 97 skolām. 22. aprīlī par erudītākās komandas titulu un vērtīgām balvām sacentās 7 komandas no Latvijas reģioniem: Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales, Rīgas reģiona un Rīgas. Komandām bija jāveic gan teorētiski, gan eksperimentāli uzdevumi par zaļo fiziku, un, izvērtējot fināla kārtas uzdevumos iesniegtās atbildes, tika noskaidroti konkursa uzvarētāji.

“Patlaban dzīvojam laikā, kad pasaule šķiet apgriezusies kājām gaisā, mums nākas saskarties ar dažādām grūtībām un pārbaudījumiem, taču no sirds priecājos par 655 skolēniem un viņu skolotājiem, kuri, nezaudējot cīņassparu, nolēma mēroties zināšanām arī šogad. Konkursā “FIZMIX Eksperiments” jau 26. reizi izdodas pulcēt aizrautīgus, kā arī zinātkārus skolēnus un pedagogus, tādēļ ar lepnumu sveicam visus ar veiksmīgu sniegumu,” saka AS ”Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Guntars Baļčūns.

Šogad visas konkursa kārtas norisinājās neklātienē, savukārt konkursa fināls, kas tika iekļauts Latvijas Fizikas dienā, bija vērojams tiešsaistē. Kamēr skolēni risināja teorētiskus un praktiskus uzdevumus par zaļo fiziku, pasākuma skatītājiem bija iespēja vērot e-mobilitātes eksperta Kārļa Mendziņa iedvesmojošo lekciju par elektroauto mītiem un patiesību, vērot atraktīvā fizikas skolotāja un jauniešu iedvesmotāja Valda Zutera eksperimentus, kā arī interaktīvā veidā, izmantojot viedtālruņus, piedalīties “Prāta spēlēs”, kurās bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par fiziku un ikdienišķām tēmām, kā arī laimēt balvas.

Izvērtējot fināla uzdevumos iesniegtās atbildes, pirmo vietu un galveno balvu ieguva komanda “Pērkons” no Cēsu Valsts ģimnāzijas. Otra zinošākā komanda bija “5 Hz” no Siguldas Valsts ģimnāzijas, savukārt trešo vietu ieguva komanda “220 V” no Daugavpils 15. vidusskolas. Konkursā par uzvaru un iespēju iegūt motivējošas balvas no konkursa sadarbības partneriem cīnījās arī komanda “Tumšā matērija” no Rīgas Juglas vidusskolas, “Pharos” no Jelgavas 5. vidusskolas, “Cilvēka bērni” no Ērgļu vidusskolas un “TAHJONI” no Nīcas vidusskolas.

Pirmo reizi konkursa vēsturē tika apbalvots arī “FIZMIX Skolotājs 2021”. Konkursā pieteikumus iesniedza 90 skolotāji, kurus žūrija vērtēja 5 kategorijās. Vienādu punktu skaitu, titulu un galveno balvu ieguva skolotāja Agita Mače no Nīcas vidusskolas un Jānis Bukins no Siguldas Valsts ģimnāzijas. Latvijas Fizikas dienā tika apbalvoti arī trīs “Zaļās fizikas Skolotāji”, kuriem no 15. februāra līdz 12. aprīlim fizmix.lv skolotāju portālā bija jāievieto pašu gatavots mācību materiāls, kurā aktualizēta zaļās fizikas tēma. Žūrija, vērtējot radošo pieeju un izpildījumu, par uzvarētāju atzina skolotāju Irinu Vasiļjevu no Rīgas 74. vidusskolas, kolēģu simpātiju balvu saņēma Daugavpils 12. vidusskolas skolotājas Ivetas Meškovskas ievietotais materiāls, savukārt “FIZMIX Eksperiments” fināla un Latvijas Fizikas dienas ietvaros organizētajā izlozē balvu saņēma skolotāja Dzidra Šterna no Krotes Kronvalda Ata pamatskolas. Visi 3 uzvarētāji savā īpašumā ieguva iekštelpu gaisa kvalitātes sensoru.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…