Sākums Jaunumi Notiks DigiVeselība 2024 konference

Notiks DigiVeselība 2024 konference

4 minūtes lasīšanai
DigiVeseliba 2024

18. aprīlī jau septiņpadsmito reizi norisināsies Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) konference par atvērtajiem datiem, to digitālo transformāciju un tehnoloģijām, kas šogad veltīta veselības jomas attīstībai – “DigiVeselība 2024”. Konferencē piedalīsies gan publiskās, gan privātās jomas pārstāvji, kas dalīsies ar savām zināšanām, viedokļiem un pieredzi.

“Jēgpilna un droša veselības datu izmantošana interesē ne tikai atsevišķu nozaru pārstāvju interese, jo patiesībā ar to saskaras ikviens cilvēks, kurš dodas pie ārsta, vai saņem cita veida veselības aprūpes pakalpojumus. Tieši tādēļ ir tik būtiski visiem iesaistītajiem – veselības aprūpes, IT nozares un citu jomu pārstāvjiem satikties vienkopus, lai meklētu labākos risinājumus tam, lai pacienti efektīvi un ātri saņemtu pakalpojumus, bet mediķiem būtu mazāks birokrātiskais slogs,” uzsver Pēteris Jurčenko, Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Latvijā ar e-veselības ieviešanu nav gājis raiti, taču mākslīgā intelekta un citu moderno tehnoloģiju attīstība paver jaunas iespējas. Kādas un kā tās izmantot medicīnā un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju industrijā? Un kā šīs nozares var apvienoties, lai sniegtu iespēju piedāvāt pacientam un medicīnas darbiniekiem vienkāršāku elektroniskās medicīnas versiju.

Par to eksperti no dažādām jomām spriedīs Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas ikgadējā konferencē “DigiVeselība 2024”, kas veltīta veselības datiem un to efektīvai izmantošanai. Konferences mērķis ir kopīgiem spēkiem rast risinājumus un ieteikumus, kā uzlabot DigiVeselību Latvijā, iesniedzot ziņojumu ar konkrētiem priekšlikumiem Veselības ministram. Datu un tehnoloģiju pieejamība un atvērtība – galvenais vadmotīvs, kam īpaši tiks pievērsta uzmanību šajā konferencē.

Galvenā veselības jomas problemātika šobrīd ir nemainīga jau vairākus gadus – finanšu un cilvēkresursu trūkums. Digitālās veselības jomas lielākais izaicinājums gan Latvijā, gan Eiropā ir datu savietojamība. Lai arī veselības nozarē lielākoties esam pārgājuši uz elektronisku datu uzskaiti, vēl aizvien saskaramies ar to, ka dati par pacientu veselības vēsturi vienkopus nav pieejami un sistēmas savā starpā “nedraudzējas”.

Pašlaik dalību konferencē jau ir apstiprinājuši –

 • Aiga Balode, Valsts sekretāra vietniece digitalizācijas un pārmaiņu vadības jautājumos, Veselības ministrija.
 • Kārlis Siliņš, LVRTC Biznesa attīstības daļas vadītājs.
 • Dr. sc. ing. Inese Poļaka, Asociētā profesore, RTU Informācijas tehnoloģijas institūts.
 • Artūrs Filatovs, LVRTC Kiberaizsardzības biznesa virziena vadītājs.
 • Katrīna Priede, Rezidente ģimenes medicīnā, Latvijas Universitāte, Latvijas Jauno Ārstu asociācijas valdes locekle.
 • Ronalds Rožkalns, zvērināts advokāts, Medicīnas tiesību biroja izveidotājs.
 • Daiga Behmane, Rīgas Stradiņa Universitātes vadošā pētniece.
 • Solvita Olsena, zvērināta advokāte veselības tiesību eksperte.
 • Ņikita Trojanskis, Veselības ministra padomnieks digitalizācijas un mākslīgā intelekta attīstības jautājumos.
 • Dr. med. Dzintars Mozgis, SPKC, direktora vietnieks sabiedrības veselības un profilakses jautājumos.

Konferences laikā tiks pasniegta “LATA gada balva 2023” par atvērto datu un tehnoloģiju kultūras veicināšanu veselības datu efektīvai izmantošanai. Balva tiks pasniegta divās nominācijās – “Avērtākais risinājums” un “Personība, kas veicinājusi atvērtību”. Pieteikumus “LATA gada balva 2023” var iesniegt līdz 2024. gada 15. martam šeit!

LATA rīkotā konference šogad notiks klātienē RTU «Domus Auditorialis», Zunda krastmalā 8, dalība – bez maksas. Konferenci ikviens interesents no informācijas nozares, valsts un pašvaldības institūcijām, uzņēmumiem un nevalstiskajām organizācijām varēs vērot tiešsaistē LATA:

 • tīmekļa vietnē https://www.lata.org.lv/
 • Facebook https://www.facebook.com/lata.org.lv/
 • Youtube  https://www.youtube.com/@lata6131

Konferenci atbalsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Rīgas Tehniskā universitāte.

Ar konferences programmu plašāk var iepazīties un reģistrēt dalību šeit – https://www.lata.org.lv/konference-2024

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…