15. jūnijs, 2021

Pieejama mobilā aplikācija Covid-19 sertifikātu pārbaudei

covid19 verify

No otrdienas, 15. jūnija, “Apple” viedierīcēm ir pieejama mobilā aplikācija “Covid19Verify” digitālo -19 sertifikātu pārbaudei jeb QR kodu skenēšanai informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD). Mobilo aplikāciju aicināti izmantot pakalpojumu sniedzēji, pasākumu organizatori un ikviena iestāde, kas veic iedzīvotāju digitālo sertifikātu pārbaudi. Vienlaikus mobilā aplikācija “Covid19Verify” tika iesniegta apstiprināšanai arī “Android” viedierīcēm “ Store” un šobrīd tiek gaidīta tās apstiprināšana un pieejamība lejupielādei. Līdz publicēšanas brīdim aicina “Android” viedierīču lietotājus digitālo sertifikātu pārbaudei izmantot vietnes “covid19sertifikats.lv” funkcionalitāti “Verificēt sertifikātus“.

Mobilās priekšrocība ir sertifikātu QR kodu skenēšana bez aktīva interneta pieslēguma, t.i. mobilās aplikācijas atvēršanai un ielādei viedierīcē ir nepieciešams internets, savukārt turpmāko QR kodu skenēšanu 24 stundas var veikt bez pieslēgšanās internetam, skaidroja NVD. Līdz šim digitālo -19 sertifikātu tīmekļvietnē “covid19sertifikats.lv” ir izveidoti vairāk nekā 403 tūkstoši digitālo sertifikātu, tajā skaitā vairāk nekā 322 tūkstoši sertifikātu par veikto vakcināciju, vairāk nekā 46 tūkstoši sertifikātu par laboratoriskā testa rezultātu un vairāk nekā 33 tūkstoši sertifikātu par -19 pārslimošanas faktu. Jau ziņots, ka no 1. jūnija Latvijā ir uzsākta digitālo sertifikātu izmantošana. Savus digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var izveidot tīmekļvietnē “covid19sertifikats.lv“, pieslēdzoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem. Vairāk informācijas par digitālo -19 sertifikātu iedzīvotāji var noskaidrot tīmekļvietnes sadaļā “Jautājumi un atbildes” vai zvanot uz informatīvo tālruni 8989.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda