Sākums Jaunumi Latvijā biežāk izvēlas interneta sūtījumu piegādi paku skapjos, Eiropā uz mājām

Latvijā biežāk izvēlas interneta sūtījumu piegādi paku skapjos, Eiropā uz mājām

4 minūtes lasīšanai
dpd logo

Starptautiskā sūtījumu piegādes uzņēmuma Geopost ikgadējā e-komercijas tirgus pētījumā secināts, ka pērn līdz ar augsto inflāciju un pirktspējas pasliktināšanos vairumā Eiropas valstu, tostarp arī Latvijā, kopējais e-komercijas apjoms ir nedaudz samazinājies, bet patstāvīgo e-pircēju skaits saglabājies stabils. Iepērkoties internetā 72% pircēji visvairāk novērtē iespēju ietaupīt laiku, 64% saskata iespēju ieekonomēt līdzekļus, bet 52% pircēju atzīst, ka internetā ir pieejams viss nepieciešamais un nav nepieciešams doties iepirkties klātienē.

“Lai gan inflācija ir nedaudz sabremzējusi e-komercijas attīstības tempu, kopējais apjoms ir saglabājies stabils. Tiesa gan Latvijas kopējie rādītāji nedaudz atpaliek no vidējiem Eiropas valstu e-komercijas rādītājiem, tai pašā laikā, Latvijā ir izveidojusies stabila patstāvīgo e-pircēju bāze 45%, kas veic vidēji 4 pirkumus mēnesī, veidojot 88% no kopējā interneta pirkumu apjoma. Līdzīgi kā citviet Eiropā, iepērkoties internetā, pircēji arvien lielāku nozīmi piešķir preces cenai un piegādes ērtībai, līdz ar to pērn audzis sūtījumu apjoms paku skapju tīklā, kļūstot par iecienītāko sūtījumu piegādes veidu Latvijā. 69% pircēju izvēlas sūtījumu piegādi caur paku skapi, jo uzskata, ka tas ir ērti, vienkārši un droši. Tā rezultātā DPD Latvija šogad  plāno investēt Pickup paku skapju tīkla paplašināšanā un modernizācijā, nodrošinot ērtu un elastīgu sūtījumu piegādi visā Latvijas teritorijā,” norāda Jānis Grants, DPD Latvija valdes priekšsēdētājs.

Mainās pircēju paradumi – mazāk pērk skaistumkopšanas un modes preces, biežāk pārtiku un medikamentus

Lai gan Latvijā joprojām populārākā interneta pirkumu preču kategorija ir skaistumkopšanas preces (47%), pērn tās kritums ir par -15%, salīdzinot ar Geopost pētījuma rādītājiem gadu iepriekš. E-pircēji arvien biežāk tiešsaistē izvēlas iegādāties pārtikas preces (45%) un medikamentus (44%), kur kategoriju pieaugums ir +7%. Savukārt apģērbu (36%) un apavu (42%) kategorijām ir kritums par -8%. Vienlaikus 62% iedzīvotāju atzīst, ka noteicošs izvēles kritērijs pirkumam internetā ir cena. Tāpat Latvijas iedzīvotāji labprāt izvēlas iespēju iepirkties arī ārvalstu interneta veikalos (81%), pamatojot to ar izdevīgākas cenas piedāvājumu (57%),  galvenokārt Ķīnas (62%), Vācijas (39%) un Lietuvas (32%) interneta veikalos.

69% interneta pirkumu tiek piegādāti caur paku skapju tīklu

Pētījuma rezultāti liecina, ka e-komercijā būtiska loma ir ērtai, paredzamai un elastīgai sūtījumu piegādes nodrošināšanai, ko izvēlas pircēji. Eiropas valstīs, tostarp arī Latvijā iedzīvotāji augstu novērtē dažādas sūtījumu piegādes iespējas, izvēloties sev ērtāko un piemērotāko risinājumu. Latvijā 69% e-pircēju izvēlas sūtījumu saņemt uz paku skapi, kamēr Eiropas valstīs lielāku priekšroku dod sūtījumu saņemšanai uz mājām (79%), bet paku skapi Eiropā prioritāri izvēlas tikai 23% regulāro e-pircēju. Tai pat laikā Latvijā mazliet vairāk kā puse jeb 51% izvēlas sūtījumu piegādi arī ar kurjeru uz mājām, bet gadu no gada samazinās e- pircēju izvēle pirkumu izņemt pastā, pērn kritums par -12%.

69% regulāro e-pircēju ir svarīga piegādes elastība un prognozējamība par konkrētu pirkuma saņemšanas laiku pat vienas stundas ietvaros. Tāpat e-pircēji novērtē dažādu sūtījumu piegādes pakalpojumu sniedzēju izvēli, biežāk priekšroku dodot tieši zināmiem sūtījumu piegādes uzņēmumiem (59%), kas sniedz pārliecību par sūtījuma piegādes kvalitāti, drošību un klientu servisa nodrošināšanu. Interesanti, ka arvien vairāk sūtījumu piegādes tiek veiktas uz ārpus mājas lokācijām (77%), piemēram, paku skapjiem, sūtījumu izņemšanas vietām un tirdzniecības vietām, kas apliecina sūtījumu piegādes uzņēmumu elastību un spēju pielāgoties iedzīvotāju ikdienas ritmam un vajadzībām.

Līdz ar to, lai nodrošinātu strauji augošo pieprasījumu pēc sūtījumu piegādēm uz paku skapju tīklu, DPD Latvija arī šogad plāno turpināt darbu pie DPD Pickup paku skapju tīkla paplašināšanas, uzstādot vairāk nekā 50 jaunus DPD Pickup paku skapjus visā Latvijas teritorijā.

DPD Latvija jau šobrīd nodrošina plašāko paku skapju tīkla pārklājumu un sūtījumu piegādes uz vairāk nekā 300 DPD Pickup paku skapjiem visā Latvijas teritorijā, kā arī veic starptautiskas sūtījumu piegādes uz DPD Pickup paku skapjiem citviet Eiropā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…